Prokurator Samoa pamięta oświadczenie krytykujące sądownictwo, które zaoferował FAST „gałązkę oliwną”

Prokurator Samoa pamięta oświadczenie krytykujące sądownictwo, które zaoferował FAST „gałązkę oliwną”

Prokurator generalny Samoa odniósł się do zjadliwego komunikatu prasowego kwestionującego integralność sądownictwa w tym kraju.

W zwolnieniu żądano wyłączenia sędziów powołanych do rozpoznania apelacji wyborczej, ponieważ Rzekomo, rzekome potencjalne konflikty interesów sędziów i potencjalne faworyzowanie.

„Mamy teraz przed naszym biurem istotne dowody, które kwestionują pozory bezstronności i uczciwości sądownictwa, które przewodniczy w tej sprawie” – czytamy w oświadczeniu.

Wejście do straży policyjnej w Sądzie Najwyższym Samoa.

Nadzorca Tipi / Nadzorca Dostawców

Wejście do straży policyjnej w Sądzie Najwyższym Samoa.

W oświadczeniu dodano, że jest również jasne, że lider Fainoana I Le Atua Samoa ua Tasi (FAST) jest krewnym prezesa sędziego Satio Simativy Pereza.

Czytaj więcej:
* Zamieszanie wyborcze na Samoa: Vyami Naomi Matava mówi, że rząd tymczasowy „łamie prawo”
* Zawirowania wyborcze na Samoa: Vyami Naomi Matava mówi, że usunięty premier musi uznać rolę „wynikającą z prawa” po oskarżeniu Sądu Najwyższego o stronniczość
* Zamieszanie w wyborach na Samoa: tymczasowy premier Samoa Tweliba wygłasza bez ogródek przemówienie, podczas gdy Viamy Mataeba odzyskuje siły z partii Fast Party, składa przysięgę konstytucyjną jako nowy prezydent
* Sąd Samoa odrzuca wezwanie do drugich wyborów, torując drogę premierowi

Ale w czwartek wieczorem wysłał krótkie oświadczenie w imieniu Prokuratora Generalnego, w którym powiedział, że zwolnienie nie jest autoryzowane i przeprosił za to, co określił jako niefortunną sytuację.

Premier Tuilaepa oferuje dialog z FAST – ale nadal chce nowej ankiety

Tymczasowy premier Samoa powiedział, że on i jego partia broniąca praw człowieka podarowali „gałązkę oliwną” większości partii FAST, aby można było rozwiązać polityczny impas.

W swoim cotygodniowym programie TV3, Tuilaepa Sailele Malielegaoi wyciągnął rękę, aby poprowadzić FAST do dialogu w celu rozwiązania problemów.

Ale przyszło z ostrzeżeniem – jeśli HRPP wycofa petycje w sądach, a FAST również to zrobi, kraj może wrócić do sondaży.

READ  Pijany pasażer rozbiera się, ulotki „straszne” w samolocie lecącym do Turcji

„Tak jest teraz i nie jest trudno spróbować rozwiązać to, co się dzieje. Możemy łatwo wycofać nasze petycje z sądu i musimy wrócić do sondaży” – powiedział Tuilaiba.

To jednak Szybkie zwycięstwo w wyborach 9 kwietnia z jednym mandatem.

Twilaypa dodała, że ​​ostatecznością jest sąd, ale w związku z ostatnimi wyrokami wydanymi przez sądownictwo nie wierzą już w swoją niezależność.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *