Rekordziści, którzy przekroczyli granicę między Polską a Białorusią, mówią urzędnicy

Polska straż graniczna powiedziała w sobotę CNN, że liczba prób przekroczenia 739 była zbyt duża na jeden dzień. To ostatnie z tygodniowego kryzysu migracyjnego na granicy, na który Polska w zeszłym miesiącu wprowadziła stan wyjątkowy.

Polska agencja graniczna twierdzi, że od sierpnia wstrzymano około 16 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. 5000 z nich odbyło się w październiku.

Przekraczanie może być bardziej ryzykowne, gdy zmieniają się pory roku. Przynajmniej Cztery osoby zginęły na granicy Między Polską a Białorusią w sierpniu; Według polskich urzędników trzy osoby cierpiące na hipotermię zmarły na polskiej granicy, a czwarta zmarła na Białorusi, metr od granicy, poinformowała białoruska agencja państwowa Belda.

Wielu, którzy docierają do granic Europy Wschodniej, pochodzi z Afganistanu i Iraku.

Stosunki Białorusi z sąsiadami stają się coraz bardziej napięte w sytuacji granicznej. W sierpniu premierzy Polski, Łotwy i Litwy oskarżyli prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o wywołanie kryzysu poprzez wydalanie migrantów do Unii Europejskiej.

W piątek, wśród zarzutów, że kule zostały wystrzelone w polskich żołnierzy stacjonujących na polskiej granicy, Białoruś wezwała zasiedziałego Aleksandra Kazańskiego. „Informacje o strzałach nie są prawdziwe” – powiedział Czasnouski Associated Press.

W niedzielę polska Straż Graniczna napisała na Twitterze: „Z akt patrolowych funkcjonariuszy i żołnierzy wynika, że ​​wczoraj wieczorem po białoruskiej stronie w pobliżu granicy z Polską ponownie słychać było hałasy”.

Lider białoruskiej opozycji skazany na 11 lat więzienia

Europejscy urzędnicy oskarżyli również Białoruś o nielegalną infiltrację Polski i innych sąsiadów z UE, co jest częścią próby wywarcia presji na obóz w związku z szerszymi sankcjami nałożonymi na Mińsk.

Sankcje nałożone przez Unię Europejską, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię w czerwcu zmusiły rząd Łukaszenki do lądowania samolotem Ryana i aresztowania dziennikarza opozycyjnego, co było skoordynowaną odpowiedzią na „ciągłe represje” w byłym państwie sowieckim.

READ  Zawodnicy Botlasy Biostock w reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top