Rosnące niezadowolenie z „rządu pracy” wśród małych firm – ankieta

Ankieta internetowa obejmująca 778 właścicieli małych i średnich firm oraz decydentów została przeprowadzona w lipcu 2021 r. i od 27 sierpnia do 10 września 2021 r.

Okazało się, że 45 procent jest niezadowolonych z ogólnych wyników rządu pracy od tego czasu Wybory w październiku 2020 r.. To wzrost o 18 punktów procentowych od lipca 2020 r., kiedy MYOB Przegląd wyborów Prawie jedna czwarta (23 procent) była niezadowolona.

Ponad jedna trzecia (37 proc.) stwierdziła, że ​​jest zadowolona z poziomu wsparcia udzielanego firmom. Ale nieco więcej (41 proc.) było niezadowolonych.

Joe Tozer, szef obsługi klienta MYOB, powiedział, że w czasie, gdy wiele MŚP zmagało się z ograniczeniami poziomu alarmowego, odkrycia pokazują, że MŚP czują, że „nie widzą wystarczającego wsparcia” ze strony rządu.

Tozer powiedział, że zakłócenia w łańcuchu dostaw, trudności w sprowadzaniu pracowników sezonowych i radzenie sobie z zamknięciem granic są stałymi problemami dla firm, pomimo rządowego pakietu wsparcia finansowego.

Ponad jedna trzecia MŚP (35%) uważa, że ​​partia polityczna, na którą głosowali, nie spełniła ich oczekiwań. Spośród nich 37 procent stwierdziło, że Partia Narodowa będzie teraz ich nową ulubioną partią. Prawie jedna czwarta (23 proc.) zadeklarowała, że ​​zagłosuje na partię ACT. Kolejna ćwierć niezdecydowana.

„W zeszłym roku nasze spostrzeżenia pokazały, że siła robocza była ulubieńcem małych i średnich firm, które badaliśmy, i po raz pierwszy w naszych badaniach Partia Pracy znalazła się na szczycie małych firm” – powiedział Tozer.

Odnosząc się do tego roku jako „trudnej sprawy” dla firm, Tozer powiedział, że ponowne wprowadzenie środków wsparcia finansowego dla MŚP może nie wystarczyć, aby zdobyć ich głosy.

„Istnieje wiele większych wyzwań, które pozostają w głowach lokalnych przedsiębiorców – takich jak mieszkania, niedobory umiejętności, inflacja płac i zaufanie konsumentów” – powiedział Tozer.

READ  Elon Musk chce, aby algorytm Twittera był publicznie dostępny. To nie takie proste

Jacinda Ardern pozostała ulubioną premierem wśród 40 proc. badanych małych i średnich przedsiębiorstw.

Lider Partii Pracy David Seymour zajął drugie miejsce z 17 procentami, pokonując przywódczynię krajową Judith Collins z 16 procentami.

„Poparcie dla ACT i Davida Seymoura znacznie wzrosło w 2021 roku — zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tylko 9 procent MŚP powiedziało nam, że głosowało na ACT w wyborach powszechnych w 2020 roku” – dodał Tozer.

Wśród działań, które MŚP chciałyby zobaczyć od rządu:

  • Zachęty/rabaty podatkowe dla osób pracujących wyłącznie dla lokalnych dostawców.
  • Zajmij się twardszą linią z bankami w kwestii udzielania pożyczek małym firmom.
  • Otwarte granice, aby zwiększyć liczbę klientów.
  • Bezpłatne kursy i szkolenia rozwijające umiejętności.
  • Otwarte granice, aby więcej stanów mogło obsadzić wakaty.

„Od chęci wsparcia rządowego we współpracy z lokalnymi dostawcami i poprawy dostępu do finansowania, po zapewnienie pewności co do otwarcia granic już teraz i przyspieszenia wprowadzania szczepionek, jasne jest, że MŚP szukają większego wsparcia, aby dostosować się i planować zgodnie z główne wyzwania, które widzimy w obecnej gospodarce” – powiedział Tozer.

W ramach poziomu alertu 3, który wszedł w życie w Auckland 21 września (reszta kraju przeszła na poziom alertu 2 7 września), firmy mogą otwierać usługi zbliżeniowego kranu, odbioru i odbioru na wynos. ale o 50 procent firm będzie w stanie działać o połowę wolniej – powiedział. Mike Barnett, dyrektor generalny Izby Handlowej w Auckland, powiedział Newshub — pod kierownictwem 80 do 90 procent działalności gospodarczej Jest to możliwe, powiedział minister finansów Grant Robertson.

Teraz w swojej trzeciej rundzie, COVID-19 dotacja do wynagrodzenia Dostępne, aby pomóc firmom w niebezpieczeństwie 40% straty w przychodach Wynagrodzenia pracowników. ten dopłata do emisjiI wykres przepływu gotówki dla małych firmI Opuść system wsparcia I opłata za krótkoterminową nieobecność Także dostępny.

READ  Konsument z Nowej Zelandii krytykuje firmę oferującą zestawy posiłków

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *