Rachel McGregor otrzymała 400 000 dolarów po tym, jak została zniesławiona przez byłego przywódcę Partii Konserwatywnej Colina Craiga

Rachel McGregor otrzymała 400 000 dolarów odszkodowania od Sądu Najwyższego po tym, jak została zniesławiona przez swojego byłego pracodawcę, byłego przywódcę Partii Konserwatywnej Colina Craiga.

Zdjęcie: RNZ / Claire Eastham-Farrelly

Orzeczenie jest ostatnim rozdziałem wieloletniej sagi prawnej dotyczącej skutków kampanii wyborczej z 2014 roku, kiedy MacGregor nagle zrezygnował na kilka dni przed wyborami.

Craig pozwał swojego byłego sekretarza prasowego o zniesławienie, a McGregor złożył pozew wzajemny.

Sprawa trafiła do sądu w 2018 roku.

Sędzia Hinton odkrył, że obie strony w pewien sposób zniekształcały się nawzajem – i że McGregor był molestowany seksualnie przez Craiga.

Ponad dwa lata później sędzia Hinton nakazał Craigowi zapłatę odszkodowania.

Sędzia Hinton odkrył, że Craig oczerniał McGregora przy czterech różnych okazjach: na dwóch konferencjach medialnych w 2015 roku, w liście do członków Partii Konserwatywnej oraz w broszurze wysłanej do 1,6 miliona rodzin.

W dzisiejszym orzeczeniu sędzia Hinton powiedział, że Craig „umyślnie wprowadzał media w błąd, dostarczając nieprawdziwe informacje w sposób, który zakwestionował McGregor”.

Obciążającą cechą tej sprawy, powiedziała, jest to, że Craig odpowiedział na zarzuty innych, „wciągając panią MacGregor głębiej w spór i przedstawiając się jako ofiara, gdy, chociaż nie ma konsekwencji ani ustępstwa, musi to mieć były całkowicie jasne nawet dla niego.” To jest przeciwne.

– Nie ma wątpliwości, że pan Craig zrobił to celowo.

Craig wycofał swoje roszczenie o odszkodowanie w pierwszym dniu rozprawy sądowej w 2019 roku.

READ  Wybory w Niemczech: socjaldemokraci o włos pokonali blok Merkel

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top