Przyzwyczaj się do tego: wybuch wirusa Corona daje posmak życia z wirusem

Matthew Broderick i Sarah Jessica Parker biorą udział w premierze Broadwayu „Plaza Suite” Neila Simona w Hudson Theatre w poniedziałek, 28 marca w Nowym Jorku. Broderick i Parker uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19. (Charles Sykes, Invision przez AP)

Szacowany czas czytania: 5-6 minut

WASZYNGTON – Stany Zjednoczone po raz pierwszy dowiadują się, jak wygląda to doświadczenie COVID-19 Epidemia ma miejsce w tej nowej fazie współistnienia z wirusem, a lista nowo zarażonych osób jest pełna gwiazd.

Członkowie gabinetu, przewodniczący Izby Reprezentantów Nancy Pelosi Przedstawiciele Broadwayu i gubernatorzy New Jersey i Connecticut uzyskali wynik pozytywny. Wybuchy epidemii na Georgetown University i Johns Hopkins University doprowadziły do ​​zwrócenia wymagań dotyczących masek na te uniwersytety, ponieważ urzędnicy szukają miejsca do kwarantanny.

Znane infekcje prawdopodobnie ujawnią tylko wierzchołek góry lodowej – a aktorzy i politycy są regularnie testowani w pracy. Oficjalne liczby przypadków są z pewnością znacznie poniżej zakresu rozprzestrzeniania się wirusa z powodu testów domowych i osób z łagodną chorobą, które w ogóle nie zadają sobie trudu.

Według najnowszych danych jego grupy modelowej Ali Miqdad, profesor nauk medycznych na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle, twierdzi, że noszenie masek w całym kraju jest na najniższym poziomie od kwietnia 2020 r. oszacować. Oznacza to, że miejsce takie jak Nowy Jork, gdzie średnio 1600 przypadków dziennie, ma znacznie wyższą rzeczywistą liczbę infekcji.

Miqdad spodziewa się, że wysoki poziom amerykańskiej odporności, który wytworzył się w wyniku wcześniejszych infekcji i szczepień, uchroni naród przed wielkim boomem.

„Dostaniemy kilka infekcji tu i tam, ale to nie zamknie kraju” – powiedział Al-Miqdad. „Życie musi toczyć się dalej. Musimy być zaszczepieni i wzmocnieni. Musimy chronić słabych, ale musimy się do tego przyzwyczaić”.

Na Broadwayu kilka pokazów komedii „Plaza Suite” zostało następnie odwołanych Matthew Broderick uzyskał wynik pozytywny, Jego żona i gwiazda, Sarah Jessica Parker, poszła w ich ślady. Daniel Craig również został odsunięty od przebudzenia „Makbeta”.

Duże spotkania w pomieszczeniach z opcjonalnymi maskami prowadziły do ​​infekcji, z głośną imprezą w Waszyngtonie, teraz postrzeganą jako bardzo rozpowszechnione wydarzenie. Inne skupiska infekcji poza tymi, które są regularnie testowane, mogą pozostać niewykryte, powiedział Josh Michaud, współdyrektor ds. globalnej polityki zdrowotnej w Kaiser Family Foundation w Waszyngtonie.

„Trudniej jest wiedzieć, co się dzieje teraz, niż było wcześniej”, powiedział Michaud. „Przyszłość jest nieco bardziej niepewna, ponieważ nie mamy takiej samej ilości informacji na wyciągnięcie ręki”. „Jeśli nie jesteś aktorem w sztuce na Broadwayu ani politykiem, możesz zakochać się w przesłuchaniu”.


Życie musi toczyć się dalej. Musimy zostać zaszczepieni i wzmocnieni. Musimy chronić słabych, ale musimy się do tego przyzwyczaić.

Ali Miqdad, profesor nauk metrologii zdrowia


Michaud powiedział, że reakcja na zdrowie publiczne będzie się różnić w zależności od społeczności, w zależności od tego, co dzieje się lokalnie.

„Zwalczamy mniejsze pożary zamiast szalejących w całym kraju, a te małe pożary mogą być niszczycielskie” – powiedział Michoud. „Pozostawia każdemu wybór własnej przygody, jeśli chodzi o reagowanie na epidemie i indywidualne zachowania”.

W Waszyngtonie epidemia była szczególnie godna uwagi – uderzyła kilku sekretarzy gabinetu i członków Kongresu wraz z burmistrz Muriel Bowser i prezydentem Georgetown University.

Co najmniej kilkanaście z tych infekcji można przypisać kolacji w Gridiron Club, corocznym wydarzeniu w kalendarzu towarzyskim stolicy, które odbyło się w soboty po raz pierwszy od trzech lat. Kolacja jest przykładem powrotu do prawie całkowitej normalności, która ma miejsce w całym kraju, prowadząc do wzrostu pozytywnych testów, ale niekoniecznie podobnego wzrostu krytycznych chorób lub hospitalizacji.

Waszyngton, podobnie jak większość kraju, złagodził swoje stanowisko w sprawie koronawirusa w ostatnich tygodniach. Bowser zezwolił na wygaśnięcie uprawnień do szczepień i przebranie się w pomieszczeniach, a miejski departament zdrowia przestał raportować codzienne liczby wirusów na początku marca. Uczestnicy kolacji w Gridiron Club, w której Bowser nie uczestniczył, musieli przedstawić dowody szczepień, ale poza tym nie zaobserwowano żadnych protokołów maskowania ani dystansowania społecznego.

Inne kluczowe elementy kalendarza towarzyskiego stolicy również wróciły do ​​normy. Od tygodni trwa coroczny w mieście Festiwal Kwitnącej Wiśni – z dziesiątkami wydarzeń z nim związanych, w tym paradą zaplanowaną na sobotę.

Pośród tego ogólnego powrotu do zachowań sprzed pandemii istnieją pewne ostrzegawcze kroki w tył. Georgetown University ogłosił, że przywróci mandat maski do użytku w pomieszczeniach w obliczu rosnącej liczby infekcji, w tym prezydenta uniwersytetu Johna DeGioia

Ogłaszając nowe ograniczenia, dyrektor ds. zdrowia publicznego na Uniwersytecie Georgetown, Ranitt Mishouri, określił wysoki wskaźnik infekcji jako „znaczący” – szczególnie wśród studentów. „Na szczęście, ponieważ zdecydowana większość naszego społeczeństwa jest świadoma szczepień, nie widzimy przypadków poważnych chorób” – napisał Mishuri.

Szefowa zdrowia w Waszyngtonie, dr Lacandra Nisbet, w komentarzach dla dziennikarzy w tym tygodniu przytoczyła utrzymujący się niski poziom hospitalizacji jako dowód na to, że szczepionki skutecznie zmniejszają nasilenie choroby.

Według miejskiego departamentu zdrowia wskaźniki wirusów w Waszyngtonie wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca. Tygodniowy wskaźnik przypadków na 100 000 mieszkańców wzrósł z 51 na początku marca do 110 pod koniec marca. Ale jest to nadal znacznie poniżej tygodniowego wskaźnika przypadków 865 przypadków na 100 000 mieszkańców zgłoszonych w drugim tygodniu stycznia podczas szczytu zmiennych omicron.

Nesbitt powiedział, że nie ma natychmiastowych planów przywrócenia żadnego z wygasłych protokołów wirusowych, ale zawsze pozostaje to opcją w przyszłości.

„Musimy pamiętać, że życie z wirusem nie oznacza zapomnienia o nim. Wciąż tam jest, nadal powoduje, że ludzie chorują, a niektórzy umierają” – powiedział Michoud. „Jeśli nie będziemy przygotowani, możemy szybko znaleźć się w złej sytuacji”.

Brać w czymś udział: Aszraf Khalil

Kino

Powiązane historie

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Nowy wariant COVID znaleziony u jeleni wykazuje oznaki możliwej transmisji z jelenia na człowieka

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top