Rowenbera zastępuje Ogiera w Rajdzie Polski WRC

Rowenbera zastępuje Ogiera w Rajdzie Polski WRC

Calle Rowenbera dołączy do składu Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata w Rajdzie Polski po wycofaniu się Sebastiena Ogiera z imprezy.

Stewardzi dali Rovanberze i pilotowi Jonowi Haltunenowi szansę przejęcia kontroli nad trzecim GR Yarisem podczas szutrowego rajdu, który odbędzie się w ten weekend, po tym jak Ogier i jego pilot uczestniczyli w wypadku drogowym podczas przygotowywania notatek bazowych.

Ogier i Landais jechali samochodem rozpoznawczym GR Yaris, kiedy zderzyli się z innym pojazdem. Kierowca i pasażer drugiego samochodu biorącego udział w zdarzeniu oraz dwóch cywilów trafili do szpitala.

Prześwietlenie wszystkich osób biorących udział w wypadku potwierdziło, że nie odnieśli poważnych obrażeń.

Landois został już wypisany ze szpitala, ale Ogier pozostanie przez noc pod obserwacją lekarską i nie będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu.

Toyota zwróciła się do swojego dwukrotnego mistrza świata Rowanbery o zastąpienie Ogiera w wyścigu, na co władze FIA ​​wyraziły zgodę. Zostanie podany czas na ukończenie rekonesansu poziomów.

Calle Rovenpere, Jon Haltunen, Toyota Kazoo Racing WRT Toyota GR Yaris Rally1

Zdjęcie: Wyścigi Toyoty

„Sędziowie wyrazili zgodę na wymianę załogi samochodu nr 17 Sébastiena Ogiera/Vincenta Landoisa na załogę Calle Rovanbera/Joan Haltunen i numer wyścigowy na samochód nr 69” – czytamy w oświadczeniu stewardów.

„Pracownicy samochodu nr 69 Kalle Rovenpera/Joan Haltunen rozpoznają dwa akapity wywiadu w następujący sposób:
• 26 czerwca 2024 r. środa
• 8:00–18:00: SS 10/14, SS11/15, SS2/5, SS3/6, SS4/7 i SS9/13
• 18:00–19:15: SS 17/19 19:15–20:00: drżenie
• czwartek 27 czerwca 2024 r.: 13:30–15:30: SS 16/18 i SS1/8/12

W oświadczeniu Toyoty dodano: „Z przyjemnością potwierdzamy, że Kalle Rowanpera i Jon Haltunen wezmą udział w Polsce, zastępując swoich kolegów z zespołu, Seppa i Vincenta: podejmując wyzwanie i wykazując się wielkim duchem w naszym zespole”.

Polska będzie czwartym wydarzeniem w ramach kampanii półetatowej Rowanbery, po tournée po Szwecji, Kenii i Portugalii. 23-latek zaznał już smaku sukcesu w tym sezonie, wygrywając w marcu Rajd Safari w Kenii.

READ  Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w październiku

Rowanbera na Instagramie napisała: „Obowiązek wzywa. Rajd Polski, nadchodzimy.

Na początku tego miesiąca Rowanbera zadebiutował w wyścigach torowych, zajmując czwarte i piąte miejsce w dwóch wyścigach podczas Porsche Carrera Cup Benelux w Zandvoort.

Czytaj więcej:

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *