Pytania bez odpowiedzi dotyczące tragicznej śmierci Gabi Pettito

Kamera pokazuje Gabi Pettito kłócącą się ze swoim chłopakiem przed zniknięciem w Parku Narodowym Wyoming. Wideo / AP

Z promiennymi uśmiechami, małym białym kamperem i planami podboju rozległych wnętrz Stanów Zjednoczonych, Gabe Pettito i jej partner wyruszyli w podróż życia w czerwcu. Ale skończyłoby się to w najtragiczniejszych okolicznościach.

Teraz pozostaje wiele pytań dotyczących tego, co stało się z 22-latkiem, który miał umrzeć? Co wydarzyło się podczas jej podróży, co skłoniło parę do wezwania policji? Czy w ogóle wysłała swój ostatni dziwnie zaskakujący tekst? Gdzie jest jej narzeczony? A przede wszystkim, dlaczego kończy się podróż, która miała przynosić radość takiej tragedii?

Petito rzuciła pracę w barze z sokami i wyruszyła z Nowego Jorku ze swoim narzeczonym, 23-letnim Brianem Laundrie, w podróż, która zaprowadziłaby ich do jednych z najbardziej inspirujących scen w Ameryce.

I wkrótce ich kanały na Instagramie wypełniły się zdjęciami, które przedstawiały młodą parę w kwiecie wieku podczas biwakowania pod gwiazdami wspaniałych parków narodowych w kraju.

Jednak zdjęcia i filmy, na których para całuje się na tle malowniczej sceny, ukrywały to, co naprawdę działo się w miarę upływu tygodni.

Pokaż ciemny obraz pary

9 sierpnia, kilka tygodni po premierze, Petit opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym siedzi pod łukiem w Parku Narodowym Arques w stanie Utah.

Tego samego dnia, w którym opublikowano zdjęcie, policja w Moab w stanie Utah odpowiedziała na zgłoszenie „problemu domowego” po tym, jak pralnia miała „rodzaj kłótni” z Pettito, jak wynika z raportu policyjnego.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zasugerowali, aby para rozstała się na noc, co zrobili. W raporcie funkcjonariusze opisali Pettito jako „zdezorientowanego i emocjonalnego”.

W tajemniczym filmie można zobaczyć Pettito płaczącą, gdy mówi policjantowi, że para „kłóciła się” i że Pralnia nie wpuści jej do ciężarówki, dopóki się nie uspokoi.

Para powiedziała policji, że są zakochani, są zaręczeni i „tak naprawdę nie chcą widzieć nikogo oskarżonego o przestępstwo”.

Według policyjnego raportu, pralnia powiedziała funkcjonariuszowi, że „problemy między nimi nasilały się w ciągu ostatnich kilku dni”.

Gabi Pettito wyglądała na zdenerwowaną na nagraniu z kamery ciała.  Zdjęcia/YouTube
Gabi Pettito wyglądała na zdenerwowaną na nagraniu z kamery ciała. Zdjęcia/YouTube

READ  Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 z całego świata w nocy - sobota 16 października

„Po ocenie wszystkich okoliczności nie wierzę, że sytuacja uległa eskalacji do poziomu przemocy domowej tak bardzo, jak kryzysu zdrowia psychicznego” – napisał funkcjonariusz Daniel Robbins w raporcie policyjnym.

Nie postawiono żadnych zarzutów i wydawało się – przynajmniej na pierwszy rzut oka – że para była zdeterminowana, aby dalej robić dobre wspomnienia z podróży.

Zaledwie osiem dni później para opublikowała ośmiominutowy film na YouTube zatytułowany Beginning Our Van Life Journey.

Pokazywał, jak karmią się nawzajem, uśmiechają się, biegają wzdłuż brzegów, całują, klepają się po plecach i biwakują na pustkowiu.

„Uwielbiam ciężarówkę” – można usłyszeć w filmie Pettito, który uśmiecha się do pralni.

Rodzina Gabi Pettito traci kontakt

Rodzina Pettito zrozumiała kilka dni po tym, jak w samolocie pojawiła się wybitna rolka, że ​​coś było nie tak po tym, jak stracili z nią kontakt.

Powiedzieli, że rozmawiali z nią podczas ostatniego połączenia FaceTime w ostatnim tygodniu sierpnia.

Powiedziała im, że ona i pralnia wyjeżdżają z Utah i kierują się do Parku Narodowego Grand Teton w Wyoming. Matka Pettito otrzymała później kilka SMS-ów od córki.

Kolejny złowieszczy znak pojawił się, gdy Pettito – która według wszystkich relacji była wielkim hitem w mediach społecznościowych – nagle przestała publikować aktualizacje ze swojej podróży 25 sierpnia.

W swoim najnowszym poście pokazano ją, jak trzyma dziergoną dynię z napisem „Wesołego Halloween”.

30 sierpnia jej rodzina otrzymała ostatnią wiadomość tekstową od Petito. Podejrzewają, że napisała ten tekst, który brzmi: „W Yosemite nie ma służby”.

Al-Khatib wraca do domu sam

Dzwony alarmowe zaczęły już dzwonić dla rodziny Pettito, gdy 1 września Pralnia wróciła sama do domu pary w North Port Florida, na południe od Tampy, gdzie mieszkają również jego rodzice.

READ  Pięcioletni chłopiec został zabity przez psa w Wigilię Bożego Narodzenia w Australii, niszcząc jego rodzinę

Biały samochód, w którym para była później, został odzyskany przez policję w domu – policja zabrała go teraz do badania.

Dziesięć dni później rodzina Pettito zgłasza jej zaginięcie po desperackich i nieudanych próbach skontaktowania się z nią.

Policja opisała Londry’ego jako „znaczącą osobę”, mówiąc, że był ostatnią znaną osobą, która była z Pettito, zanim zniknęła.

Jednak Stephen Bertolino, prawnik pralni, powiedział, że poradził swojemu klientowi, aby nie rozmawiał z władzami.

Rzecznik policji powiedział, że policja udała się do domu Laundry’ego w sobotę wieczorem i poprosiła o rozmowę z nim i jego rodziną, ale „informacje zostały przekazane ich prawnikom”.

– Tak często z nimi rozmawiamy – powiedział.

Tymczasem naukowcy pracują przez całą dobę, próbując zlokalizować Petitou w rozległym Parku Narodowym Grand Teton w Wyoming.

Jej poszkodowana rodzina apelowała do ludzi o wszelkie informacje.

„Prosimy, abyście postawili się w naszych butach”, powiedzieli w liście przeczytanym przez ich adwokata, Richarda Stafforda. „Nie mogliśmy spać ani jeść. Nasze życie się rozpada”.

pranie znika

Kilka dni po tym, jak rodzina Pettito i policja poprosiły rodzinę Laundry o współpracę w śledztwie, rodzina Laundry poprosiła, aby policja przyszła do ich domu w piątek.

Były brutalne sceny, kiedy przybyli funkcjonariusze, gdy protestujący ustawili ulicę transparentami.

Jeden z funkcjonariuszy wszedł do domu z czymś, co wyglądało na torbę z dowodami, gdy demonstranci otaczający posiadłość krzyczeli: „Wyciągnij go!”

Jednak rodzina powiedziała policji, że nie widzieli syna od wtorku.

Lokalna policja ogłosiła, że ​​przeszukuje Carlton Reserve, 10,000 hektarowy park 20 km od North Port, w poszukiwaniu pralni.

Nie został jeszcze odkryty, ale według policji rodzina Laundry’ego „mówi, że wierzą, że wszedł na ten obszar” w zeszłym tygodniu. Podobno powiedział im, że idzie na spacer.

Policja wysuwała teorię, że mógł się „zaciąć” lub ukrywać się na wolności.

Tragiczne odkrycie w Wyoming

Z dnia na dzień policja federalna USA ogłosiła, że ​​w lesie Wyoming, który uważa się za Petitou, odnalazła ciało.

READ  Nowy wariant Covid-19 trafia do sportu, gdy gracze walczą o drużyny, aby wydostać się z RPA

W niedzielę władze potwierdziły czas lokalny, że zwłoki znalezione w Parku Narodowym Grand Teton były „zgodne z opisem” 22-letniego mężczyzny.

W rozmowie z mediami Charles Jones, agent specjalny FBI w Denver, powiedział, że rodzina Pettito została poinformowana o odkryciu.

„W imieniu personelu FBI chciałbym złożyć najserdeczniejsze kondolencje rodzinie Gabe” – powiedział, dodając, że przyczyna śmierci nie została potwierdzona.

„Jak każdy rodzic może sobie wyobrazić, jest to bardzo trudny czas dla rodziny. Prosimy wszystkich o poszanowanie ich prywatności, gdy opłakują stratę córki”.

FBI poinformowało, że ciało zostało odkryte na terenie kempingu Spread Creek Detersed, który pozostaje zamknięty z powodu „aktywnego śledztwa”.

„Nic do zgłoszenia” w wyszukiwaniu partnerów

Tymczasem policja wciąż nie może znaleźć pralni. Rodzina Pettito powiedziała, że ​​wierzą, że się ukrywa.

„Każda rodzina Gabe’a chce, aby świat wiedział, że Brian nie zaginął, on się ukrywa. Gabe zaginął” – powiedział adwokat rodziny w krótkim oświadczeniu w piątek, zanim znaleziono jej ciało.

W piątkowym oświadczeniu policja wyraziła frustrację, że rodzina Laundry przez prawie tydzień nie rozmawiała ze śledczymi na temat zniknięcia Pettito.

„Rozumiemy frustrację społeczności. My też jesteśmy rozczarowani. Od sześciu dni Departament Policji North Port i FBI błagają rodzinę o skontaktowanie się ze śledczymi w sprawie narzeczonego Briana, Gabe’a Pettito. W piątek rozmawiają po raz pierwszy śledczym szczegółowo.”

Krótko po zniknięciu Laundry’ego detektywi spędzają dwie godziny w domu Laundry’ego, zbierając rzeczy, które według nich mogą pomóc im go znaleźć i, miejmy nadzieję, uzyskać odpowiedzi.

W poszukiwania go zaangażowanych jest kilkudziesięciu funkcjonariuszy organów ścigania z pięciu agencji.

Poszukiwania zostaną wznowione jutro, ale jak dotąd nie znaleziono żadnych wskazówek.

Tuż przed 18:00 czasu lokalnego policja poinformowała, że ​​przeszukanie zakończyło dzień „nic do zgłoszenia”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top