Przedstawiciel Nelson zabiega o zapewnienie rządu co do finansowania odbudowy szpitala

Przedstawiciel Nelson zabiega o zapewnienie rządu co do finansowania odbudowy szpitala

Do budynków George'a Mansona i Percy'ego Brunetta w szpitalu Nelson wydano zawiadomienia, wzywające do ich wzmocnienia lub wymiany do listopada 2028 r.
zdjęcie: RNZ/Samantha Gee

Poseł Nelsona Rachel Boyack wezwała rząd do zobowiązania się do sfinansowania wartej miliard dolarów odbudowy szpitala Nelson i dopilnowania, aby nowy obiekt nie został sprywatyzowany.

W zeszłym roku przed wyborami rząd zatwierdził kwotę 1 miliarda dolarów na przebudowę szpitala Nelson.

Bojak powiedziała, że ​​nie otrzymała jeszcze potwierdzenia od nowego rządu, czy sfinansuje całą kwotę.

„Desperacko potrzebujemy nowego szpitala, jest to jeden z najgorszych budynków w kraju, otrzymaliśmy to zobowiązanie od poprzedniego rządu laburzystów i potrzebujemy go od nowego rządu.

„Ważne jest, abyśmy otrzymali nowy budynek szpitala, ważne jest, abyśmy zapewnili mu finansowanie, ważne, aby odbywało się to w systemie publicznym, a nie prywatyzowanym”.

Poseł Partii Pracy Nelson Rachel Boyack liczy punkty w komisji specjalnej podczas przesłuchań w sprawie szacunków na 2023 rok.

poseł Nelsona Rachel Boyack
zdjęcie: FNB/Phila Smitha

Nowy rząd koalicyjny zasygnalizował, że jest otwarty na prywatyzację części systemu opieki zdrowotnej – coś, co według Boyacka nie sprawdziło się w szpitalach w Wielkiej Brytanii i innych częściach Europy.

Obawiała się, że przebudowa szpitala Nelson może zostać wykorzystana jako przypadek testowy w kontekście prywatyzacji infrastruktury zdrowotnej.

„Jestem bardzo zaniepokojony tym, że ponieważ Nelson znajduje się na krytycznym etapie pod względem ostatecznego projektu i umożliwienia prac, projekt nie został jeszcze ogłoszony w przetargu i mógłby zostać wykorzystany jako królik doświadczalny, co mogłoby być okropne dla Nelsona.

„Nie chcemy być najemcami w naszym systemie opieki zdrowotnej”.

Boyak powiedział, że istnieją międzynarodowe przykłady partnerstw publiczno-prywatnych, które doprowadziły do ​​przekroczeń kosztów, produktów o niższej jakości i wyższych kosztów dla podatników.

Minister zdrowia dr Shane Reti powiedział, że nadal oczekuje na opinię urzędników w sprawie pełnego zakresu projektów infrastrukturalnych Ministerstwa Zdrowia Nowej Zelandii, ze szczególnym zainteresowaniem trwającymi lub niedawno ogłoszonymi projektami na dużą skalę.

READ  Szokujące odkrycie kobiety w sprawie matki i jej zmarłego chłopaka

„Chcę początkowo zrozumieć, gdzie znajduje się ta kluczowa infrastruktura, jakie są etapy projektu i jakie zobowiązania finansowe zostały podjęte do tej pory”.

Powiedział, że rząd pozostanie otwarty, jeśli chodzi o poszukiwanie najlepszego sposobu zapewnienia opieki zdrowotnej.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *