Scottish Rugby przeprasza rodzinę zmarłej zawodniczki rugby Siobhan Kategan

Scottish Rugby przeprasza rodzinę zmarłej zawodniczki rugby Siobhan Kategan
Przed meczem Sześciu Narodów nagrodzono minutą braw nieżyjącą już szkocką zawodniczkę rugby Siobhan Cattigan.

Brendana Morana/Getty Images

Przed meczem Sześciu Narodów nagrodzono minutą braw nieżyjącą już szkocką zawodniczkę rugby Siobhan Cattigan.

Scottish Rugby przeprosiło rodzinę zmarłej zawodniczki rugby Siobhan Kategan, twierdząc, że poczuło się zawiedzione.

Kategan zmarła w listopadzie 2021 r. w wieku 26 lat, a jej rodzina stwierdziła, że ​​niewykryte uszkodzenie mózgu związane z rugby spowodowało „katastrofalny spadek” jej zdrowia, co doprowadziło do jej śmierci.

Luźna napastnikka doznała dwóch wstrząsów mózgu podczas gry w reprezentacji Szkocji z rodziną, po czym skrytykowała Scottish Rugby za nieprzeprowadzenie niezależnego śledztwa w sprawie okoliczności, które doprowadziły do ​​jej śmierci.

Kategan rozegrał 19 testów dla Szkocji w latach 2018–2021.

Przemawiając na dorocznym spotkaniu Scottish Rugby w sobotę (niedziela czasu nowozelandzkiego), nowy prezydent John McGuigan powiedział, że „powinien był lepiej zarządzać tą tragiczną sytuacją” i „bierze odpowiedzialność” za poradzenie sobie z „pewnymi elementami związanymi z pogrzebem Siobhan”.

Członkowie drużyny Kattigana nie zostali poinformowani przez Scottish Rugby o chęci rodziny dotyczącej uczestnictwa, co ich rozzłościło.

Szkoci zakładają koszulkę, aby oddać cześć koleżance z drużyny Siobhan Kategan przed meczem eliminacyjnym do Pucharu Świata w Rugby przeciwko Kolumbii w Dubaju w 2021 roku.

Christophera Pike’a/Getty Images

Szkoci zakładają koszulkę, aby oddać cześć koleżance z drużyny Siobhan Cattigan przed meczem eliminacyjnym do Pucharu Świata w Rugby przeciwko Kolumbii w Dubaju w 2021 roku.

McGuigan ujawnił, że w ostatnich miesiącach osobiście spotkał się z rodzicami Cattigana, Neilem i Morvenem Cattiganami oraz jej partnerką Anne Taylor, aby wyrazić swój żal w imieniu organu zarządzającego.

„Po wysłuchaniu rodziny chcę w imieniu szkockiego rugby przeprosić” – powiedział.

„Chciałbym z głębi serca przeprosić za wszelki ból, jaki sprawiliśmy Siobhan podczas jej pobytu w Scottish Rugby, a także jej rodzinę i bliskich po jej śmierci.

„Chociaż Scottish Rugby nie miało zamiaru przysporzyć cierpień rodzinie poprzez nasze działania, jasne jest, że powinniśmy byli lepiej poradzić sobie z tą tragiczną sytuacją.

„Wysłuchaliśmy lekcji i zastosowaliśmy się do nich, a według Siobhan zobowiązaliśmy się do wprowadzenia zmian, aby w przyszłości być lepszą organizacją”.

READ  Litwa uważa, że ​​stan wyjątkowy na granicy z Polską ma powstrzymać migrantów

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *