Premier Australii Scott Morrison potwierdza ponowne otwarcie granicy w listopadzie

Różne stany i terytoria rozpoczną ten program, gdy ich wskaźniki szczepień osiągną odpowiedni próg, ale oczekuje się, że wszyscy będą na pokładzie w pewnym momencie w listopadzie.

„Intencją rządu jest, aby po wprowadzeniu zmian w listopadzie obecne ograniczenia dotyczące podróży zagranicznych związane z COVID-19 zostały usunięte, a Australijczycy będą mogli podróżować na podstawie wszelkich innych porad i ograniczeń dotyczących podróży, o ile są w pełni zaszczepieni i granice pozwalają tym krajom” – powiedział Morrison.

Zmiany te oznaczają, że zaszczepieni Australijczycy nie będą podlegać żadnym ograniczeniom w podróżowaniu do kraju lub opuszczania go.

Morrison powiedział, że rząd będzie również działał na rzecz całkowicie wolnego od kwarantanny podróży do niektórych krajów, takich jak Nowa Zelandia, kiedy będzie to bezpieczne.

Australijczycy, którzy chcą wyjechać za granicę po zniesieniu ograniczeń, będą mogli w nadchodzących tygodniach uzyskać dostęp do uznanego na całym świecie dokumentu potwierdzającego szczepienia, aby udowodnić swój status szczepień za granicą.

Dowód szczepienia na podróże zagraniczne lub „paszport szczepień” będzie zawierał kod QR zgodny z przepisami na całym świecie.

READ  Media społecznościowe oddają hołd brytyjskiej dziewczynie, która pobiła chłopca po tym, jak została napastowana seksualnie w nocnym klubie

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top