Rewolucja pokonała CF Montreal, 4-1

29 września 2021; Montreal, Quebec, Kanada; Obrońca New England Revolution Andrew Farrell (2) kontroluje piłkę przeciwko pomocnikowi Montrealu Joaquinowi Torresowi (18) podczas pierwszej połowy na Stade Saputo. Obowiązkowe zaliczenie: David Kirouac-USA TODAY Sports

Rewolucja Nowej Anglii (20-4-5; 65 punktów) pokonała CF Montreal (10-10-7, 37 punktów), 4-1 w środowy wieczór na Saputo Stadium. Obrońca De Juan Jones i napastnik Adam Buxa strzelili dwa gole odpowiednio w 10. i 17. minucie, prowadząc Nową Anglię 2:0. Po tym, jak rewolucja umocniła swoją przewagę po bramce samobójczej w 30. minucie, Joaquin Torres z Montrealu strzelił dla gospodarzy dwie minuty później. Napastnik Gustavo Bo zakończył zwycięstwo strzałem prawą nogą w 86. minucie.

Dzisiejszym zwycięstwem Nowa Anglia odnotowuje swój pierwszy sezon z 20 zwycięstwami w historii klubu. The Revolution, wygrywając osiem z ostatnich dziewięciu meczów na wyjeździe, poprawia swój rekord wyjazdowy do 9-3-3 w tym sezonie. Dziewięć wygranych Nowej Anglii na drogach, większość z nich w Major League Soccer do końca dzisiejszego meczu, jest szóstym co do wielkości w jednym sezonie w historii Major League Soccer. Nowa Anglia zakończyła we wrześniu 5-0-1 niepokonana, przewyższając rywali 13-6 w ostatnich sześciu konkursach. Podczas ostatnich 16 meczów przed przerwą reprezentacyjną w październiku, Rewolucja poszła 13-1-2, jednocześnie zbierając 41 punktów z potencjalnych 48 od początku lipca.

Rekord ligowy Bruce Areny w historii poprawił się do 238-135-110, teraz po zaledwie dwóch zwycięstwach z Siggy Schmid, co jest największym zwycięstwem w sezonie zasadniczym w historii Major League Soccer. To trzecie zwycięstwo Areny w karierze z 20 zwycięstwami i pierwszym od 1998 roku, kiedy to poprowadził DC United do rekordu 24-8. To pierwszy sezon Areny z 20 zwycięstwami, odkąd Major League Soccer zaczęła dopuszczać remisy.

Bou i Buksa strzelili po 13 bramek w tym sezonie w dzisiejszym zwycięstwie, zajmując prowadzenie w drużynie i czwarte miejsce w MLS Golden Boot. Boksa, który po raz 50. wystąpił w MLS, strzelił główkę z pomocą Bo i Bey. Polski napastnik ma pięć goli i jedną asystę w ostatnich sześciu meczach. Bo, który zebrał asysty w trzech kolejnych meczach, ma w tym sezonie siedem asyst. Argentyńczyk strzelił pięć bramek w sześciu profesjonalnych meczach, które rozegrał z Montrealem. Jones strzelił bez pomocy trzeciego gola obrońcy w tym sezonie, a także dodał cztery wysokie szanse drużyny stworzone tego wieczoru.

READ  Starzy rywale Carlos Alcaraz i Iga Swatic mogą zmierzyć się ze sobą w losowaniu US Open

Czterobramkowy występ zespołu Revolution dał Nowej Anglii 57 goli strzelonych w tym sezonie, przewyższając dotychczasowy rekord klubu 55 goli ustanowiony w 2003 roku i ten sam w 2005 roku. Nowa Anglia strzeliła pierwszego gola w ostatnich trzech rozgrywkach – wszystkie w pierwszym. 15 minut gry – najlepszy wynik w lidze to 16-0-2, kiedy strzelił swojego pierwszego gola. Pomocnik Carles Gill zdobył dwie szanse stworzone, aby wyrównać rekord jego klubu wynoszący 108, który został ustanowiony w 2019 roku.

Bramkarz Matt Turner wzmocnił obronę pięcioma interwencjami, dodając do swoich osobistych rekordów 15 zwycięstw w tym sezonie. Turner, który w październikowych eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA został wybrany przez narodową reprezentację Stanów Zjednoczonych do reprezentacji, poprawił się do 6-2-1 w meczu z Montrealem. Henry Kessler prowadził linię obrony z sześcioma najlepszymi przechwytami drużyny w swoim 40. starcie w MLS.

Nowa Anglia będzie cieszyć się 17-dniowym odpoczynkiem podczas międzynarodowego okna przed powrotem do sądu w sobotę 16 października, aby gościć Chicago Fire na Gillette Stadium. Mecz rozpocznie się o 19:00 czasu wschodniego 98.5 z The Sports Hub.