Puchar Świata w Rugby: Najwyżej sklasyfikowana Irlandia pozostaje niezmieniona i w ćwierćfinale zmierzy się z All Blacks

Puchar Świata w Rugby: Najwyżej sklasyfikowana Irlandia pozostaje niezmieniona i w ćwierćfinale zmierzy się z All Blacks
Kapitan Irlandii Jonathan Sexton rozegra swój piętnasty test przeciwko Nowej Zelandii.

Christoph Ena/AFP

Kapitan Irlandii Jonathan Sexton rozegra swój piętnasty test przeciwko Nowej Zelandii.

Ćwierćfinał Pucharu Świata w Rugby: All Blacks przeciwko Irlandii. Lokalizacja: Stade de France, Paryż. Kiedy: niedziela o 8:00 (Nowa Zelandia). Relacja: Oglądaj na żywo w Stuff (z możliwością komentowania te reo), Sky Open i Sky Sport 1 od 6:45.

Rozstawiona z czołówki Irlandia podała niezmieniony skład na mecz z Nową Zelandią w ćwierćfinale Pucharu Świata w Rugby na Stade de France w Paryżu w niedzielę rano (NZT).

Skrzydłowi Mac Hansen (łydka) i James Lowe (oko) wracają do zdrowia po drobnych kontuzjach podczas wygranego 36:14 meczu ze Szkocją w ubiegłą sobotę.

Kiwi Lowe strzelił gola na początku w jednostronnym meczu, a Irlandia zwyciężyła w grupie B z czterema zwycięstwami na cztery.

Blokujący rezerwowy James Ryan nie wrócił na czas po kontuzji nadgarstka i w środę zastąpił go na ławce rezerwowych Joe McCarthy.

„Oczekujemy, że będzie gotowy na przyszły tydzień, jeśli uda nam się zajść tak daleko” – powiedział o Ryanie trener Andy Farrell. „Ludzie doznają kontuzji i zawsze na początku tygodnia następuje uderzenie. Niektórzy ludzie odwracają się znacznie szybciej, niż się spodziewasz.

Farrell ma nadzieję poprowadzić Irlandię do ćwierćfinału po raz pierwszy w historii turnieju, podczas gdy All Blacks chcą wygrać zawody po raz czwarty z rekordem.

„To wielka sprawa, prawda” – powiedział Farrell. „Jesteśmy na etapie biznesowym konkurencji”.

„Mamy nadzieję, że kiedy dojdziesz do tego etapu konkursu, będziesz mógł wykorzystać dobre doświadczenia, jakie miałeś. Mamy bardzo doświadczoną grupę, która wiele przeszła. „

All Blacks ogłoszą skład w piątek. Można się też spodziewać, że nie będzie zawierał żadnych niespodzianek.

Asystent trenera Jason Ryan powiedział na początku tygodnia, że ​​Tyrell Lomax, który doznał kontuzji kolana w zeszły weekend w meczu z Urugwajem, powinien być gotowy na selekcję.

READ  Calhanoglu zdobywa bramkę, Inter Mediolan pokonuje Barcelonę

Irlandia także chce wygrać 18. test z rzędu, aby pobić rekord świata na najwyższym poziomie.

Kapitan Irlandii Jonathan Sexton rozegra swój 15. test przeciwko Nowej Zelandii i 18. w sumie, włączając występy w brytyjskich i irlandzkich Lions.

Oznacza to, że numer 10 będzie lepszy od Walijczyka Aluna Wyna Jonesa w większości testów rozgrywanych przez dowolnego gracza z półkuli północnej przeciwko Nowej Zelandii.

Niebiańskie sporty

Bramka Jamesa Lowe’a 63 sekundy później przypieczętowała niezwykłe zwycięstwo Irlandii nad zszokowanymi Szkotami.

W zeszłym roku Nowa Zelandia po raz pierwszy w historii przegrała serię u siebie z Irlandią. Flanker Josh van der Flier nie trafił tylko w jeden atak przeciwko All Blacks w 2022 roku, wykonując 66 z 67 prób, co pomogło mu zdobyć nagrodę Piłkarza Roku FIFA na świecie.

We Francji Irlandia pokonała zajmującą wówczas drugą pozycję RPA 13:8, 5. Szkocję, Tonga 59:16 i Rumunię 82:8.

Irlandzka Zielona Armia wyrosła ze śpiewających kibiców na każdym meczu, a stadion na 80 000 miejsc ponownie zapełni się zielonymi koszulkami.

Irlandia: Hugo Keenan, Mc Hansen, Gary Ringrose, Bondi Ake, James Lowe, Jonathan Sexton (kapitan), Jamison Gibson Park; Cailan Doris, Josh van der Flier, Peter O’Mahony, Ian Henderson, Tadhg Byrne, Tadhg Furlong, Dan Sheehan, Andrew Porter. Protektoraty: Ronan Kelleher, Dave Kilcoyne, Finlay Pelham, Joe McCarthy, Jack Conan, Conor Murray, Jack Crawley, Jimmy O’Brien.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *