Przywódca państwa członkowskiego NATO, Polska, odwiedził Chiny i ma rozmawiać z Xi na temat Ukrainy

Przywódca państwa członkowskiego NATO, Polska, odwiedził Chiny i ma rozmawiać z Xi na temat Ukrainy

Prezydent Polski Andrzej Duda złożył wizytę w Chinach, aby sprowadzić głowę członka NATO do kraju, który wspierał totalną inwazję Rosji na Ukrainę.

PEKIN – Prezydent Polski Andrzej Duda składa wizytę w Chinach, aby przywieźć głowę członka NATO do kraju, który wspierał totalną inwazję Rosji na Ukrainę.

„Staram się utrzymywać przyjazne stosunki z Chinami, Polska zawsze miała przyzwoite stosunki z Chinami i chcę, aby tak było nadal” – powiedział Duda w piątkowym wywiadzie dla prywatnego radia Jet.

W poniedziałek miał spotkać się z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i powiedział, że zostaną omówione kwestie pokoju na Ukrainie.

Zapytany, czy wierzy, że Chiny mają klucz do pokoju w konflikcie rosyjsko-ukraińskim, Duda odpowiedział: „Myślę, że w dużej mierze tak”.

Chociaż Chiny twierdzą, że są neutralne w walkach, obwiniają ekspansję NATO za sprowokowanie prezydenta Rosji Władimira Putina do rozpoczęcia inwazji. Polska graniczy z Ukrainą i przyjęła uchodźców uciekających przed wojną oraz utrzymuje twarde stanowisko wobec dalszej ekspansji rosyjskiej agresji.

Duda powiedział, że będzie także rozmawiał z Xi o wywieraniu białoruskiej presji migracyjnej na granicę Polski jako formie wojny hybrydowej, która może obejmować cyberataki.

Duda będzie zabiegał o zwolnienie z wiz Polaków podróżujących do Chin i będzie szukał możliwości zwiększenia polskiego eksportu, aby zrównoważyć stosunki handlowe.

Statystyki państwowe mówią, że w zeszłym roku do Polski trafiło 13,9% importu z Chin, podczas gdy polski eksport do Chin stanowił ułamek tej wielkości.

Oczekuje się, że podczas tej wizyty zostaną podpisane niektóre umowy handlowe.

W środę Duda leci do centrum finansowego Szanghaju na Forum Ekonomiczne Polska-Chiny.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *