Przeciwnicy antyszczepionkowi, teorie spiskowe i skrajna prawica spotkali się w związku z COVID

Skrajnie prawicowi nacjonaliści, przeciwnicy szczepień, libertarianie i teoretycy spiskowi połączyli siły wokół COVID, wykorzystując gniew i niepewność, które w niektórych grupach społecznych czają się.

Wydaje się, że znaleźli podatny grunt, zwłaszcza wśród mężczyzn, którzy czują się wyobcowani i onieśmieleni swoją pracą oraz spędzają dużo czasu w domu, przeglądając media społecznościowe i szyfrując aplikacje do przesyłania wiadomości.

Najnowsze w kontinuum

Ważne jest, aby zobaczyć, co dzieje się z tymi protestami jako część kontinuum, a nie seria niepowiązanych ze sobą incydentów. Protesty z tego tygodnia są powiązane z protestami przeciwko blokadzie, które miały miejsce w 2020 roku i na początku tego roku.

Początkowo ograniczał się do teoretyków spiskowych i tłumu anty-Vacsir. Niektórzy byli po prostu zdenerwowani zamknięciem, ale większość rozmów na temat planowania w Internecie była prowadzona przez działaczy antyszczepionkowych i działaczy QAnon.

Ruchy te żywią się niepokojem, gniewem, wyobcowaniem i nieufnością wobec rządu i instytucji. To naprawdę nie przypadek, że dzieje się to tak agresywnie w Melbourne, biorąc pod uwagę, że to miasto przeszło przez blokady.

Faktycznie nabrała rozpędu w ciągu ostatniego roku, a ostatnio przeniknęła do grup skrajnie prawicowych.

Skrajna prawica to zdolni rekruci

Jeśli cofniesz się dwa lata temu, antyszczepionki stanowiły niewielką mniejszość. Rozrosła się wykładniczo pod względem wielkości i wpływu na Internet.

W swoich badaniach zauważyłem, że skrajna prawica świadomie zawłaszcza język ruchów antyszczepionkowych, konspiracyjnych, próbując wykorzystać swój gniew i nieufność.

Spędzam dużo czasu na zaszyfrowanych grupach wiadomości, z których korzystają te grupy, oraz w przestrzeniach online, w których są zorganizowane. Widziałem pojawianie się tych samych nazwisk i coraz częstsze używanie skrajnie prawicowych lub skrajnie prawicowych ikon narodowych socjalistów.

To prawie jak uwodzenie. Skrajna prawica jest bardziej zdolna do rekrutacji, niż nam się to wydaje. Znajdują gniewną i sfrustrowaną publiczność i szukają kogoś, kogo można obwiniać.

READ  „Mam nadzieję, że odpocznie w niebie”: afgański piłkarz zabity przez amerykański samolot na lotnisku w Kabulu

Dzieje się tak zwłaszcza wśród młodych ludzi, których coraz bardziej do niego ciągnie prawicowy nacjonalizm Stanowią większość demonstrantów. Komisarz policji stanu Victoria Shane Patton powiedział, że większość protestujących podczas sobotniego protestu to: Mężczyźni w wieku 25-40, który przyszedł z brutalnym zamiarem.

Wiele z tych grup podziela podobne poglądy: Istnieje grupa polityków i elit, która cię gnębi. Ta wolność jest zagrożona i trzeba bronić wolności, że zamożna i niewybrana klasa rządząca sprawuje nad wami kontrolę.

COVID – z całym strachem, niepewnością, zamknięciami, działaniami policyjnymi i zatrudnianiem – pomógł połączyć te grupy.

Victoria Police na początku tego roku ostrzeżony Parlamentarne dochodzenie w sprawie ekstremizmu, które: „Komentarz internetowy na temat COVID-19 stanowi narzędzie rekrutacyjne dla skrajnie prawicowych grup, łącząc osoby zainteresowane alternatywnymi teoriami dobrego samopoczucia, antyszczepionkowymi i anty-władzymi spiskowymi z ideologiami białej supremacji”.

Skrajna prawica naprawdę starała się zmobilizować rozczarowanych ludzi i popchnąć ich dalej w kierunku prawicowych narracji, zwłaszcza białych narracji nacjonalistycznych.

tam Silna historyczna wrogość wobec związków zawodowych (jako awangarda lewicy politycznej) dla skrajnej prawicy. Byłoby nieszczere uważać skrajną prawicę za nieinteligentnych bandytów. Uczono ich w Historia narodowego socjalizmu Faszyzm i warunki jego powstania.

Widzicie więc, jak skrajna prawica ciężko pracuje, by podkopać związki zawodowe i sposób, w jaki reprezentują zorganizowaną klasę robotniczą. Próbuje się podważyć zaufanie do związków zawodowych i przedstawić je jako zdrajców i lekkomyślnych w łóżku z rządem.

Wśród protestujących był naprawdę świadomy wysiłek reprezentowania siebie jako rzemieślników i robotników. Niektórzy zauważyli, że organizatorzy protestów zachęcają ludzi do noszenia widocznych ubrań na tych wiecach.

Należy zauważyć, że przemysł budowlany i ogólnie ruch związkowy są niesamowicie zróżnicowane i będą różne i konkurencyjne poglądy na temat szczepionek, masek i blokad.

Niektórzy z tych protestujących to w rzeczywistości biznes, inni mogą nie. Niektórzy członkowie związku, a niektórzy nie. Ale ogólniejsza rzecz jest taka, że ​​istnieje grupa ludzi niesamowicie rozzłoszczonych sytuacją, w której się znaleźli, a niechęć świadczy o urodzajności terenu dla zorganizowanych grup.

READ  Ogromne „bezprecedensowe” pożary pustoszą grecką wyspę

Skąd stąd?

Nie jest to łatwe do rozwiązania, ale są trzy główne metody, które moim zdaniem naprawdę pomogą.

Po pierwsze, naprawdę musimy sprawić, by ludzie wrócili do pracy. To jest krytyczne. Poczucie własnej wartości i środki do życia są związane z pracą i umiejętnością kładzenia jedzenia na stole, pozostawania zajętym i więzami społecznymi (co często odbywa się poprzez pracę).

Zapewniając ludziom bezpieczną pracę, w rzeczywistości usuwasz jedną z głównych przyczyn gniewu i urazy (i dużo czasu na poruszanie się w mediach społecznościowych), która pomaga popychać ludzi w kierunku ekstremizmu.

Po drugie, politycy muszą mocno i szybko przemyśleć, co mogą zrobić, aby pomóc odbudować zaufanie do nich, do rządu i naszych instytucji. Politycy nie mogą chować się za konferencjami prasowymi i komunikatami prasowymi, aby przekazać swoje przesłanie. Muszą wyjść i zbudować zaufanie, twarzą w twarz ze społecznością. Oczywiście zostało to ograniczone przez zamknięcie, ale ta praca jest pilna i ważna. Politycy muszą ponownie przewodzić i nawiązywać relacje ze społeczeństwem.

Trzecią rzeczą jest to, że jako społeczeństwo musimy uważnie przemyśleć media społecznościowe i być może regulacje. Potrzebujemy długoterminowego podejścia do szkolenia umiejętności korzystania z mediów, aby uczyć umiejętności korzystania z mediów w szkołach i edukować ludzi o komorach echa mediów społecznościowych.

Rozmowa

Josh Rose jest starszym badaczem na Uniwersytecie Deakin.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top