Serena Williams wygrała trzecią rundę US Open w prawdopodobnie meczu finałowym

Serena Williams wycofała się z US Open w prawdopodobnie ostatnim meczu w jej fenomenalnej karierze.

23-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema został pokonany w trzech setach przez Australijczyka Alję Tomljanovic 7-5 6-7 (4) 6-1 w trzeciej rundzie w sobotę (czasu nowozelandzkiego).

Williams niedawno ogłosiła, że ​​przejdzie na emeryturę w wieku 41 lat, a ostatnim wielkim wydarzeniem sezonu tenisowego ma być Swansong.

Reakcja Sereny Williams po przegranej z Agla Tomljanovic w trzeciej rundzie US Open.

John Minchillo/AFP

Williams serwował w pierwszym secie przy 5:3, ale przegrał, a następnie przegrał kolejne trzy mecze, aby stracić przewagę.

Również w drugim secie zrobiła plusk, ale ponownie się zachwiała, zanim wygrała dogrywkę, aby podnieść mecz do decydującego seta, ku uciesze stłoczonego nowojorskiego tłumu.

Nie chcąc iść cicho, Williams uniknął pięciu punktów gry, aby wydłużyć postępowanie w ciągu trzech godzin w play-off, ponieważ niektórzy widzowie stali, aby oglądać telefony z gotowymi kamerami. Nikt – poza oczywiście Tomljanoviciem – nie chciał, żeby to się skończyło.

Udało się przy szóstej szansie Tomljanovica, kiedy Williams strzelił gola.

Spark Sport

Z ich niesamowitą karierą deblową, która prawdopodobnie się skończyła, publiczność stanęła na nogi dla Sereny i Venus Williams.

73 tytuły w karierze Williams – piąte co do wielkości w historii gier kobiet – zgromadziły rekordowe zarobki w karierze 94 miliony dolarów i rekord w otwartej erze z 23 głównymi tytułami, jeden mniej niż rekord Margaret Court.

Zapytany, czy mogłaby ponownie rozważyć swój wywiad po meczu, Williams odpowiedział: „Nie sądzę, ale nigdy nie wiadomo”.

„O mój Boże, bardzo ci dziękuję. Byliście dziś wspaniali. Próbowałem” – powiedziała publiczności Williams, kładąc rękę na biodrze, zanim wspomniała o swoich rodzicach, mężu i starszej siostrze Venus, siedmiokrotnej mistrzyni.

– Nie byłabym Sereną, gdyby nie było Wenus. Więc dziękuję, Venus – powiedziała. – To jedyny powód, dla którego Serena Williams kiedykolwiek istniała.