Raport: Osiągnięcie wstępnego porozumienia w sprawie uwolnienia części izraelskich zakładników w Gazie

Raport: Osiągnięcie wstępnego porozumienia w sprawie uwolnienia części izraelskich zakładników w Gazie

Kadr z wideo nadawanego przez Agence France-Presse przedstawia izraelski pojazd opancerzony przejeżdżający przed Palestyńczykami uciekającymi pieszo z miasta Gaza w trakcie trwających walk pomiędzy Izraelem a palestyńskim ruchem Hamasem 18 listopada.
zdjęcie: AFP/Bilal Al-Sabbagh

przez Nidal Al-Maghribi I Jamesa Mackenziego Do Reutera

Według zapowiedzi Hamasu Izrael, Stany Zjednoczone i Hamas osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie uwolnienia kilkudziesięciu kobiet i dzieci przetrzymywanych jako zakładniczki w Gazie w zamian za pięciodniowe zaprzestanie walk. Poczta Waszyngtona Powołując się na osoby zaznajomione z umową.

Jednak izraelski premier Benjamin Netanjahu i urzędnicy amerykańscy stwierdzili, że nie osiągnięto jeszcze porozumienia.

W sobotę gazeta podała, że ​​według osób zaznajomionych ze szczegółowym sześciostronicowym porozumieniem uwolnienie zakładników może rozpocząć się w ciągu najbliższych kilku dni, o ile nie zostaną podjęte w ostatniej chwili problemy.

Raport ten pojawia się w chwili, gdy Izrael zdaje się przygotowywać do rozszerzenia swojej ofensywy przeciwko działaczom Hamasu na południową Gazę po tym, jak w nalotach zginęło dziesiątki Palestyńczyków, w tym cywile, którzy podobno schronili się w dwóch szkołach.

Na mocy porozumienia wszystkie strony wstrzymają działania bojowe na co najmniej pięć dni, a co 24 godziny w grupach będzie uwalnianych co najmniej 50 zakładników – powiedział rzecznik ONZ. Poczta wspomniany. Hamas wziął około 240 zakładników podczas ataku 7 października w Izraelu, w którym zginęło 1200 osób.

Gazeta podała, że ​​przerwa ta ma również na celu umożliwienie napływu dużej ilości pomocy humanitarnej, dodając, że ogólne zarysy porozumienia zostały opracowane podczas tygodniowych rozmów w Katarze.

Ale Netanjahu powiedział na konferencji prasowej w sobotni wieczór: „Jeśli chodzi o zakładników, istnieje wiele bezpodstawnych plotek, wiele błędnych doniesień. Chciałbym wyjaśnić: Jak dotąd nie osiągnięto porozumienia. Ale chcę obiecać: kiedy to nastąpi masz coś do powiedzenia? Opowiemy Ci o tym.”

READ  Epidemia Covid-19 delta: jak wygląda życie w najbardziej zaszczepionym kraju na świecie

Rzecznik Białego Domu powiedział również, że Izrael i Hamas nie osiągnęły jeszcze porozumienia w sprawie tymczasowego zawieszenia broni, dodając, że Stany Zjednoczone w dalszym ciągu pracują nad osiągnięciem porozumienia. Drugi urzędnik amerykański również powiedział, że nie osiągnięto porozumienia.

*Ta historia została po raz pierwszy opublikowana przez Reuters.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *