Shobi debiutuje w Europie z polską premierą: Źródła, firmy i rynki Wiadomości i najważniejsze historie

SINGAPUR (REUTERS) – Sea Limited przygotowuje się do uruchomienia programu w Polsce i obecnie rekrutuje dostawców, poinformowały Reuters dwa źródła firmy.

Ten ruch jest pierwszą europejską ekspansją singapurskiej grupy technologicznej o wartości rynkowej 190 miliardów dolarów (255 miliardów dolarów amerykańskich) i działającej już w regionie jej ramienia Karena.

Reuters poinformował w zeszłym tygodniu, że Shobi przygotowuje się do uruchomienia w Indiach w tym samym czasie Od początku tego roku aktywnie rozwija się w Ameryce Łacińskiej.

Jedno ze źródeł powiedziało Reuterowi, że Shobi dokładnie mierzy swoją globalną ekspansję, testując potencjalne nowe rynki.

Shobi powiedział, że dwa anonimowe źródła, które nie mają uprawnień do rozmawiania z mediami, zostaną również uruchomione w Argentynie w nadchodzących miesiącach.

Według analityków rynku, firma już dominuje w handlu elektronicznym w Azji Południowo-Wschodniej, przynosząc na całym świecie 1,2 miliarda dolarów w kwartale zakończonym 30 czerwca.

Polski serwis Wiadomoscihandlowe.pl jako pierwszy poinformował o ekspansji Shobi do Polski. Sea nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Firma badawcza Euromonitor szacuje, że polski rynek e-commerce jest wart 16,16 mld USD (25,5 mld USD), przy znacznym wzroście w porównaniu do krajów zachodnich.

Amazon uruchomił w tym roku swoją polską stronę internetową, a Alegro, największa w kraju firma e-commerce, przyspiesza instalację własnych Paczkomatów.

READ  Marcorsada Mirga-Toss reprezentująca Polskę w finale w Wenecji

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top