Sherica Jackson vs Shaunae Miller-Uibo starcie w Polsce

Mistrzowie świata na 200m i 400m zmierzą się ze sobą przez pół okrążenia w sobotniej Diamentowej Lidze.

Złoci medaliści na 200 i 400 m, Sherica Jackson z Jamajki i Shaunae Miller-Uibo z Bahamów, zmierzą się w sobotę na dystansie 200 m w Diamentowej Lidze na Śląsku (Polska).

Jackson pobiegł drugi najszybszy czas w historii w 21.45, kiedy zdobyła tytuł mistrza świata w Eugene w zeszłym miesiącu, podczas gdy Miller-Uibo, z 200-metrowym najlepszym wynikiem 21,74, wygrała ponad 400 metrów.

Jackson będzie faworytką po swoim oszałamiającym biegu w Eugene, ale z Tiną Asher-Smith i Elaine Thompson-Hera zajmującym trzecie i czwarte miejsce, Miller-Uibo awansowała ją do tytułu Commonwealth 200m w 2018 roku.

Gdy seria Diamond League powraca z krótkiej przerwy w środku sezonu, główną atrakcją tłumu są Amerykanki Jenna Brandini, Tamara Clark i Gabby Thomas.

„Zrobiłem wszystko na 400 m, więc teraz nadszedł czas, aby odpocząć i cieszyć się resztą sezonu” – mówi Miller-Ubo.

„Lubię się trochę zabawić” – mówi Jackson. „Prowadź jak najlepszy wyścig z tymi niesamowitymi kobietami i uśmiechaj się tak mocno, jak to możliwe”.

Czytaj więcej: Sherika Jackson przechodzi na drugie miejsce wszech czasów

Igrzyska Wspólnoty Narodów wciąż trwają, ale pieniądze wyraźnie przemawiają do niektórych sportowców, którzy wolą bardziej lukratywny obwód Diamond League. Koleżanka Jacksona z Jamajki, Shelley-Anne Fraser-Pryce, przebiegnie w ten weekend ponad 100 m w Polsce po tym, jak przegapiła imprezę w Birmingham.

Fraser-Pryce zmierzy się z Aleią Hobbs, mistrzynią USA Melissą Jefferson, Twanishą Terry i polską gwiazdą Ewą Svobodą, która z pewnością otrzyma ogromne wsparcie w pierwszej w Polsce Diamentowej Lidze.

Mondo Duplantis (Getty)

Gdzie indziej Mondo Duplantis powraca do akcji w skoku o tyczce po swoim rekordzie świata w Eugene. W składzie są także srebrny medalista światowy i olimpijski Chris Nielsen ze Stanów Zjednoczonych oraz brązowy medalista świata Ernest John Obina z Filipin.

READ  Brazylia pokonała Polskę, aby zostać mistrzem FIFAe Nations Cup 2022 Ostatni dzień FIFAe Nations Cup 2022 przyniósł finał, o którym nikt nie przewidywał, że Brazylia zdobędzie tytuł mistrza świata.

Alison dos Santos, kolejna mistrzyni świata z Eugene, jest na dobrej drodze, aby zdobyć swój pierwszy tytuł Diamentowej Ligi na 400 m przez płotki. Podobnie jak Femke, światowy srebrny medalista na 400 m przez płotki, Platt zmierzy się z Stephenie-Anne McPherson i Fiordlisą Coffel na dystansie 400 m.

Alison Dos Santos (Getty)

Mistrz świata w pchnięciu kulą kobiet Chase Ealy zmierzy się z nową mistrzynią Wspólnoty Narodów Sarah Mitton. Światowy nr 1 Pedro Pablo Picardo prowadzi w konkursie trójskoku.

Skoczek wzwyż Yaroslava Mahusyk zmierzy się z innymi Ukraińcami Julią Levchenko i Iriną Gerashchenko. W biegu na 100 m mężczyzn amerykańscy zawodnicy Trayvon Brommel, Marvin Bracey i Coleman objęli prowadzenie.

Dwa tygodnie po zdobyciu piątego tytułu mistrza świata, Polak Paweł Fajdek zmierzy się z mistrzem olimpijskim Wojciechem Nowickim.

Nic dziwnego, że w tłumie jest kilku Brytyjczyków, ale Kyle Langford prowadzi na 800 m mężczyzn, prowadzony przez mistrza olimpijskiego i światowego Emmanuela Korira.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii jamajska lekkoatletka Adelle Tracey również startowała na dystansie 1500 m, w tym Guddafi Seke.

» Aby zaprenumerować magazyn AW, Kliknij tutaj

Zarejestrować Do newslettera AW

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top