Prezes NZ Mountain Guides Lewis Ainsworth zginął w katastrofie helikoptera w Kanadzie

Prezes NZ Mountain Guides Lewis Ainsworth zginął w katastrofie helikoptera w Kanadzie

Lewis Ainsworth był „bardzo szanowany” wśród społeczności alpinistów i narciarzy.
zdjęcie: RNZ/w zestawie

W zeszłym tygodniu w katastrofie helikoptera w Kanadzie zginął obywatel Nowej Zelandii.

Lewis Ainsworth znajdował się na pokładzie helikoptera Northern Escape Heli-Ski w ramach swoich obowiązków zawodowych jako przewodnik helikoptera, gdy helikopter rozbił się 22 stycznia w pobliżu miasta Terrace w Kolumbii Brytyjskiej.

Według Canadian Broadcasting Corporation (CBC) na miejscu zginęły trzy osoby, a Ainsworth był jedną z czterech rannych, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

35-latek był prezesem Stowarzyszenia Przewodników Górskich Nowej Zelandii (NZMGA) i posiada akredytację Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Górskich.

W oświadczeniu rodzina Ainswortha, w skład której wchodzi 10-letnia córka, wyraziła „zasmucenie” jego śmiercią.

„Louis jest bardzo szanowanym członkiem nowozelandzkiej i międzynarodowej społeczności alpinistów i narciarzy. Wielu go kocha, a wszystkim, którzy mieli szczęście poznać Louisa i podzielać jego pasję do przebywania w górach, będzie go bardzo brakowało”.

Rodzina podziękowała osobom biorącym udział w akcji poszukiwawczo-ratowniczej oraz opiece medycznej, jaką Ainsworth zapewnił w zeszłym tygodniu.

Przyczyny katastrofy helikoptera badają Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu i Królewska Kanadyjska Policja Konna.

Ainsworth pracował wcześniej jako przewodnik górski dla przewodników alpejskich Aoraki Mt Cook, Aoraki/Mount Cook Search and Rescue, a także jako patrol narciarski, prognostyk lawinowy i przewodnik po lodowcach.

Według strony internetowej NZMGA Ainsworth urodził się i wychował w Auckland, zanim w wieku dwudziestu lat przeniósł się na południe. Powiedziała, że ​​podczas studiów na uniwersytecie w Christchurch szybko odnalazł swoje powołanie we wspinaczce w Alpach Południowych.

„Ogólny podbój gór szybko wzbudził zainteresowanie przewodników, a Lewis dostał swoją pierwszą dawkę życia przewodnika jako „ślimak lodowy” na deszczowym lodowcu Fox w klimacie umiarkowanym” – powiedziała.

Kilka sezonów pracy na terenach narciarskich w regionie Jezior Południowych, a następnie oprowadzania i kierowania w wysokich górach, ugruntowała jego zaangażowanie w styl życia na świeżym powietrzu.

READ  utrata bagażu? Możesz być zszokowany tym, gdzie to się kończy

Departament Stanu oświadczył, że jest świadomy zdarzenia, ale nie skontaktowano się z nim w celu zapewnienia pomocy konsularnej.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *