Sale aukcyjne miały trzeci najbardziej pracowity tydzień od ponad roku

Sale aukcyjne miały trzeci najbardziej pracowity tydzień od ponad roku

Wiele nieruchomości jest wystawionych na aukcję, ale wciąż tylko jedna trzecia z nich trafia pod młotek

Aktywność na aukcjach ponownie wzrosła w zeszłym tygodniu po dwóch tygodniach spadków.

W zeszłym tygodniu (16–22 marca) firma Interest.co.nz monitorowała 568 aukcji nieruchomości mieszkalnych, co stanowi trzecią najwyższą liczbę w jednym tygodniu od ponad roku.

Spośród tych nieruchomości 127 zostało sprzedanych na aukcji, co dało łączny wskaźnik sprzedaży na poziomie 31%, a 42% sprzedanych nieruchomości osiągnęło ceny wyższe od ich wycen ratingowych.

Duża liczba nieruchomości wystawionych na aukcję nie jest zaskakująca, ponieważ marzec jest zazwyczaj miesiącem o największym natężeniu sprzedaży nieruchomości mieszkalnych w roku, a wskaźnik sprzedaży przez ostatnie pięć tygodni utrzymuje się na poziomie 33% lub dwóch. Zatem jedna trzecia nieruchomości sprzedawanych na aukcjach wydaje się obecnie ogólną zasadą.

Zapowiada się także ożywiony tydzień na salach aukcyjnych, chociaż wczesny weekend wielkanocny w tym roku może oznaczać koniec szczytowego letniego sezonu sprzedaży, gdy rynek zacznie się uspokajać ku jesieni.

Najnowsze wyniki w podziale na regiony przedstawia poniższa tabela, natomiast szczegółowe informacje o poszczególnych nieruchomościach oferowanych na wszystkich monitorowanych przez interes.co.nz aukcjach, w tym ceny osiągane za sprzedane nieruchomości, dostępne są na naszej stronie internetowej Strona z wynikami aukcji mieszkaniowych.

• Możesz otrzymać takie artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej za pośrednictwem naszej strony internetowej bezpłatny Biuletyn nieruchomości. Wysyłamy go 3-5 razy w tygodniu ze wszystkimi aktualnościami z rynku nieruchomości, w tym wynikami aukcji, zmianami stóp procentowych, komentarzami i analizami rynkowymi. Aby zacząć je otrzymywać, Rejestracja tutaj (To nic nie kosztuje) Po zatwierdzeniu możesz wyrazić zgodę na otrzymywanie dowolnego z naszych bezpłatnych biuletynów e-mailowych.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *