Samolot INEOS Britannia AC40 uległ pożarowi na pokładzie podczas szkolenia w Barcelonie

Samolot INEOS Britannia AC40 uległ pożarowi na pokładzie podczas szkolenia w Barcelonie

Puchar Ameryki: Samolot AC40 należący do INEOS Britannia uległ pożarowi na pokładzie podczas treningu w Barcelonie

Autor: Ineos Britannia, 16 lutego, 11:39 PST
17 lutego 2024 r

INEOS Britannia – AC40 – Dzień 34 – 16 lutego 2024 r. – Barcelona © Paul Todd/America's CupZespół INEOS Britannia, brytyjski zawodnik biorący udział w 37. Pucharze Ameryki, doznał uszkodzenia jednej ze swoich łodzi szkoleniowych o jednolitej konstrukcji AC40, Athena, po wybuchu pożaru na pokładzie – ogłosił zespół w komunikacie prasowym.

Dwa brytyjskie AC40 (Athena i Siena) opuściły dok wcześniej, aby na dwóch łodziach odbyć dzień ćwiczeń regatowych, i zostały odholowane na północny wschód od Barcelony, aby zaczerpnąć dobrego wiatru. O godz. 10:05 czasu środkowoeuropejskiego podczas rejsu Mataro załoga statku „Athena” została poproszona o interwencję w związku z bardzo nagłym pożarem instalacji elektrycznej, któremu towarzyszył dym unoszący się z przedniego włazu.

Łódź pościgowa zespołu szybko dotarła do brzegu i uruchomiono gaśnice, ale do przedniego włazu trzeba było wpompować wodę, aby zalać akumulator litowy i powstrzymać pożar. Nikt nie odniósł obrażeń.

Po ustabilizowaniu jachtu i skontaktowaniu się ze służbami ratowniczymi zespół podjął się długiego holowania do bazy ekipy INEOS Britannia, przy stałym monitorowaniu załogi na pokładzie i akumulatora litowego.

O godzinie 14:45 Ateny wróciły do ​​bazy drużyny, gdzie czekała straż pożarna, a bateria została bezpiecznie usunięta. Reakcja była dobrze zarządzana, a na pierwszy plan wysunęły się specjalistyczne szkolenia.

Uszkodzenia zostaną teraz ocenione przez zespół na lądzie, a dwa AC40 nie mają znaleźć się na wodzie w przyszłym tygodniu, ze względu na tydzień prac konserwacyjnych.

Skipper i kierownik zespołu INEOS Britannia, Sir Ben Ainslie, powiedział: „Pożar na pokładzie jakiejkolwiek łodzi to zawsze niezwykle trudna do opanowania sytuacja. Osobiście chcę podziękować zespołowi za profesjonalizm oraz służbom ratunkowym za wsparcie. Teraz skupimy się na ocena szkód w Atenach wraz z zakończeniem wyposażenia. Finał naszej łodzi wyścigowej AC75, który zobaczymy w kwietniu w Barcelonie.

READ  All Blacks bronią Ewana po „bezklasowych” oskarżeniach irlandzkich mediów

Załoga INEOS Britannia na pokładzie: Dylan Fletcher – Pilot Ben Cornish – Pilot Luke Parkinson – Kontroler lotu Alex Hughes – Kontroler lotu

Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Cup Spy.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *