Rosja planuje surowe nowe ograniczenia dotyczące wirusa Covid-19, aby zmniejszyć liczbę zgonów

Rosja planuje surowe nowe ograniczenia dotyczące wirusa Covid-19, aby zmniejszyć liczbę zgonów

Wysoki rangą urzędnik państwowy powiedział, że nowe ograniczenia epidemiologiczne przygotowane przez rosyjskie władze wejdą w życie w przyszłym roku, podkreślając konieczność uodpornienia niezdecydowanych Rosjan na wirusa. Korona wirus.

W piątek w rosyjskim parlamencie (czasu lokalnego) zostały przedstawione dwa projekty ustaw określające procedury. Ograniczą one wiele miejsc publicznych, a także krajowych i międzynarodowych pociągów i lotów, więc tylko ci, którzy zostali w pełni zaszczepieni, wyzdrowieli z Covid-19 lub są medycznie zwolnieni ze szczepień, będą mogli uzyskać dostęp.

Wicepremier Tatiana Golikova, która kieruje rosyjską państwową grupą zadaniową ds. koronawirusa, powiedziała, że ​​ograniczenia dotyczące miejsc publicznych wejdą w życie 1 lutego 2022 r. Następnie Rosjanie będą musieli dostarczyć kody QR potwierdzające ich status z rządowej strony internetowej.

„Ludzie potrzebują czasu, aby się zaszczepić i wypełnić niezbędne dokumenty” – powiedziała Golikova. „Wszyscy nasi obywatele mają… szansę na zaszczepienie się w międzyczasie.”

Czytaj więcej:
* Globalna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 przekroczyła 5 milionów w niecałe dwa lata
* Świat pamięta: pomniki upamiętniają 5 milionów ludzi zabitych w Covid-19
* Piwo płynie w Brukseli, a Moskwa mocno się zamyka. Migawka Covid na całym świecie

Do tego czasu osoby, które mogą przesłać negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin, nadal mogą wchodzić do wszystkich miejsc publicznych. Samorządy regionalne zadecydują, które miejsca publiczne należy uwzględnić w systemie kodów QR.

Rosyjski rząd ogłosi osobną datę wejścia w życie ograniczeń podróży i pociągów.

Rosyjskie władze twierdzą, że przygotowują się do nowych ograniczeń, aby przeciwdziałać ciągłemu wzrostowi liczby infekcji koronawirusem, który w ostatnich tygodniach ogarnął rozległy kraj.

Paweł Gołowkin/AFP

Rosyjskie władze twierdzą, że przygotowują się do nowych ograniczeń, aby przeciwdziałać ciągłemu wzrostowi liczby infekcji koronawirusem, który w ostatnich tygodniach ogarnął rozległy kraj.

Infekcje i zgony wywołane przez Covid-19 w Rosji pozostają na najwyższym poziomie w historii. W czwartek stanowa grupa zadaniowa zgłosiła 40 123 nowych potwierdzonych przypadków dziennie i 1235 zgonów – obie liczby są nieco poniżej dziennego rekordu 41 335 infekcji i 1239 zgonów odnotowanych na początku tego miesiąca.

READ  Odkryj przerażającą kobietę o lokalizacji współlokatora na randce Tinder

Wzrost liczby infekcji i zgonów jest spowodowany niskimi wskaźnikami szczepień, luźnym nastawieniem społeczeństwa do podejmowania środków ostrożności i niechęcią rządu do zaostrzania ograniczeń.

Mniej niż 40 procent ze 146 milionów ludzi w Rosji zostało w pełni zaszczepionych, pomimo aprobaty państwa Lokalnie opracowana szczepionka przeciw Covid-19 Miesiące przed większością krajów świata.

W sumie grupa zadaniowa ds. koronawirusa zgłosiła ponad 8,9 miliona potwierdzonych infekcji i prawie 253 000 zgonów – zdecydowanie najwyższy wskaźnik zgonów w Europie.

Niektórzy eksperci uważają, że prawdziwa liczba jest jeszcze wyższa.

Raporty rosyjskiego serwisu statystycznego Rosstat, który z mocą wsteczną oblicza zgony związane z koronawirusem, ujawniły znacznie wyższą śmiertelność: 462 000 osób z Covid-19 zmarło między kwietniem 2020 a wrześniem tego roku.

Rosyjscy urzędnicy powiedzieli, że grupa zadaniowa obejmuje tylko zgony, których główną przyczyną był Covid-19, i wykorzystuje dane z placówek medycznych.

Rosstat stosuje szersze kryteria do obliczania zgonów związanych z wirusem i uzyskuje ich liczby z urzędów stanu cywilnego, gdzie rejestracja zgonów jest zakończona.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *