Robotnik rolny bez pisemnej umowy o pracę otrzymał 27 500 dolarów odszkodowania

Robotnik rolny bez pisemnej umowy o pracę otrzymał 27 500 dolarów odszkodowania

Robotnikowi rolnemu, któremu powiedziano, że jeśli wyjdzie na cały dzień pomimo dziewięciu godzin pracy bez przerwy, jego praca dobiegnie końca, otrzymał od Urzędu ds. Stosunków Pracy odszkodowanie w wysokości 27 500 dolarów.

Carl Shanks pracował jako lider zespołu na farmie mlecznej w Southland działającej jako Te Matai Partnership (TMP).

Ray i Ruth Thomas prowadzą gospodarstwo rolne, a ich syn Luke Thomas pełni funkcję dyrektora generalnego.

Kiedy Shanks rozpoczynał pracę na farmie, nie miał pisemnej umowy o pracę.

Zwykle pracował 11 dni pracy i 3 dni wolnego co dwa tygodnie i początkowo otrzymywał 45 000 dolarów rocznie. Wynagrodzenie wzrosło do 47 500 dolarów od 10 sierpnia 2020 r. i do 55 000 dolarów od 5 października 2020 r.

W związku z brakiem pisemnej umowy nie ustalono warunków zatrudnienia w zakresie urlopów. Chociaż pracodawca i pracownik uzgadniają, kiedy pracodawca i pracownik skorzystają z corocznego urlopu, Thomas polecił Shanksowi wykorzystać przysługujące mu prawo do corocznego urlopu od czerwca do początku lipca 2021 r.

W tym okresie Shanks nadal pracował od 8:30 do 15:00, w co Ray Thomas nie mógł uwierzyć.

Koniec lipca i początek sierpnia 2021 r. był dla Shanksa bardzo pracowity, a z dowodów Thomasa wynikało, że w tym okresie nie obowiązywała lista 11 dni pracy i trzech dni wolnych. Shanks pracował długie godziny bez odpoczynku.

Spór wybuchł 10 sierpnia. Shanks pracował od 6:15 i nie miał przerwy na lunch. Około 15:30 Shanks powiedział Rayowi Thomasowi, że był tam od wczesnych godzin porannych i zapytał, kiedy będzie mógł wrócić do domu.

Powiedziano mu, żeby poszedł obejrzeć kilka krów, które „padły”. W pewnym momencie tej wymiany zdań Ray Thomas powiedział Shanksowi, że ma „złe nastawienie” i „Nie lubisz tu pracować”.

READ  COVID-19: Prezydent Korei Północnej Kim Jong Un staje przed „wielkim dylematem” dotyczącym pomocy w miarę eskalacji wirusa

Shanks poszedł sam sprawdzić, co u krów. Inny pracownik brał udział w doju, podczas gdy trzeci pracownik wyszedł wcześniej, albo dlatego, że jego zmiana się skończyła, albo dlatego, że Thomas odesłał go do domu.

Następnie Shanks wrócił, aby pomóc drugiemu pracownikowi dokończyć proces doju.

Z jego dowodów wynikało, że Ray Thomas był w biurze i powiedział mu o krowach oraz o tym, że wraca do domu, czego Thomas nie kwestionował.

Rzeczy

Jak działa Urząd ds. Stosunków Pracy. (Film został po raz pierwszy opublikowany w czerwcu 2021 r.)

Niedługo potem Shanks był w swoim samochodzie i miał właśnie wychodzić z pracy, kiedy Ray Thomas podszedł do ciężarówki.

Shanks nie otworzył okna, więc Thomas otworzył drzwi kierowcy i według zeznań Shanksa zapytał go, co robi.

Po próbie rozwiązania problemu Shanks wrócił i wsiadł do samochodu. Ray Thomas podążył za nim. Otwórz drzwi kierowcy po raz drugi.

Ray Thomas zeznał, że Shanks zapytał: „Czy mam kontrakt?” Ray Thomas odpowiedział „nie”, sądząc, że pytanie dotyczy tego, czy jest niezależnym wykonawcą.

Ray Thomas powiedział Shanksowi, że jeśli odejdzie, nie wróci, co oznacza, że ​​zakończy swoją pracę.

Shanks odjechał, a później tego samego dnia zadzwonił do Luke’a Thomasa, wyjaśnił, co się stało i powiedział mu, że „odszedł”, co było nawiązaniem do niedawnego oświadczenia Raya Thomasa. Luke Thomas dał mu następnego dnia wolnego, a później umówił się na spotkanie w celu omówienia tych kwestii.

Na spotkaniu Shanks wyraził zaniepokojenie, że został „oskarżony o kłamstwo” na temat godzin pracy w okresie wakacyjnym, powiedział, że jego zachowanie było niewłaściwe, nie miał „umowy” i nie miał grafiku zajęć ostatnie kilka miesięcy. tygodni i miał tylko cztery dni wolne w okresie wakacyjnym.

READ  Delta wybuchu Covid-19: Czwarta fala „niepokojących” ekspertów w Niemczech

Shanks podkreślił, że chce rozwiązać problem, aby móc dalej tam pracować.

Luke Thomas potwierdził z Rayem Thomasem, że brak kontraktu był „przeoczeniem” i można go „naprawić” oraz że składy można „odtąd tworzyć”.

Tymczasem Ray Thomas powiedział: „Zwołujemy to spotkanie, ale on musi uzasadnić, dlaczego odchodzi z pracy”. Jednak Luke Thomas potwierdził, że Shanks „weźmie wolne” do czasu „rozwiązania sprawy”, co zorganizował w imieniu Raya Thomasa.

Ale Ray Thomas nie chciał, aby Shanks wrócił na stanowisko kapitana drużyny i stwierdził, że inni pracownicy „absolutnie nie chcą, aby Shanks wrócił na stanowisko kapitana drużyny”.

Thomas dodał dalej, że Shanks nie powinien przebywać w szopie, ponieważ jest „okropnym dojarzem. Ma bardzo zły humor”.

Ray Thomas powiedział, że „nie zamierza go zwolnić”, ale żona Shanksa, która była obecna na spotkaniu, stwierdziła, że ​​stało się tak, ponieważ wiedział, że gdyby to zrobił, byłby „głęboko w tyle”, na co Ray Thomas odpowiedział: „No cóż”. , wybór należy do mnie”. Po prostu wepchnij to gówno głęboko.

Członek panelu Philip Cheney orzekł, że TMP zainicjowała rozwiązanie umowy, gdy powiedział Thomasowi Shanksowi, że jeśli odejdzie, nie wróci. W związku z tym Thomas naciskał na Shanksa, aby kontynuował pracę, naruszając uzgodnione godziny pracy.

„Pomimo nacisków Shanks odszedł, wierząc, że w ten sposób zrezygnował. Shanks odszedł z powodu naruszenia obowiązków przez TMP. Naruszenie obowiązków, biorąc pod uwagę spór dotyczący godzin urlopowych i brak pisemnej umowy o pracę, było na tyle poważne, że spowodowało znaczne ryzyko rezygnacji.”

TMP nakazano zapłacić Shanksowi 13 750 dolarów tytułem zadośćuczynienia za utracone zarobki i 27 500 dolarów tytułem zadośćuczynienia za poniżanie, utratę godności i zranione uczucia.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *