Queenstown Greatest Place to Walk the Earth w 2022 roku Lista najlepszych miejsc w Queenstown

Podróż

Guru wędrówek z Great Walks sprawił, że miasto kiwi znalazło się w czołówce najwspanialszych miejsc na świecie w magazynie TIME.

Prestiżowy amerykański magazyn wybrał Queenstown na miejsce w 2022 roku.

Napędzana stłumionym popytem na podróże z powodu pandemii, coroczna lista rzeczy do zobaczenia TIME plasuje jezioro Wakatipu wysoko na liście 50 miejsc, których amerykańscy podróżnicy nie mogą się doczekać, aby je odwiedzić.

Carlin Hotel Queenstown został wybrany przez TIME's Choice of Stay.  Załączone zdjęcie
Carlin Hotel Queenstown został wybrany przez TIME’s Choice of Stay. Załączone zdjęcie

Komisja selekcyjna natychmiast zainteresowała się wznowieniem lotów do Te Waipounamu przez linie Air NZ i Qantas.

Głównym powodem powrotu międzynarodowych podróżnych jest łatwy dostęp do Fiordland i na zewnątrz. Wśród nich jest 30. rocznica Great Walk Network firmy DoC, dzięki której stał się butem. Wykładowca Julia Denisyuk powiedziała, że ​​łatwość dostępu do Milford, Kepler i Routeburn Great Walks była powodem powrotu Amerykanów.

Łatwy dostęp na zewnątrz i trzy wspaniałe piesze wycieczki były powodem, dla którego czas wymagał od odwiedzających udania się do Queenstown.  Zdjęcie/Brock Marshall, Unsplash
Łatwy dostęp na zewnątrz i trzy wspaniałe piesze wycieczki były powodem, dla którego czas wymagał od odwiedzających udania się do Queenstown. Zdjęcie/Brock Marshall, Unsplash

„Tegoroczny system tras kończy 30 lat, prowadząc wędrowców przez górskie szczyty, doliny i wodospady w Parku Narodowym Fiordland”.

Dla odwiedzających, którzy chcą spędzić bardziej relaksujący czas w Queenstown, nowy hotel Carlin i Marriott Villas zostały wybrane jako nowe luksusowe zakwaterowanie.

A na wypadek, gdyby pogoda nie sprzyjała planom na świeżym powietrzu, kompleks rozrywkowy Kingpin Queenstown był idealnym wyborem na deszczowy dzień nad jeziorem.

Milford Track Great Walk został oznaczony jako obowiązkowy punkt w Queenstown.  Fotografia: Thomas Bywater
Milford Track Great Walk został oznaczony jako obowiązkowy punkt w Queenstown. Fotografia: Thomas Bywater

Międzynarodowi autorzy magazynu wybrali w tym roku temat, miejsca docelowe, które podczas pandemii przetoczyły nową stronę. Od filipińskiej wyspy Boracay, która została zamknięta po latach turystyki do Doha, próbując wykorzystać energię mistrzostw świata w piłce nożnej do ożywienia branży turystycznej, lista jest pełna miejsc, których być może nie odwiedziłeś od jakiegoś czasu i z nowych powodów odwiedzać.

„Branża hotelarska ponownie się otwiera i cieszy się, że możemy ich bezpiecznie powitać i ożywić lokalne społeczności” – powiedział magazyn, który wydaje listę „najwspanialszych miejsc”.

READ  Wizytujący dyplomata mówi, że związki Nowej Zelandii ze Stanami Zjednoczonymi są „niezwykle cenne”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top