Rosnące koszty importu i wysyłki wywierają presję na koszty budowy

Nowe badanie pokazuje, że pełny wpływ rosnących kosztów frachtu i opóźnień w wysyłce wraca do domu, aby pokonać koszty budowy.

Przy niskim poziomie alarmowym na południe od Auckland w środę oczekuje się, że prace zostaną wznowione na ponad połowie nowych placów budowy domów w kraju.

Jednak oprócz surowych zasad dotyczących dystansu społecznego pojawiły się natychmiastowe obawy dotyczące: Firmom kończą się materiały, ponieważ wiele zapasów przechowywanych w Auckland nie jest w stanie opuścić miastaBlokada poziomu 4 pozostaje w mocy.

Nowe badanie wskazuje teraz, że nawet producenci zaopatrzenia, których mogą pozyskać dostawcy, będą drożsi

Czytaj więcej:
* Budowniczowie powracający do pracy stają przed możliwością braku możliwości pozyskania materiałów
* Wraz z nasileniem się „perfekcyjnej burzy” rosną obawy o opóźnienia w budowie
* Presja kosztowa w zatłoczonym budownictwie zaczyna rosnąć

Ankieta Eboss obejmująca 240 dostawców budynków mieszkalnych i komercyjnych wskazuje, że od lipca dostawcy mieli problemy z pokryciem kosztów wysyłki.

Dwie trzecie ankietowanych wskazało to jako największy problem, a połowa określiła „znaczący” wzrost cen tych samych towarów.

W rezultacie 84 proc. dostawców przerzuciło już wzrost cen na konsumenta, a prawie 80 proc. spodziewało się, że ich ceny wzrosną w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Zamaskowany robotnik budowlany w nowym budynku w Wellington pierwszego dnia poziomu 3.

STENT KEVINA / Rzeczy

Zamaskowany robotnik budowlany w nowym budynku w Wellington pierwszego dnia poziomu 3.

Nierzadko słyszy się, że koszty wysyłki rosną o 100 procent, powiedział Matthew Dowder, dyrektor zarządzający Ibus.

„Budowniczy będą bardzo odważni, aby zobowiązać się do zawierania nowych kontraktów budowlanych o stałej cenie z niepewnością co do przyszłych kosztów materiałów” – powiedział.

„Wielu dostawców nie wydaje się być w stanie przenieść pełnego kosztu materiałów i wysyłki na klienta, co oznacza, że ​​marże są niskie, a firmy cierpią”.

Znaleziono również najnowszy indeks Cordell Housing Index firmy CoreLogic Koszty budowy szybko rosłyRoczna stopa inflacji w budownictwie wyniosła w kwartale czerwcowym około 4,5 proc.

Ankieta Eboss wykazała również, że dostawcy byli w dużym stopniu uzależnieni od towarów importowanych i mieli trudności ze znalezieniem wystarczającej liczby pracowników.

Dziewięćdziesiąt procent produktów budowlanych sprzedawanych w Nowej Zelandii było importowanych jako produkty gotowe lub wytwarzanych lokalnie przy użyciu niektórych importowanych komponentów.

Większość tych, którzy polegają na imporcie, miała problemy z zaopatrzeniem z powodu pandemii, w przeciwieństwie do zaledwie 58 procent tych, którzy polegają wyłącznie na dostawach krajowych.

Czterdzieści procent dostawców stwierdziło, że nie ma wystarczającej liczby pracowników, aby zaspokoić bieżące zapotrzebowanie, a ponad połowa stwierdziła, że ​​brakuje im personelu, aby zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie.

Wiele presji, z jakimi boryka się branża, zostało przedstawionych w najnowszym raporcie budowlanym BDO Zauważ, że wbrew oczekiwaniom branża budowlana zyskała nowe życie po zamknięciu ostatniego czwartego poziomu.

Liczba aprobat mieszkaniowych w Nowej Zelandii wzrosła do rekordowego poziomu, a Stowarzyszenie Badań Budowlanych BRANZ spodziewa się, że nowe zezwolenia dla budynków mieszkalnych utrzymają się na rekordowym poziomie ponad 40 000 w ciągu najbliższych czterech lat.

Jednak wiele dużych firm było zależnych od imigrantów, a braki kadrowe były tak duże, że kierunek działalności na przyszłość wydaje się teraz niepewny.

BDO powiedział, że niektóre firmy odrzucają nowe prace, jeśli nie są w stanie wykonać pracy.

READ  Bug Man mówi, że folia aluminiowa nie stanowi bariery dla indyjskich ciem jadalnych, infestacja „występuje regularnie”

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top