Scott Dixon i Scott McLaughlin gorąco i zimno podczas treningu Indy 500

Scott Dixon i Scott McLaughlin gorąco i zimno podczas treningu Indy 500
Scott McLaughlin czeka obok swojego bagażnika podczas treningu do wyścigu samochodowego Indianapolis 500 na torze Indianapolis Motor Speedway.

Daron Cummings / AP

Scott McLaughlin czeka obok swojego bagażnika podczas treningu do wyścigu samochodowego Indianapolis 500 na torze Indianapolis Motor Speedway.

Dzieci w końcu zostały uciszone, gdy Indianapolis Motor Speedway otworzył się do treningu. Doświadczenie było znowu ważne i było prowadzone przez trio poprzednich zwycięzców Indianapolis 500.

Will Power przejechał 226470 mil na godzinę w Team Penske Chevrolet, a za nim Ryan Hunter-Rea i Takuma Sato. Trio połączyło siły, aby wygrać cztery z ostatnich siedmiu rund „The Greatest Spectacle in Racing”, z dwukrotnym zwycięzcą Sato, obrońcą tytułu.

Simon Pagenaud, Scott Dickson i Tony Canaan, wszyscy byli zwycięzcy Indy 500, zajęli szóste, ósme i dziesiąte miejsce w tabeli prędkości, a dwukrotny zwycięzca Juan Pablo Montoya zajął 12. miejsce w swoim pierwszym treningu Indy 500 od 2017 roku.

Dostarczone

Emma Davis Dickson często myśli o niebezpieczeństwach wyścigów IndyCar, ale nie rozmawia o tym ze swoim mężem Scottem tak często, jak chce.

Dickson był drugi najszybszy w porannej sesji, a kolega z drużyny Kiwi Scott McLaughlin był trzeci. McLaughlin, nowicjusz w IndyCar, który zmierzył się ze swoim pierwszym Indy 500, był na 25. miejscu w popołudniowej sesji, ponieważ fakty zostały zebrane przed wyścigiem 31 maja (NZT).

Czytaj więcej:
* Indy Cars: Scott McLaughlin i Scott Dixon zajęli ósme i dziewiąte miejsce w Indianapolis
* Scott Dickson był jednym z pierwszych faworytów Indy 500
* Slik Scott McLaughlin kończy swoją pierwszą poważną sesję w Indy

„Pod koniec dnia musisz przebiec 200 okrążeń, aby zobaczyć, co się stanie. Najpierw musisz dotrzeć do 200” – powiedział Montoya. „I wiesz, zobaczymy”.

Zmiana bramkarza w serii IndyCar odbywa się z zawrotną prędkością, z trzema zwycięzcami wyścigów po raz pierwszy w tym sezonie i czterema zwycięzcami w wieku do 24 lat.

READ  Stacey Jones została nowym trenerem Nowozelandczyków po odejściu Maguire’a

A było tylko pięć wyścigów. Dickson, sześciokrotny mistrz serii, jest jedynym weteranem, który jak dotąd wygrał, a ruch młodzieżowy jest tak gorący, że Colton Hertha dostał w zeszłym tygodniu przedłużenie kontraktu o dwa lata, ponieważ Andretti Autosport obawiał się, że inny zespół ukradł 21-letnie zjawisko.

Montoya zapytał: „Ilu młodych ludzi wygrało 500 młodzieżowych wyścigów w ciągu ostatnich kilku lat?” – Myślę, że to odpowiada na pytanie. To znaczy, czy mają szansę? Jasne, bez wątpienia.

Scott Dixon był szybki podczas treningu z Indianapolis 500.

Daron Cummings / AP

Scott Dixon był szybki podczas treningu z Indianapolis 500.

Alexander Rossi miał 24 lata, kiedy wygrał w 2016 roku, ale do swojego pierwszego Indy 500 wniósł bogate doświadczenie wyścigowe.

Następny w kalendarzu jest 105 wyścig Indy 500, wyścig, w którym weterani mogą odzyskać swoje miejsce w rankingu kliknięć i pokazać młodym, dzielnym kierowcom coś lub coś wspólnego z prędkością.

„Myślę, że w tej dziedzinie jest dużo talentów i wiele nowych talentów nadchodzących i godnych zwycięzców wyścigów, ale myślę, że to miejsce zdecydowanie składa hołd weteranom, którzy mieli doświadczenie” – powiedział Hunter-Rey.

Przygotowań do 500 walk umysłowych można się nauczyć tylko poprzez doświadczenie. Wtorkowa sesja przebiegała przy zachmurzeniu i temperaturach umiarkowanych 70 stopni, co jest dziwne, ponieważ od środy zaczyna się robić coraz cieplejsze i cieplejsze – aż do niedzieli, kiedy wzywamy do 90-stopniowego maksimum, kiedy zostanie określony biegun.

Tor zmienia się wraz z pogodą, a sposób jazdy jest inny każdego dnia. Jest presja nie tylko, aby bolid polowy 33 – jest 35 zgłoszeń, więc nie ma dwóch kierowców, którzy się zakwalifikują – ale zdobycie punktu startowego w pierwszych trzech rzędach jest kluczowe, ponieważ zeszłoroczny wyścig pokazał, że wyprzedzanie jest wyzwaniem z przypływem. Samochód Indy i jego cięższa przednia szyba chroniąca kokpit.

READ  Dlaczego Wellington Phoenix jest prawdziwym liderem w lidze mężczyzn, a nie Melbourne Victory?
Scott Dickson wygrał Indy 500 w 2008 roku i jest ulubieńcem bukmacherów w 2021 roku.

Daron Cummings / AP

Scott Dickson wygrał Indy 500 w 2008 roku i jest ulubieńcem bukmacherów w 2021 roku.

„ Lepiej po prostu kontrolować wyścig. ” „ To naprawdę ważne, ” powiedział Sato.

Kierowca musi balansować wszystkie warianty przez prawie dwa tygodnie, a wtorek był po prostu pierwszym strzałem.

Hunter-Reay, zwycięzca Indy 500 i były mistrz serii, miał fatalny początek sezonu. Jego Andretti Autosport załamał się na pierwszym okrążeniu otwierającego sezon i nie ma dla niego wiele lepszego.

Hunter-Reay dotarł do Indy z tylko jednym z 10 najlepszych wyścigów zakończonych w pięciu wyścigach w tym roku. Jest też 40-latkiem w serii, którą szybko przejęli kierowcy z połową jego życia.

Rinus Vichai wygrał sobotni wyścig drogowy w Indy, który rozpoczął miesiąc wyścigów na autostradzie. 20-letni Holender zajął 16 miejsce na liście prędkości, ale również rozbił się w Indy podczas testów w zeszłym miesiącu.

To Indy. – Każdy odczuwa to uczucie presji, ale ty bierzesz to dzień w dzień. – To kolejna rzecz, jaką daje to doświadczenie – powiedział Hunter-Rey. Twoja głowa nie wymyka się już spod kontroli, przynajmniej kiedy wygrywasz tutaj. ”

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *