Ryan Fox kontynuuje polowanie na tytuł na Dutch Open po imponującej drugiej rundzie

Kiwi golfista Ryan Fox ustawia swój putter na 15. greenie podczas drugiej rundy Dutch Open na Bernardus Golf.

Dean Mahtaropoulos / Getty Images

Kiwi golfista Ryan Fox ustawia swój putter na 15. greenie podczas drugiej rundy Dutch Open na Bernardus Golf.

Ryan Fox otrzymał kartę pięć do 67 lat, aby utrzymać się w wyścigu o tytuł po dwóch rundach Dutch Open w piątek (sobota czasu nowozelandzkiego).

Golfista kiwi uderza pięć ptaków, orła i tylko dwa buggy na polu golfowym Bernardos, jednocześnie poprawiając się w Otwarcie rundy 72 W przypadku 1,75 miliona euro (2,87 miliona dolarów nowozelandzkich) z trzema uderzeniami.

35-letni Oakland – który ściga trzecie zwycięstwo w europejskim Tourze i miejsce w przyszłomiesięcznym US Open – rozpoczął swoją drugą trasę dwoma odrzutowcami w pierwszych trzech dołkach, zanim oddał strzał na trzecią pozycję. .

Czytaj więcej:
* Steven Alker dzieli prowadzenie w Senior PGA Championship po niesamowitej rundzie otwarcia
* Ryan Fox odpada z PGA Championship po katastrofalnej rundzie finałowej
* Justin Thomas wygrywa PGA Championship po upadku Mito Pereira

Jednak Fox powrócił z wróblami w siódmym i jedenastym dołku, zanim orzeł w dwunastym zobaczył go, jak szybuje na tablicy wyników w Cromfert.

Bogey piętnastego na krótko sprawdził swoją przewagę, ale Fox złapał swój piąty przelot w gwiezdnym dniu na ostatnim dołku, aby wywalczyć dziewiątkę w zaledwie 33 uderzeniach — cztery razy mniej niż jego pierwsza próba poprzedniego dnia.

Ricardo Gouveia został nowym liderem klubu po tym, jak Portugalczyk zdobył szóstkę do 66 lat, aby jednym uderzeniem uzyskać przewagę nad Chińczykiem Li Huatongiem, wielkim graczem drugiego dnia z imponującą liczbą 63 punktów – najniższym poziomem dnia . Dziewięć z 29 ukazało mi się, zawierające pięć ptaków i orła.

Fox zajmuje czwarte miejsce w tabeli liderów i jest jednym z czterech graczy na siedem poniżej. Obecnie zajmuje ósme miejsce w European Tour i musi pozostać w pierwszej dziesiątce, aby otworzyć pole w USA.

READ  Na granicy polsko-ukraińskiej panuje spokój mimo rosnących obaw

Jost Luten, który ścigał trzecie zwycięstwo w turnieju, w którym grał u siebie, był nocnym liderem po pierwszej rundzie 65, ale trafił 10 kolejnych trafień, aby spaść z tabeli liderów i zająć 19. miejsce.

Gouveia nigdy nie wygrał europejskiego turnieju Tour, ponieważ wszystkie pięć jego tytułów zdobyło w Challenge Tour Championship drugiej ligi.

Tymczasem pochodzący z Foxa Stephen Alker stracił prowadzenie w pierwszej rundzie mistrzostw PGA po tym, jak w trudnych warunkach w Harbour Shores Golf Club w Michigan wystrzelił jeden z nich powyżej par 72.

wygląd zewnętrzny Alker podzielił się nocnym prowadzeniem z Amerykaninem Bobem Estes Jednak spadł w tabeli liderów po rozczarowującej drugiej rundzie turnieju $3,25 mln (5 mln NZ).

Stephen Alker rozpoczął swoją drugą rundę od bogeya na pierwszym dołku, gdy stracił prowadzenie w Senior PGA Championship.

Stacy Revere / Getty Images

Stephen Alker rozpoczął swoją drugą rundę od bogeya na pierwszym dołku, gdy stracił prowadzenie w Senior PGA Championship.

50-latek miał kiepski start z bogeyem na pierwszym dołku, ale szybko pogodził się z birdie na trzecim.

Spoglądał na tor, szukając równego wyniku, aż bogey na ostatnim dołku sprawił, że spadł na drugie miejsce, dwa punkty za liderami Stephenem Amesem i Scottem McCarronem, którzy obaj trafili pięć do 66.

Alker dołączył do dwukrotnego mistrza Masters Bernarda Langera, Kanadyjczyka Mike’a Ware’a i Amerykanina Briana Jay’a na szóstym miejscu.

Alker’s Hamilton zajmuje obecnie 1. miejsce na trasie Seniors iw tym sezonie zarobił już 1,18 miliona dolarów (1,8 miliona NZ).

– z AP

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top