Przyszłość walutowa: Nowa Zelandia mówi tak dla zimnej gotówki

Przyszłość walutowa: Nowa Zelandia mówi tak dla zimnej gotówki

Przyszłość pieniądza jest dodatkowo zapewniona przez silne poparcie społeczne dla twardej i zimnej gotówki.

zdjęcie: 123RF

Komentarze zebrane przez Bank Rezerwy w ciągu ostatnich kilku lat wskazują, że gotówka nadal jest własnością szerokiego przekroju społeczeństwa, chociaż jej wykorzystanie spadło wraz ze wzrostem korzystania z cyfrowych metod płatności.

Dyrektor Banku Rezerwy Nowej Zelandii, Ian Wolford, powiedział, że organizacja opublikowała podsumowanie odpowiedzi otrzymanych na trzy artykuły badawcze na temat przyszłości gotówki i możliwości tworzenia Cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC).

„Komentarze… podkreślają znaczenie aspektów prywatności pieniądza banku centralnego i że powinno to być ważną cechą każdej potencjalnej waluty cyfrowej RBNZ”.

Powiedział, że nie podjęto żadnych decyzji o przeprojektowaniu systemu monetarnego, ale informacje zwrotne zostaną wzięte pod uwagę.

„Jesteśmy szczególnie skoncentrowani na podejmowaniu konkretnych kroków w celu poprawy elastyczności i wydajności w systemie kasowym. Będziemy kontynuować badania [the possibility of introducing a CBDC] Poprzez większą politykę, badania, eksperymenty i weryfikację koncepcji”.

Dodał, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy pojawią się kolejne ogłoszenia dotyczące kierunku, w jakim Bank Rezerw obierze w tych obszarach, w tym „bardziej stanowcze propozycje” do konsultacji publicznych.

READ  Gorąca wyprzedaż basenów Waiwera: Właściciele szukają partnerów nabywców / joint venture w kampanii marketingowej

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *