Przypadki Covid-19 ze społeczności Christchurch przybyły z Auckland i Wellington, lotnisko potwierdza

Trzy z czterech nowych przypadków społeczności Christchurch z Covid-19 przyleciał samolotami z Auckland i Wellington w poniedziałek.

Nowe przypadki zidentyfikowane w czwartek pozostają w trakcie dochodzenia w celu ustalenia jakichkolwiek powiązań z poprzednimi przypadkami, poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Nie potwierdzono jeszcze, z jakim wariantem te nowe przypadki są powiązane, ale w czwartek wieczorem rzecznik ministerstwa powiedział, że na tym etapie nie ma dowodów, że są one powiązane z innymi znanymi przypadkami firmy Omicron.

Dwie zaangażowane osoby pochodzą z tego samego gospodarstwa domowego.

Lotnisko Christchurch zostało zidentyfikowane jako pierwsza interesująca lokalizacja związana z tymi przypadkami. Odwiedzino go dwukrotnie w poniedziałek, między 9.10 a 9.40 oraz między 17:00 a 17:30.

CZYTAJ WIĘCEJ:
* Gray Power zaniepokojony dostępem do przepustki szczepionkowej
* Covid-19: 41 nowych spraw społeczności w Auckland i Waikato, 21 pozostaje niepołączonych
* Covid-19: Siedem nowych przypadków wirusa w zarządzanych ośrodkach izolacyjnych

Każdemu tam w tym czasie zaleca się samodzielne monitorowanie objawów Covid-19 i wykonanie testu tylko w przypadku wystąpienia objawów.

Rzecznik lotniska w Christchurch powiedział, że lotnisko zostało nazwane w odniesieniu do trzech osób, które przybyły do ​​Christchurch w poniedziałek.

Dwa przyleciały rano lotem Jetstar JQ287 z Wellington, a jeden wieczorem lotem Jetstar JQ237 z Auckland.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało lotnisko, że nie jest wymagane żadne działanie, ponieważ zostało sklasyfikowane jako miejsce przypadkowego kontaktu.

„Nie jest to nieoczekiwane, biorąc pod uwagę, że Omicron rozprzestrzenia się w społeczności, a ludzie nadal podróżują.

„Nasze zespoły są do tego dobrze przygotowane i wyposażone. Jak zawsze, nadal przestrzegamy wszystkich wskazówek dotyczących zdrowia – w tym wymagań dotyczących śledzenia, noszenia masek, dystansowania, odkażania i kontynuowania naszych zatwierdzonych protokołów czyszczenia.

Terminal krajowy lotniska Wellington i strefa odpraw Jetstar były miejscami zainteresowania od 6.30 do 9.40 w poniedziałek, co obejmowało czas odlotu JQ287.

Jednak lotnisko w Auckland nie jest jeszcze wymienione jako interesująca lokalizacja w czasie odlotu JQ237.

READ  Covid-19 Australia: ograniczenia NSW zostaną jeszcze bardziej złagodzone, gdy stan osiągnie cel 80%

Jetstar został poproszony o komentarz.

Przypadki czwartkowe to pierwsze przypadki Covid-19 zgłoszone w Canterbury od 13 stycznia

Nowe przypadki wspólnotowe nie zostały zgłoszone na czas, aby mogły zostać uwzględnione w czwartkowym oficjalnym spisie przypadków Covid-19, więc zostaną uwzględnione w piątkowych numerach przypadków, podało ministerstwo.

RZECZY

Jak szczepienie pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19 (angielskie napisy).

Ale sprawy społeczne już wywarły wpływ.

Dom towarowy Ballantynes ​​w Christchurch ogłosił, że tymczasowo zamyka swoje drzwi, „z dużej ostrożności”.

„Ze względu na ewoluujący charakter przypadków Covid-19 w społeczności w Christchurch, z ciężkim sercem ogłaszamy, że podjęliśmy decyzję o anulowaniu dostępności Wyprzedaży w sklepie w Christchurch”.

Wyprzedaż pozostanie dostępna online, a sklep zostanie ponownie otwarty w poniedziałek.

Canterbury, podobnie jak reszta kraju, jest już w czerwonej scenerii Rządowy system sygnalizacji świetlnej do radzenia sobie z Covid-19, który nakłada ograniczenia na liczbę zgromadzeń i egzekwuje surowe zasady dotyczące dystansu społecznego i noszenia masek.

Dr Helen Skinner, starszy oficer odpowiedzialny za reakcję na Covid-19 w Okręgowej Radzie Zdrowia Canterbury, powiedziała, że ​​w regionie przeprowadzono „znaczne prace przygotowawcze” w celu zarządzania przypadkami Covid-19.

Szpital Christchurch miał 36 fizycznych łóżek na oddziale intensywnej terapii lub na obszarze intensywnej opieki dla dzieci, które można było wykorzystać dla pacjentów z Covid-19, powiedział Skinner.

Część budynku szpitala Parkside została odnowiona, aby zapewnić 32 dodatkowe łóżka dla osób, które źle się czują z Covid-19, ale nie potrzebują intensywnej opieki.

Spośród 482 000 osób w obszarze Canterbury DHB 97,2% z nich otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw Covid-19.

ALDEN WILLIAMS/Rzeczy

Spośród 482 000 osób w obszarze Canterbury DHB 97,2% z nich otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw Covid-19.

Modelowanie przez radę ds. zdrowia epidemii Omicron wykazało, że u szczytu Canterbury może uzyskać do 4000 nowych przypadków Omicron dziennie, mają 110 Hospitalizacje z Covid-19i być bez do 20 procent pracowników służby zdrowia.

Modelowanie to zostało opisane jako najgorszy scenariusz.

Około 97,2 procent populacji rady zdrowia otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw Covid-19, podczas gdy około 117 000 osób w Canterbury otrzymało również zastrzyk przypominający – to jest około 63 procent wszystkich osób, które obecnie kwalifikują się.

W Canterbury jest około 482 000 osób w wieku 12 lat i starszych, chociaż boostery są dostępne tylko dla osób w wieku 18 lat lub starszych.

Po podaniu 11 500 zastrzyków prawie jedna czwarta wszystkich dzieci w wieku od 5 do 11 lat w Canterbury otrzymała pierwszą dawkę szczepionki.

Peter Morrison, prezes oddziału Canterbury Hospitality New Zealand, powiedział, że przypadki w mieście są nieuniknione.

„Pójdziemy dalej i mamy tylko nadzieję, że rząd nie nałoży na nas zbyt wielu ograniczeń” – powiedział.

Morrison zasugerował, że miejsca hotelarskie mogą zostać zamknięte jako dalsze ograniczenie, ale powiedział, że byłoby to „po prostu przesadzeniem”.

Powiedział, że największym problemem, z jakim boryka się gościnność, był brak wsparcia rządowego.

„Może się zdarzyć, że będziemy musieli zamknąć lokale, ponieważ pracownicy mają [Covid-19] … są już winni tyle pieniędzy, naszym lokalom, bo nie mieli żadnej pomocy, tylko dopłatę do pensji.

„Potrzebujemy ukierunkowanego wsparcia dla naszego przemysłu ze strony rządu”.

Tam są 45 nowych wspólnotowych przypadków Covid-19 w czwartek i 90 przypadków Covid-19, które są albo potwierdzone jako wariant Omicron, albo zostały powiązane z wcześniej zgłoszonym przypadkiem Omicron w sumie do tej pory – wzrost o 34 od środy.

Każdemu na lotnisku w Christchurch w poniedziałek rano lub wieczorem zaleca się samodzielne monitorowanie objawów Covid-19 i wykonanie testu, jeśli wystąpią objawy (zdjęcie pliku).

MARTIN DE RUYTER/STUFF

Każdemu na lotnisku w Christchurch w poniedziałek rano lub wieczorem zaleca się samodzielne monitorowanie objawów Covid-19 i wykonanie testu, jeśli wystąpią objawy (zdjęcie pliku).

45 nowych przypadków społeczności (zarówno Omicron, jak i Delta) było w Auckland (22), Waikato (dwa), Bay of Plenty (trzy), Lakes (siedem), Taranaki (jeden), Hawke’s Bay (osiem), Nelson Marlborough (dwa). ).

Był również jeden przypadek w Gisborne, który nie został zgłoszony na czas, aby został włączony do oficjalnej czwartkowej liczby przypadków Covid-19.

W czwartek 10 przypadków jest w szpitalu – pięć w North Shore, dwa w Auckland, jeden w Middlemore i jeden w Rotorua.

Spośród nich jeden przypadek dotyczy oddziału intensywnej terapii lub oddziału intensywnej terapii.

Ludzie powinni nadal poddawać się testom, jeśli je mają objawy Covid-19 i regularnie sprawdzaj witrynę ministerstwa pod kątem jakichkolwiek interesujące lokalizacje w Canterbury.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top