Robert Lewandowski strzelił podwójną bramkę w wygranym 3:0 meczu Barcelony z rywalem La Liga Elche

Napastnik Barcelony, Robert Lewandowski, kontynuował swoją nienasyconą karierę przed bramką, strzelając dwa gole, a Memphis Depay strzelił w siatce, podczas gdy Katalończycy zakwalifikowali się do zwycięstwa u siebie 3:0 z walczącym Elche w La Liga w sobotę.

Zwycięstwo zapewniło Barcelonie pierwsze miejsce w tabeli z 16 punktami z sześciu meczów, chociaż 15-letni Real Madryt może wrócić na szczyt, jeśli w niedzielę pokona Atletico Madryt na wyjeździe.

Przeczytaj także: „Dobry występ” – Pep Guardiola pochwalił Jacka Grealisha za jego ostatni występ wśród skarg fanów

Trener Barcelony, Xavi Hernandez, zmienił swój skład, by wejść na sam dół ligi i dokonał pięciu zmian w drużynie, która przegrała z Bayernem Monachium 2:0 w Lidze Mistrzów.

Zadanie jego zespołu stało się łatwiejsze, gdy środkowy obrońca Elche Gonzalo Verdo został wyrzucony z boiska w 14. minucie za ściągnięcie koszulki Lewandowskiego, gdy napastnik zbliżał się do pola. Od tego momentu piąte z rzędu zwycięstwo ligowe Barcelony wydawało się nieuniknione i to udowodniło.

„Mamy świetny zespół, wszyscy dobrze trenują i są gotowi do gry, kiedy drużyna ich potrzebuje, a to jest ważne” – powiedział Xavi.

„To nietypowy rok z napiętym harmonogramem, więc potrzebujemy wszystkich naszych graczy i musimy upewnić się, że każdy, kto gra, stanie na wysokości zadania. Mamy wielu graczy do wyboru, a drużyny zdobywają tytuły, a nie na początku 11 sekund.”

Lewandowski otworzył wynik w 34. minucie, sięgając głęboko w pole, by trafić dośrodkowaniem Alejandro Balde i strzelić gola w piątym meczu z rzędu w La Liga.

Memphis strzelił świetnego gola, podwajając prowadzenie Barcelony w 41. minucie, przyjmując piłkę plecami do bramki i obrońcę tuż za nim, ale szybko strzelił i trafił w dach siatki.

Chwilę później gospodarze myśleli, że strzelili trzeciego gola, gdy Pedri strzelił podanie Lewandowskiego, ale próba została odwołana z powodu spalonego. Decyzja nie mogła jednak uspokoić rozzłoszczonego trenera Elche Francisco, który został wyrzucony za sprzeciw.

READ  „Bezpłatny bilet”: Amerykanie odwiedzają koszykarskie kariery w Europie | Koszykówka

Przeczytaj także: Brat Paula Pogby, Matthias, prawdopodobnie zostanie oskarżony o wymuszenie przeciwko gwiazdorowi Juventusu

Lewandowski strzelił swojego drugiego gola w meczu na początku drugiej połowy, wskakując w pole po tym, jak Memphis ciężko walczył o odzyskanie piłki.

Był to ósmy gol polskiego napastnika w lidze w tym sezonie i jedenasty we wszystkich rozgrywkach, a później omal nie ukończył hat-tricka, trafiając w poprzeczkę.