Rugby: francuski miliarder Mohamed Eltrad ujawnia ukryte szczegóły ogromnej umowy sponsorskiej dla All Blacks

All Blacks zgodzili się umieścić nową nazwę na swoich koszulkach od 2022 roku. Wideo / NZ Herald

Francuski właściciel klubu, miliarder, Mohamed Eltrad, ujawnił zaskakujące szczegóły dotyczące swojej lukratywnej umowy sponsorskiej rugby w Nowej Zelandii – w tym cztery krajowe mecze w Montpellier w ciągu tylu lat, a także szybką ścieżkę do byłych All Blacks grających w czternastu najlepszych klubach.

jak Zostało to ujawnione przez Herolda w piątekkrążownik pokonał Amazon i co najmniej jedną dużą japońską firmę, aby zabezpieczyć prawa do nazwy koszulki All Blacks na sześć lat.

Altrad Group, należąca do 73-letniego biznesmena, zastąpi AIG pod koniec roku w transakcji wartej ponad 120 milionów dolarów.

Francuski biznesmen Mohamed Eltrad podobno przerwał milczenie po potwierdzeniu umowy z rugby w Nowej Zelandii ze swoją firmą.  Zdjęcia/Getty Images
Francuski biznesmen Mohamed Eltrad podobno przerwał milczenie po potwierdzeniu umowy z rugby w Nowej Zelandii ze swoją firmą. Zdjęcia/Getty Images

Firma dostarczająca materiały budowlane jest również właścicielem Montpellier Hérault Rugby (MHR), a jej nazwa widnieje na przodzie koszulki reprezentacji Francji.

jak Został ujawniony przez Herolda w czerwcuBrytyjska firma petrochemiczna Ineos uzgodniła osobną umowę, aby umieścić swoją nazwę na plecach swoich szortów All Blacks od przyszłego roku.

Te dwie umowy powodują, że łączny sponsoring grupy przez NZR sięga 50 milionów dolarów rocznie – uważa się, że jest to najbogatszy w historii gry.

W rozmowie z rugbyrama.fr W weekend Altrad twierdził, że sponsoring sprawi, że Montpellier będzie gospodarzem czterech meczów z udziałem drużyn narodowych Nowej Zelandii w ciągu najbliższych czterech lat.

Nie zostało to potwierdzone przez NZR.

Sponsoring All Blacks przez AIG kończy się z końcem roku.  zdjęcie/fotosport
Sponsoring All Blacks przez AIG kończy się z końcem roku. zdjęcie/fotosport

„W kontrakcie planowane jest również partnerstwo między MHR a All Blacks: umiejętności będą wymieniane w szczególności na poziomie trenerów, coachingu, a także cztery mecze All Blacks, które odbędą się w Montpellier w latach 2022-2026”.

„Wtedy konieczne będzie znalezienie wiarygodnej międzynarodowej opozycji. I nie będziemy musieli skonfrontować się z Ministerstwem Praw Człowieka prostym językiem. Cztery mecze podczas trwania umowy: All Blacks, All Blacks B, Maorysi i Black Ferns, Nowozelandzka drużyna kobiet”.

READ  Ostateczne pożegnanie "ojca złego", który w ligowym meczu został ciężko kontuzjowany

Altrad zasugerował również, że więcej byłych All Blacks może łatwiej połączyć się z klubem, w ramach porozumienia.

Jest to określone w klauzulach umownych [New Zealand Rugby] Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby ułatwić komunikację między wszystkimi czarnymi, którzy nie są już wybrani, a naszym klubem.

„Uwaga: gracze mają oczywiście swobodę wyboru i mówimy o All Blacks, którzy nie grają już w reprezentacji! Ale tak naprawdę mielibyśmy łatwiejsze podejście”.

Na początku tego roku Altrad, który zatrudnia około 39 000 osób na całym świecie i ma wartość netto 4,8 miliarda dolarów, powiedział, że All Blacks jest „prestiżową marką… która od dawna jest najlepsza w świecie rugby”.

Nazwa krążownika pojawi się na przodzie koszulki All Blacks z przyszłego roku.  Zdjęcia/Getty Images
Nazwa krążownika pojawi się na przodzie koszulki All Blacks z przyszłego roku. Zdjęcia/Getty Images

NZR ogłosił, że zrezygnuje z AIG jako głównego sponsora w styczniu zeszłego roku, po transakcji z 2012 roku, która miała być warta 80 milionów dolarów.

AIG odnowiło swój wielomilionowy kontrakt w 2016 roku, zachowując swoją centralną pozycję na koszulce All Blacks do końca sezonu 2021. Obecna umowa sponsorska przewiduje, że AIG będzie sponsorować All Blacks, All Blacks Sevens, Māori All Blacks, Black Paprocie, Nowa Zelandia Black Ferns Sevens i Nowa Zelandia Under-20.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *