Raport śniadaniowy Chiny stoją w obliczu powszechnej frustracji

Oto nasze podsumowanie najważniejszych wydarzeń gospodarczych z dnia na dzień, które mają wpływ na Nową Zelandię, wraz z wiadomościami o rosnących frustracjach w Chinach.

Ale najpierw otrzymamy jutro raport o płacach poza rolnictwem w maju, a analitycy spodziewają się +325 000 miejsc pracy. Ale dzisiaj wprowadzenie ADP التوظيف raport o zatrudnieniu Wskazał tylko 128000 nowych miejsc pracy, a jeśli raport o płacach poza rolnictwem wyjdzie w ten sposób, będzie to statystycznie rozczarowujące.

Ostatni raport o zwolnieniach pracy Poziomy dostaw są historycznie niskie. Ale w przypadku branży technologicznej, fintech, budowlanej i samochodowej odnotowano skoki w zwolnieniach.

Nowy Roszczenia z tytułu bezrobocia w USA Przyszedł w 182000 roku i mniej niż oczekiwano. Obecnie w tych programach jest 1,26 miliona osób, co jest kolejnym rekordowo niskim poziomem.

Kwiecień Zamówienia fabryczne rosną, ale nie tak bardzo, jak oczekiwano. Ale to o 13% więcej niż w tym samym miesiącu rok temu.

Urzędnicy amerykańskiego banku centralnego przemawiali wczoraj wieczorem i wszyscy mieli przesłanie, że podwyżka stóp o +50 punktów bazowych może być konieczna na znacznie dłużej niż pierwotnie zapowiadano, prawdopodobnie do września.

I osobno, ale w połączeniu, noc nowojorska Spotkanie Zwróć uwagę, że cyfrowe pieniądze, ciekawostka zaledwie kilka lat temu, pojawiają się jako bardzo niespokojny Wśród banków centralnych, które są w stanie osłabić siłę polityki pieniężnej, nawet w najlepszych światach, prawdopodobnie utrudnią kontrolowanie stóp procentowych.

Mieszkaniowy kanadyjski Utracono pozwolenia na budowę W kwietniu oczekiwano gwałtownego wzrostu.

W Chinach powinniśmy mieć oko na losy Premiera Li. tam historyczny precedens Dla zastępcy KPCh próbującego naprawić błędy przywódców, aw poprzednim przypadku nie skończyło się to dobrze dla zastępcy. Tłem jest to, że urzędnicy Nie widzimy, żeby sprawy się poprawiały na froncie gospodarczym. ja silny Indukcja zabiegów.

Cała ta rozmowa jest wzmocniona ceny miedzi W oczekiwaniu na stymulowanie ogromnej nowej infrastruktury (ale Ruda żelaza Niewiele).

READ  Foxconn, firma produkująca iPhone'y, ogłasza projekt sprzedaży samochodów elektrycznych

A w Szanghaju Frustracje narastają. Gdy urzędnicy ogłaszają „zwycięstwo” nad pandemią, trwają blokady dla milionów, a frustracja gwałtownie narasta, powodując protesty i aresztowania.

W Indiach monsuny pojawiły się nieco wcześniej niż zwykle na południu. Byłaby to dobra wiadomość w szczególności dla produkcji ryżu w tym kraju i prawdopodobnie przyczyniłaby się do obniżenia cen żywności.

W Europie pojawiają się oznaki, że ekstremalny wzrost sam w sobie Ceny producenta Majowy szczyt w kwietniu lub marcu. Jednak nadal istnieje brutalny wzrost rok do roku, kierowany przez koszty niemieckie i ograniczany przez koszty francuskie.

Australia już zarezerwowała 10 AUD + inna miesięczna nadwyżka handlowa W kwietniu długotrwała kontynuacja tych nadwyżek tłuszczu. Daje to roczną nadwyżkę do +129 miliardów dolarów, rekordowo wysoki w każdym okresie 12 miesięcy.

10-letnia rentowność UST rozpocznie się dzisiaj o 2 punkty bazowe poniżej 2,92%. Krzywa stóp UST 2-10 jest nieco bardziej płaska przy +27 pb, a krzywa 1-5 jest również bardziej płaska przy +78 pb. Krzywa 30 dni-10 lat jest również bardziej płaska i wynosi +214 punktów bazowych. Australijskie 10-letnie obligacje są obecnie na poziomie 3,51% i wyższym o +2 punkty bazowe. Dziesięcioletnie obligacje rządowe Chin uległy niewielkim zmianom i wyniosły 2,82%. Dziesięcioletni rząd Nowej Zelandii rozpocznie dzisiaj od wzrostu o 3 punkty bazowe na poziomie 3,64%.

Wall Street zwyżkowało dzisiaj, a indeks S&P500 wzrósł o 1,3% pod koniec czwartku. Ale mimo to ten miał swój własny wskaźnik najgorszy początek Od 1970 roku do maja nie jest to kryterium zachęcające. W ciągu nocy wszystkie rynki europejskie wzrosły o +1,0% lub więcej z wyjątkiem Londynu, który jest na dwudniowym urlopie. Tokio zakończyło wczoraj spadek o 0,2%. Akcje w Hongkongu spadły o -1,0%. Indeks Szanghaju zakończył się o 0,4% wyżej z późnym wzrostem. ASX200 zakończył sesję w czwartek spadkiem -0,8%, podczas gdy NZX50 stracił na sesji -0,2%.

READ  Wszystkie przedmieścia Nowej Zelandii doświadczyły wzrostu cen domów w 2021 r.

złota cena Dziś jest +23 w górę po 1,869 USD za uncję. Podobną proporcją jest srebro.

Ceny ropy naftowej są bardziej stabilne niż wczoraj, ponieważ +1 wzrosły do ​​115,50 USD za baryłkę w USA, podczas gdy międzynarodowa ropa Brent wzrosła poniżej 117,50 USD za baryłkę.

Dzisiaj dolar nowozelandzki otworzy się o prawie +¾c wyżej po 65,6 USD. W stosunku do dolara australijskiego pozostajemy na niezmienionym poziomie 90,3 AUc. W stosunku do euro jesteśmy nieco bardziej zdecydowani przy 61 eurocentach. Wszystko to sprawia, że ​​TWI-5 startuje dziś na 72,3 i najwyższym poziomie od miesiąca.

Cena bitcoina wzrosła częściowo +0,1% od wczorajszego czasu i wynosi teraz 30214 USD. Zmienność w ciągu ostatnich 24 godzin była niewielka i wynosiła +/- 1,8%. Tymczasem są tu wieloryby Crypto Winklevoss pozew sądowy Przez amerykańską Komisję Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi za kłamstwo w ich dokumentach.

W poniedziałek jest święto państwowe w Nowej Zelandii, a ta recenzja powróci we wtorek.

Najłatwiejszym miejscem, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach dzisiejszych wydarzeń, jest śledzenie Kalendarz ekonomiczny tutaj ».

Wybierz zakładki wykresu

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top