Premier Australii Scott Morrison broni strategii blokady z rekordową liczbą codziennych spraw

Premier Australii Scott Morrison broni strategii blokady z rekordową liczbą codziennych spraw

Morrison powiedział w wywiadzie telewizyjnym dla Australian Broadcasting Corp.

Blokady są kluczowym elementem strategii rządu federalnego mającej na celu ograniczenie epidemii do poziomu 70 procent, a granice stopniowo otwierają się ponownie, gdy liczba ta wzrośnie do 80 procent.

Ale męczą cierpliwość wielu.

W sobotę policja aresztowała setki osób Protesty przeciwko blokadzie w Sydney i Melbourne, dwie najbardziej zaludnione stolice stanów, Nowa Południowa Walia i Wiktoria, są pod ścisłą blokadą.

Victoria, w trakcie szóstej blokady od początku pandemii, odnotowała w niedzielę 65 lokalnie nabytych przypadków, zwiększając liczbę w obecnej epidemii do 440 aktywnych przypadków.

„Rzucamy w to wszystko” – powiedział Martin Foley, minister zdrowia południowo-wschodniego stanu.

Nowa Południowa Walia odnotowała w niedzielę 830 nowych infekcjiPomimo intensywnych wysiłków Australijskie Terytorium Stołeczne, w którym znajduje się stolica Canberra, miało 19. W całym kraju liczba aktywnych spraw wynosi około 12 000.

Dane Departamentu Zdrowia w sobotę wykazały, że tylko około 30 procent Australijczyków w wieku powyżej 16 lat otrzymało pełne szczepienie. Wynika to głównie z braku podaży szczepionki Pfizer, a szczepionka AstraZeneca budzi zaniepokojenie opinii publicznej.

Tempo ostatnio nabiera tempa, wraz ze wzrostem dostaw i rozprzestrzenianiem się delty. W tym miesiącu Newspoll pokazał Australijczykowi, że 11 procent respondentów wprost odmówiłoby szczepienia.

W NSW co najmniej 57 procent kwalifikujących się otrzymało pojedynczą dawkę, podczas gdy 30 procent było w pełni zaszczepionych.

„Jeśli nasza społeczność będzie nadal otrzymywać szczepionki w taki sposób, w NSW będzie wyglądać bardzo dobrze do października i listopada” – powiedział stanowy sekretarz zdrowia Brad Hazzard.

Pomimo trzeciej fali infekcji wariantem delta, liczby COVID-19 w Australii są stosunkowo niskie, z prawie 44 000 przypadków i 981 zgonami.

Reuters

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *