Rybakina pokonuje Świątek i rezerwuje finał Indian Wells z Sabalenką | Wiadomości tenisowe

Rybakina pokonuje Świątek i rezerwuje finał Indian Wells z Sabalenką |  Wiadomości tenisowe

Elena Rybakina trafiła w piątek siedmioma asami, pokonując liderkę Igę Świątek 6:2, 6:2 i awansując do finału BNP Paribas Open.

Elena Rybakina z Kazachstanu oddała strzał Idze Świątek z Polski podczas meczu półfinałowego turnieju tenisowego BNP Paribas Open w piątek, 17 marca 2023 r., w Indian Wells w Kalifornii (AP Photo/Mark J. Terrill) (AP)

Rybakina zmierzy się z drugą rozstawioną Aryną Sabalenką, która pokonała Marię Sakkari 6:2, 6:3 w niedzielnym finale na pustyni w południowej Kalifornii.

„To będzie ogromny turniej”, powiedziała Sabalenka, która zdobyła tytuł w grze podwójnej w 2019 roku. „Ten turniej wygląda jak turniej główny. Naprawdę chcę utrzymać to trofeum jako mistrz gry pojedynczej.”

Rybakina potrzebowała zaledwie 76 minut, aby wykończyć Świątka, obrońcę tytułu. Wygrywa 82% punktów za pierwszy serwis. Rybakina pokonała także polską gwiazdę podczas Australian Open w styczniu w drodze na drugie miejsce.

Świątek wygrał serię 10 meczów z rzędu na pustyni, dopóki nie został zawieszony w piątek.

Sabalenka, mistrzyni Australian Open, poprawiła się w tym roku do 17-1.

Sabalenka od początku dominowała nad siódmym rozstawionym Sakkari. Zaatakowała drugi serwis Greczynki, zdobywając 20 z 26 punktów. Sakkari, wicemistrzyni zeszłorocznego finału, przegrała w karierze 3:5 z Sabalenką.

Sakkari dotarł do półfinału, trzykrotnie remisując z seta i wygrywając 4: 0 w decydujących setach.

Ale Sabalenka była bardzo dominująca. Wygrała trzy ostatnie mecze, w tym dwa serwisy, wygrywając pierwszego seta 6:2.

Sabalenka prowadziła 2:0 w drugiej połowie, zanim Sakarri zremisował 2-All. Stamtąd Sabalenka wygrał cztery z ostatnich pięciu meczów, kończąc mecz w półtorej godziny.

„Jestem teraz taka szczęśliwa”, powiedziała Sabalenka w sądzie. Maria jest świetną zawodniczką i wiedziałam, że będzie ciężko.