Puchar Świata w Rugby: Marnotrawny skrzydłowy Mark Tilia wraca do składu All Blacks na półfinał

Puchar Świata w Rugby: Marnotrawny skrzydłowy Mark Tilia wraca do składu All Blacks na półfinał
Mark Tilia ma powrócić do składu All Blacks po opuszczeniu ćwierćfinału z powodu naruszenia protokołów drużyny.

Hannah Peters/Getty Images

Mark Tilia ma powrócić do składu All Blacks po opuszczeniu ćwierćfinału z powodu naruszenia protokołów drużyny.

Półfinał Pucharu Świata w Rugby: All Blacks kontra Argentyna. Gdzie: Stade de France w Paryżu. Kiedy: 8 rano w sobotę (Nowa Zelandia). zasięg: Oglądaj na żywo w Stuff (z możliwością komentowania te reo)oraz Sky Open i Sky Sport 1 od 6:45.

Niewłaściwy skrzydłowy Mark Tilia powrócił do wyjściowego składu All Blacks na sobotni półfinał Pucharu Świata przeciwko Argentynie, a trener Ian Foster dokonał trzech zmian w swoim zespole, co wyeliminowało Irlandczyków w porywającym ćwierćfinale.

Foster ujawnił, że ma 23 gole w meczu z Argentyną wczesnym czwartkowym rankiem (NZT), przypominając Tilię z fotela niegrzecznego chłopca po tym, jak została wykluczona z ćwierćfinałowego składu za złamanie protokołu drużyny i przypuszcza się, że był zamieszany w niestawienie się drużyny godzina policyjna.

Crusaders i skrzydłowy Tasmana, Leicester Fainga’anuku, zastąpił Tilię podczas wspaniałego występu All Blacks, dzięki któremu wyprzedzili Irlandię nr 1 na świecie 28:24, pokonując 37-etapowy rajd mężczyzn w zielonych koszulkach.

Fainga’anuku spisał się całkiem dobrze po świetnej ogólnej akcji drużyny All Blacks, strzelając kluczową próbę na początku, pokonując 30 metrów, z jednym czystym uderzeniem i pokonując dwóch obrońców. Wykonał także 11 odbiorów, w tym trzy fuffy – te ostatnie statystyki prawdopodobnie będą miały na jego korzyść w tym tygodniu.

Foster dokonał także jeszcze dwóch kluczowych zmian w swoim składzie: weteran 151 testów Sam Whitlock wszedł na boisko w drugim rzędzie przeciwko Argentynie, wraz ze swoim zwykłym partnerem Crusaders, Scottem Barrettem. Twardy Brodie Retallick, 107-latek, wpada na ławkę rezerwowych po prostym obrocie z trzema światowej klasy zamkami.

Whitlock oczywiście odegrał decydującą rolę w ćwierćfinale, wygrywając decydujący o meczu turniej w wślizgu, po tym jak Irlandczyk przeszedł 37 faz w poszukiwaniu zwycięzcy meczu.

READ  Producentka „1917”, Jane Ann Tenegrin, opowiada o dramacie wojennym o polskim bohaterze wojennym Witoldzie Bieleckim

Doszło także do przetasowania na ławce zapasowych prostytutek, a na ławce rezerwowych zastąpił dynamicznego Samisoni Taukei’aho.

Coles jest jednym z wielu członków drużyny Foster All Blacks, którzy są w trakcie swoich ostatnich kampanii w reprezentacji narodowej. Pod koniec tego sezonu planuje zakończyć karierę.

All Blacks nie mogą się doczekać, aby po raz piąty w historii zakwalifikować się do finału Pucharu Świata, pokonując Argentynę, z którą przegrali dwukrotnie w swojej historii. Jednak obie porażki przyniosły Fosterowi – Pumy pokonały Nowozelandczyków w Sydney w 2020 r. i w Christchurch w zeszłym roku.

Argentyna pokonała Walię 29:17 w ćwierćfinale w Marsylii i zakwalifikowała się do trzeciego półfinału Pucharu Świata. Przegrała dwa poprzednie mecze półfinałowe z Republiką Południowej Afryki (w 2007 r.) i Australią (w 2015 r.).

Wszyscy czarni: Beauden Barrett, Will Jordan, Rico Ewan, Jordie Barrett, Mark Tilia, Richie Monga, Aaron Smith; Ardi Savea, Sam Keane (kapitan), Shannon Frizell, Scott Barrett, Sam Whitlock, Tyrell Lomax, Cody Taylor, Ethan De Groot. Protektoraty: Samisoni Taukeahu, Tamiti Williams, Fletcher Newell, Brody Retallick, Dalton Papalii, Finlay Christie, Damian McKenzie, Anton Lehnert-Brown.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *