Rozpoczęto prace nad sześcioma nowymi fotoradarami w Auckland

Rozpoczęto prace nad sześcioma nowymi fotoradarami w Auckland

W tym miesiącu rozpoczną się prace nad budową sześciu fotoradarów nowej generacji na sześciu trasach Auckland, Waka Kotahi i Auckland Transport.

Zamiast kamery jednopunktowej kamery te będą wykorzystywać dwie kamery do obliczania średniej prędkości, z jaką samochód porusza się na całej długości drogi, co według międzynarodowych badań mogłoby skuteczniej ograniczać liczbę zgonów i obrażeń.

Daje także kierowcom możliwość zmniejszenia prędkości, aby uniknąć kary pieniężnej, powiedziała Tara McMillan, szefowa strategicznych programów regulacyjnych w Waka Kotahi.

„Podczas pracy w trybie średniej prędkości kierowcy otrzymują mandaty tylko wtedy, gdy ich średnia prędkość na całym dystansie między dwiema fotoradarami przekracza limit – i nie może ich „złapać” pojedynczy fotoradar. Wszystkie nowe fotoradary zostaną oznaczone, „McMillan powiedział. Jasne – przypomnienie ludziom o konieczności sprawdzenia prędkości i zwolnieniu, jeśli to konieczne”.

„Bez względu na przyczynę kolizji, prędkość zawsze ma wpływ na jej ciężkość. Nowe fotoradary, zachęcając ludzi do jazdy z bezpieczną prędkością, pomogą zmniejszyć liczbę osób zabitych i ciężko rannych na naszych drogach.

Stacey van der Putten, dyrektor generalna Zarządu Transportu w Auckland, stwierdziła, że ​​kamery pomogłyby zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych i obrażeń na drogach miasta.

Lokalizacje sześciu kamer nowej generacji to:

  • Matakana Road w Warkworth
  • Kahikatei Płaska Droga w Dairy Flat
  • East Coast Road w Readville
  • Whitford Road w Shamrock Park
  • Glenbrook Road w Karace
  • Glenbrook Road w Glenbrook

Prace budowlane na terenie przy Matakana Road w Warkworth rozpoczną się w tym miesiącu, a testy zaplanowano na grudzień.

Według Waka Kotahi kamery będą działać w trybie testowym przez około trzy miesiące, po czym w połowie 2024 r. zostaną przełączone w „tryb egzekwowania”.

Na początku tego roku w całym Auckland zainstalowano dziewięć nowych kamer NK-7.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *