Rugby League: Kiwi Ferns powraca z wielką wygraną nad Tonga

Kiwi Ferns pokonali Tonga w sobotę na Mount Smart. zdjęcie/fotosport

50
Tonga 12

Paproć kiwi wróciła z fanfarami.

Puchar Świata w Rugby czekający pod koniec roku, ich sobotni test przeciwko Tonga na Mt Smart był istotną częścią ich przygotowań.

Pokazali, że są zdrowi i naprawdę na dobrej drodze, pokonując 50-12 porażkę drużyny z Tonga.

Kiwi Ferns, którzy byli w stanie zmierzyć się z czterema nowymi graczami w meczu, mieli prawdziwą płynność w swoich atakach i wykorzystali to do pełnego efektu na wczesnym etapie, ponieważ byli mocno zaangażowani w plecy.

Kapitan Crystal Rota i Lock Georgia Hill wykonują świetną robotę w środku parku, a duet Racine McGregor i Laishon Albert Jones zdołali zdobyć szybką piłkę i wykonać zagrania potrzebne do wykorzystania dziur w obronie Tonga.

Na początku była to po prostu kwestia rozszerzenia piłki po wejściu na terytorium Tonga. Goście często powoli przechodzili i zakrywali luki w ich obronie na krawędziach, które były nieustannie wykorzystywane.

Kiwi Ferns Page McGregor otworzył wynik w pięć minut wspaniałym pokazem opanowania i inteligencji futbolowej, wzmacniając obronę tuż przed tutaj, zanim sprzedał marionetkę i przebił się przez dziurę w obronie, aby zdobyć bramkę.

W następnym secie zmieniła dostawcę i wykonała ostatnie podanie zamaszystym ruchem przez linię, prowadząc lewą skrzydłową Madison Bartlett.

Amy Turner strzela dla Paproci Kiwi w ich zwycięstwie nad Tongą.  zdjęcie/fotosport
Amy Turner strzela dla Paproci Kiwi w ich zwycięstwie nad Tongą. zdjęcie/fotosport

Dośrodkowanie Catelyn Vahakulu z prawego skrzydła po trzech minutach, aw ciągu 10 minut Kiwi Ferns prowadzi 12:0. To mogło się rozciągnąć jeszcze chwilę później, kiedy Amy Turner zdawała się zdobywać bramkę, chociaż jej próba została odwrócona, gdy grzebała w piłce, próbując umieścić ją nad linią próby.

Zamiast tego linia obrony Tonga nieco się wzmocniła i walczyła przeciwko Paprociom Kiwi. Jednak strona nowozelandzka wciąż znajdowała łatwe odcinki z napastnikami i często kończyła swoje sety w pozycji atakującej.

READ  Air Lease Corporation ogłasza leasing sześciu samolotów Boeing 737-8 z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT

Dopiero uderzenie Tonga w głąb ich terytorium przyniosło drużynie Nowej Zelandii kolejną próbę, a Raison McGregor wykazał się dobrymi indywidualnymi umiejętnościami, aby tańczyć przez obronę z bliskiej odległości. Ale podczas gdy obrona Tonga była znacznie lepsza po pierwszych 10 minutach, Kiwi Ferns również był na skraju testów i obie drużyny weszły do ​​grupy w połowie meczu.

Jednak gospodarze wygrali mecz na dziesięć minut przed przerwą, gdy Turner, Vahakulu i Roxy Murdoch-Masila próbowali dać Kiwi Ferns prowadzenie 30-0 do przerwy.

Drużyna z Tongii nadal ciężko pracowała w drugiej połowie z niewielkimi sukcesami w ataku, podczas gdy awansowała w obronie, aby utrzymać Kiwi Ferns w czterech próbach w drugiej połowie.

Znaleźli nagrodę w późnej fazie gry przez China Bolata, który agresywnie awansował w obronie z bliskiej odległości i przekroczył linię uderzeniem i obrotem, z próbą Haylee Hifo w ostatniej chwili, która dodała do ich wyniku, ale ostatecznie Paproć Kiwi była klasa powyżej.

50 (Madison Bartlett 2, Catelyn Vahakulu 2, Paige McGregor, Raison McGregor, Amy Turner, Roxy Murdoch-Masila, Kararina Wera Kuhu, Laishon Albert Jones, Nita Maynard Tries; Albert Jones 3 min)

Tonga 12 (Chiny Polata, Haily Hifo próbuje; Hifo 2 minusy)