Rosyjski fotograf uchwycił najmniejszą fokę świata w największym jeziorze świata

Głęboko w górzystym regionie Syberii w Rosji, na północ od granicy mongolskiej, znajdziesz jezioro supremacji.

Jezioro Bajkał to nie tylko najgłębsze i najstarsze jezioro na świecie (25-30 milionów lat), ale także największe jezioro słodkowodne i jedno z najczystszych jezior na Ziemi.

Jak na ironię, to ogromne opóźnienie jest miejscem, w którym znajdziesz najmniejszą pieczęć na świecie; Pieczęć Bajkał.

Naukowcy uważają, że foki dotarły do ​​jeziora Bajkał, podróżując przez systemy rzeczne, które w plejstocenie łączyły jezioro z Oceanem Arktycznym. Zdjęcie / Dimitri Koch

Odległe położenie jeziora i skłonność do zamarzania przez pięć miesięcy w roku mogą zniechęcić większość ludzi do wizyty, ale dla fotografa przyrody Dimitri Kocha trudne warunki zainspirowały go do sfotografowania jeziora i jego małych mieszkańców.

Chociaż według rosyjskiego fotografa, który próbował wybrać się na wycieczkę w 2019 roku, dotarcie do jeziora nie jest najtrudniejsze. Raczej chodzi o czas.

„Pora roku i wiek foki są krytyczne” – powiedział Koch Herald Travel. „Nie mogą być bardzo młode, ponieważ nadal będą bardzo zależne od matki i pozostaną blisko matki, a nie mogą być dojrzałe, ponieważ będą bardzo nieśmiałe i przestraszone.

„Ten idealny wiek między nastolatkami jest idealny do fotografii, ponieważ są bardziej ciekawi i zainteresowani”.

Lot Kokha w 2019 roku zakończył się niepowodzeniem, ale w 2022 zmierzył go idealnie.

Duże oczy foki Bajkał pomagają wjechać na głębokość 100 metrów w poszukiwaniu paszy dla ryb.  Zdjęcie / Dimitri Koch
Duże oczy foki Bajkał pomagają wjechać na głębokość 100 metrów w poszukiwaniu paszy dla ryb. Zdjęcie / Dimitri Koch

Samice Nerpas rodzą w marcu i chociaż nowonarodzone szczenięta są pokryte białym futrem, nie potrafią pływać, co może powodować stres dla matki i dziecka, jeśli ludzie są w pobliżu.

Jednak w kwietniu, kiedy odwiedził Kokh, futro szczeniąt zrobiło się szare i były gotowe do odkrywania cudownego świata pod lodem.

Foki mają tendencję do dorastania do 1,3 metra długości.  Zdjęcie / Dimitri Koch
Foki mają tendencję do dorastania do 1,3 metra długości. Zdjęcie / Dimitri Koch

Trzeba przyznać, że wynik jest imponujący. Nic dziwnego, że Koch powiedział, że fotografowanie fok to „czysta zabawa”

„Są zabawni, przyjaźni, ciekawi i bardzo angażujący. Więc doświadczenie jest prawie zawsze satysfakcjonujące” – powiedział, dodając, że przebija dzień w biurze.

Foka bajkalska jest jedyną foką słodkowodną na świecie.  Zdjęcie / Dimitri Koch
Foka bajkalska jest jedyną foką słodkowodną na świecie. Zdjęcie / Dimitri Koch

Jeśli chodzi o to, jak radzi sobie z temperaturą pod wodą, która zimą może spaść do -19 stopni Celsjusza, Koch zastosował połączenie specjalistycznego sprzętu i klasycznego europejskiego triku.

READ  COVID-19: Jak główni partnerzy handlowi postrzegają Nową Zelandię? Chiny „patrzą na nas”, podczas gdy inni postrzegają nas jako „nieprzygotowanych” - Badania

„Potrzebujesz sprzętu odpowiedniego do temperatury i powinieneś przygotować się na bezpieczeństwo, ale krótka odpowiedź jest taka, że ​​emocje i adrenalina zapewniają ciepło! Wódka też pomaga!”

Kokh sfotografował wiele wspaniałych stworzeń w niezwykłych miejscach, w tym niedźwiedzie polarne, które je schwytały opuszczona stacja pogodowa Na wyspie między Rosją a Alaską.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top