Premier Jacinda Ardern, Grant Robertson, odpowiedziała po tym, jak premier Australii Scott Morrison skrytykował strategię zwalczania COVID-19 w Nowej Zelandii.

Premier Jacinda Ardern, Grant Robertson, odpowiedziała po tym, jak premier Australii Scott Morrison skrytykował strategię zwalczania COVID-19 w Nowej Zelandii.

Robertson powiedział Mike’owi Hoskingowi z Newstalk ZB, że będzie popierał wykluczenie, dopóki eksperci nie doradzą inaczej.

„Wszyscy eksperci powtarzają nam, że najlepszą strategią, jaką możemy w tej chwili przyjąć, jest eliminacja” – powiedział Hosking.

„Nie widzę tego w taki sposób, w jaki Scott Morrison i inni, a na pewno każdy ekspert ds. zdrowia publicznego, z którym rozmawiam, mówi, że to, co teraz robimy, jest dokładnie właściwą strategią dla Nowej Zelandii”.

Nasza strategia eliminacji choroby zapewniła nam jedną z najsilniejszych reakcji ekonomicznych i najniższy wskaźnik śmiertelności na świecie, powiedział Robertson.

Premier bronił również naszej strategii, mówiąc Coast FM, że nie jest „zbyt zaniepokojona” komentarzami Morrisona.

Powiedziała, że ​​Nowa Zelandia nie ma planów, aby „żyć na zawsze w zamknięciu” i dążyła do grup o wysokim poziomie szczepień we wszystkich grupach wiekowych.

Nowa Zelandia walczy obecnie z wybuchem choroby delta, łącznie zgłoszono 148 przypadków w społeczności. Kraj znajduje się w stanie alarmu 4, co najmniej do przyszłego tygodnia.

Ale ze względu na nasze surowe ograniczenia w Nowej Zelandii do tej pory odnotowano tylko 26 zgonów związanych z COVID w porównaniu do 984 w Australii.

Australia też walczy Epidemia wielu społeczności Z wieloma stanami objętymi ograniczeniami, w tym z Australijskim Terytorium Stołecznym (ACT), Nowa Południowa Walia (Nowa Południowa Walia) i Wiktorii.

READ  Podejrzany o porwanie w USA został aresztowany po tym, jak zostawił swoje odciski palców na liście z żądaniem okupu

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *