Rekordowe przypadki Covid, ostrzeżenie przed najgorszym w Australii

Rekordowe przypadki Covid, ostrzeżenie przed najgorszym w Australii
Australia, która walczy o stłumienie najgorszej fali Covid-19, zgłosiła w sobotę 1756 infekcji, kolejny rekord, a urzędnicy ostrzegali, że najgorsze dopiero nadejdzie, i wezwali ludzi do zaszczepienia się.

Większość przypadków miała miejsce ponownie w Nowej Południowej Walii, która od połowy czerwca walczy z epidemią wysoce zaraźliwego typu delta. Stan zgłosił 1533 nowe przypadki i cztery kolejne zgony.

Sąsiednia Wiktoria zgłosiła 190 przypadków, australijskie Terytorium Stołeczne 32 i Queensland jeden. Ostatnie codzienne infekcje dwukrotnie przewyższają poziom najgorszej poprzedniej fali epidemii w Australii rok temu.

Wierząc, że tej epidemii nie można wyeliminować – to skuteczna strategia, którą stany i terytoria stosowały w poprzednich falach – władze NSW i wiktoriańskie skupiły się na przyspieszeniu szczepień, aby zmniejszyć zjadliwość przypadków.

Chociaż infekcje w Victorii, podczas szóstej blokady, nieznacznie spadły z 208 w piątek, władze ds. Zdrowia poinformowały, że epidemia nie osiągnęła szczytu.

„Ogólny trend to powolny i stały wzrost. Dlatego szczepienia są tak ważne, podobnie jak przestrzeganie zasad” – powiedział na konferencji prasowej dyrektor ds. zdrowia Victorii, Brett Sutton.

Nowa Południowa Walia, najbardziej zaludniony stan i siedziba Sydney, spodziewa się ponad 1000 nowych przypadków dziennie przez co najmniej kolejne dwa tygodnie, a liczba przyjęć do szpitala prawdopodobnie wzrośnie w październiku. W sobotę urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że 137 ze 173 osób przebywających na oddziale intensywnej terapii w szpitalach nie zostało zaszczepionych.

Wiktoria, Nowa Południowa Walia i Australijskie Terytorium Stołeczne, które razem stanowią prawie 60% 25-milionowej populacji Australii, od tygodni znajdują się pod ścisłym zamknięciem.

Oczekuje się, że będzie to trwało do momentu pełnego zaszczepienia 70% populacji. Przy obecnym tempie Australia może zajść tak daleko pod koniec października lub na początku listopada.

Tylko około jedna trzecia osób w wieku 16+ została zaszczepiona, chociaż tempo drastycznie wzrosło, ponieważ rząd federalny stara się zapewnić sobie więcej szczepionek Pfizera.

READ  Ukraina: Ciała i masowe groby pozostawione na ulicach, gdy wojska rosyjskie wycofują się z Kijowa

Australia odnotowała prawie 60 000 przypadków Covid-19 i 1036 zgonów, znacznie mniej niż w wielu podobnych krajach.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *