Prezentacja meczu Meksyku i Arabii Saudyjskiej Mistrzostw Świata 2022 | Nowości z Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

Prezentacja meczu Meksyku i Arabii Saudyjskiej Mistrzostw Świata 2022 |  Nowości z Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

To mecz, który trzeba wygrać dla Meksyku, który nie strzelił jeszcze gola w tym mundialu i zmierzy się z drużyną Arabii Saudyjskiej, która pokonała Argentynę.

Z: Meksyk — Arabia Saudyjska, grupa C

gdzie: Stadion Lusail

Kiedy: Środa 30 listopada, 18:00 (15:00 GMT)

Ranking FIFA: Meksyk (13), Arabia Saudyjska (51)

To gra, której nikt nie może przegrać.

El Tri, jak znana jest meksykańska drużyna, nie zdobyła ani jednego gola w tym turnieju, zremisując 0: 0 z Polską w meczu otwarcia, po czym przegrała 2: 0 z Argentyną. Teraz muszą pokonać Green Falcons, jak znana jest Arabia Saudyjska, co najmniej trzema bramkami w ostatnim meczu grupy C, jeśli chcą zapewnić sobie miejsce w ostatnich 16 meczach.

Jeśli Meksyk wygra, ale z mniejszą przewagą, będzie potrzebował Polski, aby pokonać Argentynę w meczu, który zostanie rozegrany w tym samym czasie. W tej grupie wyników do następnej rundy awansują Meksyk i Polska.

Meksyk
Meksykanin Guillermo Ochoa stracił w sobotę dwa gole przeciwko Argentynie [Molly Darlington/Reuters]

Meksykański trener Tata Martino zaznaczył, że oczekuje, że obie drużyny dadzą z siebie wszystko w tym meczu, który trzeba wygrać. Przed meczem powiedział: „Arabia Saudyjska musi wygrać mecz i strzelić gole, podobnie jak my”.

Arabia Saudyjska przystąpi do tego meczu z trzema punktami, po tym jak zanotowała wielką niespodziankę na mundialu w swoim pierwszym meczu, pokonując Argentynę 2:1.

saudyjski
Reprezentacja Arabii Saudyjskiej świętuje wygraną 1:2 w meczu Argentyny z Arabią Saudyjską na stadionie Lusail. 22 listopada, Doha, Katar [Sorin Furcoi/Al Jazeera]

Nie mieli szczęścia, gdy w sobotę przegrali z Polską 0:2. Po straconej w pierwszej połowie Arabii Saudyjskiej podyktowany został rzut karny, który przed końcem pierwszej połowy obronił Wojciech Szczęsny. A Robert Lewandowski odniósł mocne zwycięstwo nad Polską pod koniec drugiej połowy.

Zwycięstwo zapewniłoby Arabii Saudyjskiej automatyczny awans do 1/8 finału, ale awans do 1/8 finału jest możliwy tylko w przypadku remisu, jeśli Argentyna przegra z Polską.

Interaktywny - Puchar Świata - Twarzą w twarz - Arabia Saudyjska kontra Meksyk
[Al Jazeera]

Meksyk nigdy nie przegrał z Arabią Saudyjską. W każdym z ostatnich siedmiu mundialu dochodzili do fazy pucharowej.

READ  Jak na początku, wizja i wytrwałość sezon 42 dla trenera K-fuel Duke'a

Jednak podchodzą do tego meczu z niskim poziomem pewności siebie po słabym występie na mundialu i serii porażek ze Szwecją, Kolumbią i Paragwajem w przygotowaniach do turnieju. A jak świat piłki nożnej wie aż za dobrze, Arabia Saudyjska uwielbia wymyślać niespodzianki.