Sebastian Korda pokonuje Bena Shiltona w trzech setach podczas Shanghai Masters

Sebastian Korda pokonuje Bena Shiltona w trzech setach podczas Shanghai Masters

Sebastian Korda po raz pierwszy zakwalifikował się do półfinału Masters, pokonując Bena Sheltona 6:7, (10), 6:2, 7:6 (6) w czwartek na Shanghai Masters.

Był to pierwszy mecz ćwierćfinałowy turnieju US Masters od 2017 roku i obaj gracze mieli dwa punkty od zwycięstwa w końcówce.

„Jestem wdzięczny, że zachowałem spokój” – powiedział Korda, który wygrał po swoim szóstym punkcie meczowym. „Miałem kilka złych punktów, ale zawsze wierzyłem w siebie, nawet gdy prowadziłem 6-6 (w końcowym tie-breaku). Myślałem tylko o oddaniu piłki na korcie, jakimś ustawieniu rakiety na boisku i na szczęście mi się to udało. dokończył to potem.

23-letnia Korda dotarła także do półfinału Zhuhai Open i Astana Open w ramach Asian Tour.

Rozstawiony z 19. miejscem Shelton, występujący w swoim pierwszym meczu w ćwierćfinale turnieju Masters, oddał 17 asów, ale Korda pięciokrotnie przełamał jego serwis.

Korda zagra w półfinale z Hubertem Hurkaczem po tym, jak Polak pokonał 82. rozstawionego Fabiana Marozsana 4:6, 6:1, 6:3.

Hurkacz w drugim i trzecim secie stracił jedynie dziewięć punktów przy serwisie.

„Wymyślił kilka naprawdę świetnych strzałów, a ja musiałem po prostu zachować pozytywne nastawienie i trzymać się planu gry” – powiedział Hurkacz. „Musiałem grać agresywnie, bo gdybym coś upuścił, on to wykorzystał i oddał kilka naprawdę świetnych strzałów. Wiedziałem, że muszę dzisiaj pozostać na swojej pozycji”.

___

Tenis AP: https://apnews.com/hub/tennis

READ  Kolarze wracają do Pucharu Ameryki

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *