Rugby League: Paul Green przejmuje Queensland Origin

Rugby League: Paul Green przejmuje Queensland Origin
Paul Green stracił pracę jako trener stanu Queensland po tym, jak Maroons przegrali swoją ojczystą serię z New South Wales Blues 2-1.

Mark Kolb / Getty Images

Paul Green stracił pracę jako trener stanu Queensland po tym, jak Maroons przegrali swoją ojczystą serię z New South Wales Blues 2-1.

Paul Green został porzucony jako trener stanu Queensland po jednej serii, ponieważ Maroons potwierdzili, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Green zapłacił za kampanię horroru Maroons 2021, w której zostali wychłostani w pierwszych dwóch meczach, zanim wygrali martwą gumę.

rzeczy

Dyrektor generalny Warriors, Cameron George, przeprasza fanów za grę Titans.

Został drugim trenerem Queensland State na jedną kadencję po zakończeniu kadencji De Maurice po przegranej serii 1985.

Green powiedział, że liga rugby Queensland chce trenera, który nie ma ambicji trenerskich w NRL i jako taki „zdecydował się poruszać w różnych kierunkach”.

„Chociaż mogę dać im tę pewność w przypadku serii 2021, nie mogę zagwarantować, że tak będzie w przyszłości” – powiedział.

„Wszyscy rozumiemy dynamikę oraz wzloty i upadki, które otaczają role głównego trenera NRL, i ostatecznie to właśnie tutaj widzę siebie, gdy otwiera się właściwa okazja”.

Maroons oszołomili słabszą NSW, wygrywając serię w zeszłym roku pod wodzą Wayne’a Bennetta, ale nie byli w stanie powtórzyć tego zamieszania pod rządami Greena.

Ponieśli rekordową stratę 50:6 w Townsville, zanim zremisowali 0:0 po raz pierwszy w Brisbane w przegranej 26:0, która zakończyła serię.

Paul Green podczas wyścigu kapitana Queensland State Maroons na stadionie Suncorp 26 czerwca 2021 r. w Brisbane.

Matt Roberts / Getty Images

Paul Green podczas wyścigu kapitana Queensland State Maroons na stadionie Suncorp 26 czerwca 2021 r. w Brisbane.

Podopieczni Greena odnieśli zwycięstwo 20-18 w trzecim meczu, do czego przyczyniła się nieobecność kontuzjowanych połówek NSW i Penrith, Nathana Cleary’ego i Jarome’a ​​Loai.

Kontuzje i sylwetka ucierpiały z powodu Maroons w prowadzeniu do obu gum na żywo, podczas gdy Ronaldo Mulitalo został wycofany w drugim dniu meczu, gdy pojawiły się pytania dotyczące jego kwalifikowalności.

READ  Black Jack Gary Lawson otrzymał dodatkowe 26-tygodniowe zawieszenie za groźne zachowanie

„Rozumiemy i szanujemy ambicje Paula dotyczące powrotu do treningów NRL w pewnym momencie i życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość” – powiedział prezes QRL Bruce Hatcher.

„Moim zdaniem Paul przeszedł przez najbardziej niezwykłe okoliczności w historii Origin, z problemami z kontuzjami, Covid-19 i kwalifikacjami graczy, a sposób, w jaki zespół był w stanie zakończyć passę jednym z wielkich zwycięstw Origin, jest świadectwem jego przywództwo.”

Wakefield Trinity RLFC

Willie Boching, były zawodnik Warriors i Kiwis, powróci do Wakefield Trinity w 2021 roku jako menedżer w Premier League.

Były zawodnik Jonathan Thurston był w tym roku asystentem Greena, podczas gdy inny wielki zawodnik Maroons, Billy Slater, został również uznany za potencjalnego długoterminowego następcę tej roli.

Mal Mininga trenował Queenslanders od ośmiu zwycięstw z rzędu w latach 2006-2013, wygrywając swoją dziewiątą serię w ciągu 10 lat w 2015 r., zanim przeszedł do pracy kangura.

Bennett przekaże obowiązki trenera NFL w południowym Sydney Jasonowi Demetriou, ale wyraził zainteresowanie rolą w zespole ekspansji w Brisbane od 2023 roku.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *