Sekrety inwestycyjne fortuny gwiazdy Harry’ego Pottera, Daniela Radcliffe’a

Wspólne stare wspomnienia. Tworzenie nowych wspomnień. Przyjdź świętować magię, gdy nadejdzie 20. rocznica Harry’ego Pottera: #ReturnToHogwarts w Nowy Rok. wideo / niebo

Gwiazda Harry’ego Pottera, Daniel Radcliffe, nie pozwolił, by jego ciężko zarobione pieniądze, grając czarodzieja w okularach, przez ponad dekadę zbierały kurz. Zamiast tego, z pomocą doradców finansowych, udało mu się w ubiegłym roku powiększyć swoją fortunę nawet o 10 milionów funtów (19,7 milionów NZ).

Daniel Radcliffe, z pomocą doradców finansowych, powiększył swoją fortunę nawet o 10 milionów funtów (19,7 milionów NZ) w ciągu ostatniego roku.  Zdjęcia/Getty Images
Daniel Radcliffe, z pomocą doradców finansowych, powiększył swoją fortunę nawet o 10 milionów funtów (19,7 milionów NZ) w ciągu ostatniego roku. Zdjęcia/Getty Images

Według The Sun, Radcliffe uwielbia wydawać pieniądze, inwestując we wszystko, od sztuki po rzadkie książki, akcje i nieruchomości. Wielbiciel pisarzy takich jak Ernest Hemingway i Salman Rushdie, Radcliffe wydaje pieniądze na skopiowanie pierwszego wydania ich dzieła.

Jeśli chodzi o sztukę, Radcliffe wybrał prace Damiena Hirsta i Craigie Aitchisona. Radcliffe posiada również ponad połowę udziałów w Gilmore Jacobs Ltd, która posiada 3,1 miliona funtów (6,1 miliona NZ) w nieruchomości, a także 10,3 miliona funtów (20,1 miliona NZ) w gotówce.

Radcliffe przyznaje, że jego majątkiem starannie zarządzają ludzie, którzy „rozumieją finanse lepiej niż ja”. W rzeczywistości Radcliffe potrzebował pomocy w zarządzaniu pieniędzmi od czasu, gdy otrzymał swoją pierwszą wypłatę jako Harry, ponieważ miał wtedy zaledwie 12 lat.

Daniel Radcliffe miał zaledwie 12 lat, kiedy po raz pierwszy zagrał Harry'ego Pottera.  Zdjęcia/Getty Images
Daniel Radcliffe miał zaledwie 12 lat, kiedy po raz pierwszy zagrał Harry’ego Pottera. Zdjęcia/Getty Images

O tym doświadczeniu Radcliffe powiedział Forbesowi: „Oczywiście od samego początku miałem szczęście finansowe.

„Kiedy jesteś młody, oczywiście nie będziesz już sobie z tym radzić, to coś, co cię przytłoczy”.

Radcliffe nie jest jedynym aktorem, który do tej pory zarabiał na Harrym Potterze. Rupert Grint, który grał najlepszego przyjaciela Harry’ego w serialu, Rona Weasleya, trafił na pierwsze strony gazet w zeszłym roku, kiedy dodał imponujące 6 milionów dolarów do swojego oszałamiającego, 48-milionowego imperium.

Mówi się, że 33-letni aktor zarobił około 80 milionów dolarów za swoją powtarzającą się rolę w Harrym Potterze i dzięki swoim sprytnym inwestycjom mieszkaniowym zwiększył swoje konto bankowe do prawie 115 000 dolarów tygodniowo.

Rupert Grint (z prawej), który grał Rona Weasleya, najlepszego przyjaciela Harry'ego w serialu, zbudował swoje imponujące imperium nieruchomości warte 48 milionów dolarów.  Zdjęcia/Getty Images
Rupert Grint (z prawej), który grał Rona Weasleya, najlepszego przyjaciela Harry’ego w serialu, zbudował swoje imponujące imperium nieruchomości warte 48 milionów dolarów. Zdjęcia/Getty Images

READ  Ogromna wypłata Jasona Sudeikisa ujawniona w Ted Lasso

Źródło podało wówczas: „Robert został potentatem na rynku nieruchomości i wykorzystuje swoją magię, aby zbudować swoje imperium.

„Jego portfel jest obecnie wart około 48 milionów dolarów i cały czas je powiększa.

„Założył trzy firmy zajmujące się nieruchomościami, z których wszystkie generują znaczne kwoty pieniędzy.

„Jedna z jego firm, Clay 10, zainwestowała w nieruchomości o wartości ponad 16 milionów dolarów w ubiegłym roku podatkowym.

Inna z jego firm, Oneonesix Development, kupiła lokal pod Londynem.

„Robert jest doświadczonym inwestorem i kupuje wysokiej jakości nieruchomości na wynajem z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z miastem, a także więcej luksusowych domów”.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top