Roczny zysk Fisher & Paykel Healthcare spada o 28% wraz ze spadkiem popytu pandemicznego

Fisher & Paykel Healthcare odnotował bezprecedensowe zapotrzebowanie na maski oddechowe na wczesnych etapach pandemii Covid-19.

dostarczony

Fisher & Paykel Healthcare odnotował bezprecedensowe zapotrzebowanie na maski oddechowe na wczesnych etapach pandemii Covid-19.

  • Roczny zysk F&P Healthcare spada o 28%
  • Firma przechodzi okres ogromnego popytu na swoje produkty
  • Przychody z głównego oddziału szpitalnego spadły o 19%
  • Akcje F&P Healthcare spadły do ​​najniższego poziomu od dwóch lat

Fisher & Paykel Healthcare odnotował 28-procentowy spadek rocznych zysków, ponieważ popyt na aparaty oddechowe spadł z bezprecedensowo wysokiego poziomu we wczesnych stadiach pandemii Covid-19.

Zyski spadły do ​​376,9 mln USD w roku zakończonym 31 marca, z 524,2 mln USD rok wcześniej, podała firma w oświadczeniu dla NZX w środę. Przychody spadły o 15% do 1,68 miliarda dolarów, zgodnie z prognozą firmy dotyczącą przychodów między 1,675 miliarda a 1,7 miliarda dolarów.

Fisher i Paykel w czasie pandemii odnotował wzrost popytu na swoje produkty, Urządzenia sprzedane przez 10 lat w ciągu dwóch lat, gdy lekarze szpitalni przeszli na terapię donosową o wysokim przepływie jako podstawową metodę leczenia pacjentów z Covid-19.

„Ostatnie kilka lat było fantastycznych dla naszej firmy” — powiedział dyrektor zarządzający Louis Gradon.

Czytaj więcej:
* Fisher i Paykel Healthcare kwitły podczas pandemii; Jakie są teraz oczekiwania?
* Fisher & Paykel Healthcare przewyższa oczekiwania i daje impuls NZX50
* Zysk Fisher & Paykel Healthcare spada o 2%, ponieważ spada zapotrzebowanie na środki wspomagające oddychanie w leczeniu Covid-19

Podczas pandemii Fisher & Paykel sprzedawał swoje produkty do nowych krajów, nowych szpitali i nowych obszarów w szpitalach.

Jednak popyt na aparaty oddechowe zaczyna spadać, a przychody głównego oddziału szpitalnego, który obejmuje produkty nawadniające stosowane w opiece oddechowej, ostrej i chirurgicznej, spadły o 19% do 1,2 miliarda dolarów.

śniadanie

Według piątkowego raportu Światowej Organizacji Zdrowia większość zgonów miała miejsce w Azji Południowo-Wschodniej, Europie i obu Amerykach.

READ  CEO Tesli, Elon Musk, przejmuje 9 procent Twittera

Gradon powiedział, że firma dostarczyła „niezwykłą” ilość urządzeń szpitalnych w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych, ale ostrzegł, że obecnie oczekuje się spadku sprzedaży urządzeń.

„Covid-19 może obecnie osiągać szczyt w wielu częściach świata, a wiele krajów zwiększyło możliwości leczenia w szpitalach” – powiedział. „W rezultacie nie spodziewamy się, że przychody ze sprzętu szpitalnego w roku podatkowym 2023 utrzymają się na poziomach z roku podatkowego 22.”

Firma spodziewa się, że z biegiem czasu lekarze w szpitalach będą korzystać z dodatkowych respiratorów zakupionych podczas pandemii u coraz większej liczby pacjentów z ogólnie występującymi dolegliwościami układu oddechowego, co zwiększy sprzedaż materiałów eksploatacyjnych, które są podłączane do urządzeń i muszą być regularnie wymieniane.

„Jeśli zmiana w praktyce klinicznej nastąpi w okresie od trzech do pięciu lat, Doprowadzi to do silnego wzrostu sprzedaży szpitalnych materiałów eksploatacyjnych w tym okresiepowiedział Gradon.

Powiedział jednak, że nadchodząca niepewność oznacza, że ​​firma nie może przedstawić wytycznych na przyszły rok.

„Biorąc pod uwagę ciągłą niepewność dotyczącą opcji na akcje naszych klientów i ich zdolności do wdrożenia nowych protokołów przy niedoborach personelu i potencjalnym dodatkowym skoku w Covid-19 w najbliższym czasie, obecnie nie zapewniamy ilościowych wytycznych dotyczących przychodów ani zysków w roku podatkowym 2023.” powiedział Gradon.

Wyższe koszty wysyłki zaważyły ​​na marży zysku brutto firmy, która spadła do 62,6% z 63,2%, a Gradon powiedział, że marża prawdopodobnie będzie na podobnym poziomie w tym roku.

Fisher & Paykel zwiększył produkcję, aby sprostać wzrostowi popytu podczas pandemii i spodziewa się wydać około 700 milionów dolarów w ciągu pięciu lat na grunty i budynki.

Dyrektor finansowy Lyndall York powiedział, że firma rozpoczęła prace wykopaliskowe pod piątym budynkiem w swoim kampusie w Auckland, który pozwoli osiągnąć przepustowość terenu, i chce mieć drugi kampus w Nowej Zelandii. Powiedziała, że ​​jej trzeci budynek w Meksyku jest na ukończeniu i że szuka innego miejsca produkcji za granicą.

READ  GM bada łodzie elektryczne, kupuje udziały w producencie silników

Fisher & Paykel podniósł ostateczną dywidendę do 22,5 centa, podnosząc swoją roczną dywidendę do 39,5 centa z 38 centów rok wcześniej.

Dyrektorzy zgodzili się zapłacić 19 milionów dolarów na udział w zyskach pracownikom, którzy pracowali dla firmy przez okres kwalifikacyjny.

Akcje Fisher & Paykel zamknęły się o 3,9% poniżej do 19,90 USD, najniższego poziomu od listopada 2019 r. Akcje spadły o 38% w ciągu ostatniego roku i spadły ze szczytu przekraczającego 37 USD w 2020 r.

„Wynik był spójny, ale istnieje duża niepewność co do perspektyw” – powiedział Greg Smith, szef zarządzania funduszami w Devon.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top