Rosyjska tenisistka Wiera Zwonariewa ma zakaz wjazdu do Polski przed Warsaw Open

Rosyjska tenisistka Wiera Zwonariewa ma zakaz wjazdu do Polski przed Warsaw Open

Aktualizacja: 23 lipca 2023 o 13:21 IST

W piątek polska straż graniczna odmówiła rosyjskiej tenisistce Wirze Zwonariewie wjazdu na teren Polski.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w swojej decyzji podało względy związane z bezpieczeństwem państwa i bezpieczeństwem publicznym. Zvonareva (38 l.), brązowa medalistka olimpijska z 2008 roku, miała wystartować w Warsaw Open, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

Korzystając z wizy wydanej przez Francję, Zvonareva próbowała przedostać się do Polski samolotem z Belgradu do Warszawy. Nie została jednak wpuszczona na teren lotniska Chopina i pozostała w strefie tranzytowej Lotniska Chopina. Później poleciała do Podgoricy.

W oświadczeniu cytowanym przez Reuters resort podał: „Straż graniczna nie dopuściła do wjazdu do Polski rosyjskiej tenisistki. Wiera Zwonariewa, korzystając z wizy wydanej przez Francję, próbowała przedostać się do naszego kraju samolotem z Belgradu do Warszawy”.

„Po przylocie z Serbii tenisistka przebywała w strefie tranzytowej Lotniska Chopina w Warszawie i dziś po godzinie 12:00 poleciała do Podgoricy”.

Polska jest zagorzałym sojusznikiem Ukrainy od czasu inwazji Rosji na ten kraj w 2022 roku. W rezultacie kraj odmówił wjazdu osobom wspierającym działania Rosji i Białorusi. Reuters podał, że na razie organizatorzy Warsaw Open nie udzielili odpowiedzi na tę sytuację.

„Bezpieczeństwo i dobro wszystkich zawodniczek jest najwyższym priorytetem WTA” – stwierdziło w oświadczeniu Kobiecy Związek Tenisowy. „Vera opuściła Polskę i podczas tego wydarzenia będziemy szerzej oceniać tę kwestię”.

READ  Wszyscy czarni przygotowują się na duży spadek w światowych rankingach rugby

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *