„Ring Moment” dociera do Oregonu, gdy zaćmienie blokuje słońce w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych — Aktualizacje na żywo | Zaćmienie Słońca

„Ring Moment” dociera do Oregonu, gdy zaćmienie blokuje słońce w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych — Aktualizacje na żywo |  Zaćmienie Słońca

Główne wydarzenia

Od koralików Baileya po czwarty kontakt – dzisiejsze obrączkowe zaćmienie słońca, a w szczególności fazy, przez które przechodzi, ma swój własny leksykon.

Pierwszy kontakt Jest to moment, w którym zewnętrzna krawędź Księżyca po raz pierwszy podczas jego podróży po tarczy Słońca dotyka tarczy Słońca. Drugi kontaktLogicznie rzecz biorąc, jest to moment, w którym tylna krawędź Księżyca usuwa krawędź Słońca i zaczyna się pełny okrąg.

Efekt Billy Beadsa widoczny podczas całkowitego zaćmienia słońca w El Maule w Chile 2 lipca 2019 r. Zdjęcie: Stan Honda/AFP/Getty Images

Tuż przed tym momentem koraliki Billy’ego, Został nazwany na cześć XIX-wiecznego angielskiego astronoma Francisa Baileya, widoczny na całym obwodzie. Nakrapiane i lśniące perły powstają dzięki ostatnim promieniom słońca wpadającym przez księżycowe doliny.

Podczas całkowitego zaćmienia jest to moment, w którym Słońce jest całkowicie zasłonięte. Ale podczas zaćmienia obrączkowego, takiego jak dzisiejsze, kiedy część Słońca jest nadal widoczna, powstaje PierścieniowyKiedy pierścień ognia pojawi się na całym obwodzie księżyca.

Trzeci kontakt Nadchodzi, gdy księżyc zaczyna oddalać się od pierścienia i ponownie dotyka krawędzi słońca, i Czwarty kontaktlub ostatni kontakt to ostatni moment, w którym ostatni księżyc wydaje się dotykać słońca.

Pierścień ognia Słońca stał się widoczny dla setek tysięcy Amerykanów, gdy zaćmienie obrączkowe przetoczyło się przez kontynentalne Stany Zjednoczone w kierunku południowo-wschodnim, w kierunku Teksasu.

Zaćmienie minęło Oregon i kawałek północnej Kalifornii, a obserwatorzy nieba w Nowym Meksyku będą następnymi świadkami pełnych efektów przejścia Księżyca przed Słońcem.

„The Loop Moment” przybywa do Oregonu

NASA twierdzi, że nadeszło zaćmienie obrączkowe, czyli moment, w którym Księżyc znajduje się całkowicie przed Słońcem OregonCo doprowadziło do powstania pierścienia ognia, który jest punktem kulminacyjnym dzisiejszego zaćmienia. Będzie to trwało tylko kilka minut.

Jako jedni z pierwszych zobaczyli to widzowie na imprezie w Eugene w stanie Oregon. Ale pogoda nie jest wspaniała. Ze względu na wcześniejsze opady deszczu, uroczystość została przeniesiona głównie do pomieszczeń zamkniętych.

READ  Pierwsze zdjęcie wykonano czarnej dziury w centrum Drogi Mlecznej

Oto kilka zdjęć, które trafiły do ​​mediów.

Księżyc przecina tarczę słońca widzianą z Albuquerque w Nowym Meksyku.
Księżyc przecina tarczę słońca widzianą z Albuquerque w Nowym Meksyku. Fotografia: Sam Wasson/Getty Images
Para w okularach przeciwsłonecznych obserwuje zaćmienie w Parku Narodowym Capitol Reef w stanie Utah.
Para w okularach przeciwsłonecznych obserwuje zaćmienie w Parku Narodowym Capitol Reef w stanie Utah. Fotografia: George Fry/Getty Images
Pilot balonu na ogrzane powietrze Alan Hahn z Aurory w Kolorado przymierza okulary podczas Międzynarodowego Festiwalu Balonów w Albuquerque w Nowym Meksyku.
Pilot balonu na ogrzane powietrze Alan Hahn z Aurory w Kolorado przymierza okulary podczas Międzynarodowego Festiwalu Balonów w Albuquerque w Nowym Meksyku. Fotografia: Katie Oyan/AP
Fotografowie Eclipse rozmieścili swoje aparaty w Albuquerque.
Fotografowie Eclipse rozmieścili swoje aparaty w Albuquerque. Zdjęcie: Patrick T. Fallon/AFP/Getty Images

Billa Nelsonaadministrator NASA i były astronauta, właśnie pojawił się w telewizji NASA, aby opowiedzieć o „wyjątkowych możliwościach”, jakie daje zaćmienie w badaniu Słońca.

„Krótko mówiąc, to wspaniały dzień dla NASA” – powiedział.

To, czego dowiadujemy się z tych zaćmień, w połączeniu z naszymi badaniami z zakresu heliofizyki, ma niesamowite korzyści dla naszych ludzkich eksploracji. Słońce to potężna, gorąca, świecąca kula wodoru i helu, która faktycznie spaja cały Układ Słoneczny.

Bez jego energii nie bylibyśmy w stanie istnieć tu na Ziemi. Pomyśl. Wpływa na wszystko, co robimy na Ziemi: uprawy roślin i naszą gospodarkę. Wpływa nawet na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Widzimy jego wpływ w naszych kulturach, naszej muzyce, naszej religii i naszym sporcie.

Mam nadzieję, że patrząc dzisiaj w górę przez okulary zaćmienia, pamiętasz, jak słońce na nas wpływa. NASA nigdy nie przestanie badać naszej najbliższej gwiazdy dla dobra wszystkich Ziemian.

Podczas gdy miliony patrzą w niebo w nadziei, że zobaczą spektakularny pokaz, inni celowo odwracają wzrok od słynnego Pierścienia Ognia.

W Kultura NavajoDla innych rdzennych mieszkańców zaćmienie jest intymnym, niebiańskim momentem i członkowie plemienia nie będą jeść, pić, spać ani wykonywać żadnej aktywności fizycznej, gdy Księżyc mija słońce.

Park stanowy Dead Horse Point w stanie Utah, w pobliżu obszaru pętli.
Park stanowy Dead Horse Point w stanie Utah, w pobliżu obszaru pętli. Zdjęcie: Nick Jackson/Rex Shutterstock

Grupy tubylcze gdzie indziej wykorzystują tę okazję do przekazywania nauk kulturowych, dzielenia się historiami i dbania o to, aby członkowie, zwłaszcza młodsze pokolenia, poznali święte tradycje.

READ  Doradzono środki ostrożności w zakresie ospy małp na letnich zgromadzeniach, ponieważ Chicago zgłasza 5 nowych przypadków - NBC Chicago

Przeczytaj więcej o zwyczajach zaćmienia słońca wśród rdzennej ludności tutaj:

Pierwsze zdjęcie księżyca przecinającego słońce

W niektórych częściach Stanów Zjednoczonych rozpoczęło się już obrączkowe zaćmienie słońca. To zdjęcie pochodzi od fotografa AFP Patricka Fallona Pokazuje księżyc zaczynający przechodzić przed słońcem, widziany z Albuquerque w Nowym Meksyku.

W sobotę księżyc zacznie przechodzić przed słońcem nad Albuquerque w Nowym Meksyku.
W sobotę księżyc zacznie przechodzić przed słońcem nad Albuquerque w Nowym Meksyku. Zdjęcie: Patrick T. Fallon/AFP/Getty Images

Jak mogę to obejrzeć?

Potem prezydent Donalda Trumpa Dał doskonały przykład, jak nie robić tego podczas całkowitego zaćmienia słońca w 2017 r., patrząc bezpośrednio na słońce z Białego Domu, bez żadnej ochrony oczu.

Donald Trump obserwuje zaćmienie słońca w 2017 roku.
Donald Trump obserwuje zaćmienie słońca w 2017 roku. Fotografia: Kevin Lamarque – Reuters

NASA forsuje podejście, w którym bezpieczeństwo jest najważniejsze i zatrudniła byłą piosenkarkę NSYNC i słynnego entuzjastę kosmosu Lance Bass Do ten film Wyjaśnienie, jak bezpiecznie obserwować niebo, gdy ciała niebieskie są zsynchronizowane (zobacz, co tam zrobiła inteligentna agencja kosmiczna?).

Zasadniczo, jeśli nie masz specjalnej pary okularów do zaćmienia, przeglądarki słonecznej lub filtra słonecznego do swojego teleskopu, musisz znaleźć inny sposób. NASA Centrum Lotów Kosmicznych Goddarda ma ten film Pokazuje, jak zrobić projektor w kształcie pudełka z otworkiem, ale będziesz musiał założyć łyżwy.

Skończone? Przytrzymaj sitko kuchenne i unieś je na wysokość około 20 cali nad podłogę na białym papierze lub kartonie. Dopóki pogoda nie będzie pochmurna, powinieneś zobaczyć kilka zdjęć zaćmienia.

Gdzie mogę to obejrzeć?

Aby uzyskać najlepszy widok, musisz znajdować się na bezpośredniej drodze zaćmienia. Po wcześniejszym Przejedź przez Alaskęzabawa zaczyna się nad Oregonem o 9:13 czasu PT, przesuwa się na południowy wschód przez części Kalifornii, Nevady, Idaho, Utah, Arizony i Nowego Meksyku, a następnie przekracza szeroki pas od Teksasu do Zatoki Meksykańskiej.

Stamtąd przemieszcza się przez Półwysep Jukatan, Belize i kilka innych krajów Ameryki Środkowej i Południowej, a następnie wpływa do Oceanu Atlantyckiego na wschodnim wybrzeżu Brazylii. Przedstawienie kończy się o zachodzie słońca nad Oceanem Atlantyckim.

READ  Badanie wskazuje, że objawy wyłaniającego się koronawirusa (Covid) są bardziej podatne na zarażenie u kobiet w ciąży

Mapa miejsc, w których można oglądać zaćmienie.

Ale przynajmniej częściowe zaćmienie, bez Pierścienia Ognia, będzie widoczne we wszystkich 41 innych stanach kontynentalnych, w tym na Alasce. Im dalej od bezpośredniej ścieżki, tym mniej słońca będzie zakryte.

Jeśli nie znajdujesz się w miejscu, w którym można zobaczyć zaćmienie lub jest pochmurny dzień, dostępnych jest kilka transmisji na żywo z tego wydarzenia, w których biorą udział teleskopy umieszczone na trasie. NASA Tutaja Muzeum Exploratorium w San Francisco prezentuje własną wersję Tutaj.

Możesz dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać w Twojej lokalizacji i kiedy, o której Łatwe sprawdzanie na timeanddate.com Tutaj.

W sobotę ludzie oglądają wschód słońca nad Parkiem Narodowym Bryce Canyon w stanie Utah, czekając na rzadkie zaćmienie słońca
W sobotę ludzie oglądają wschód słońca nad Parkiem Narodowym Bryce Canyon w stanie Utah, czekając na rzadkie zaćmienie słońca „Pierścień Ognia”. Zdjęcie: Rick Baumer/AP

Czym właściwie jest zaćmienie obrączkowe?

Tam, Jak wyjaśnia NASA tutajKilka różnych typów zaćmień słońca, od częściowych do całkowitych. Zaćmienie obrączkowe to takie, podczas którego Księżyc przechodzi pomiędzy Słońcem a Ziemią, ale znajduje się w najdalszym punkcie od Ziemi lub w jego pobliżu.

Ponieważ Księżyc znajduje się dalej od Ziemi, wydaje się mniejszy od Słońca i nie zakrywa go całkowicie. W rezultacie Księżyc pojawia się jako ciemny dysk na większym, jasnym dysku, tworząc coś, co wygląda jak pierścień wokół Księżyca.

Zaćmienie obrączkowe widziane z Albuquerque w Nowym Meksyku 20 maja 2012 r.
Zaćmienie obrączkowe widziane z Albuquerque w Nowym Meksyku 20 maja 2012 r. Fotografia: Lucas Jackson – Reuters

Najnowsze tego typu wydarzenie można zaobserwować w Ameryce Północnej To było w 2012 roku. Następne nastąpi dopiero w 2039 r. na Alasce i w 2046 r. w 48 niższych stanach.

Istnieje bardziej szczegółowy opis zaćmień pierścieniowych i powodów, dla których występują one tak rzadko timeanddate.comStrona internetowa tutaj.

Dzień dobry obserwatorom nieba, miłośnikom słońca i po prostu ciekawskim. Witamy na naszym blogu opisującym sobotnie obrączkowe zaćmienie Słońca, które będzie przebiegać przez większą część półwyspu Jukatan w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, nadając Słońcu oszałamiający wygląd pierścienia ognia.

Wydarzenie, przynajmniej na kontynencie Stanów Zjednoczonych, rozpocznie się za niecałe dwie godziny od chwili obecnej, o godzinie 9:18 czasu PT (12:18 czasu wschodniego) w dniu Oregon, chociaż zacznie się ściemniać nieco ponad godzinę wcześniej. Z Oregonu do TeksasCałe wydarzenie od światła dziennego do ciemności i ponownie do światła dziennego zajmie około trzech godzin, chociaż szczyt w danym miejscu trwa tylko około pięciu minut.

Będziemy wyświetlać podgląd wydarzenia i informować Cię o wydarzeniach na bieżąco.

Kiedy już się przygotujemy, spójrz na wyjaśnienie mojego kolegi Eruma Salama:

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *