Sieć 10 będzie transmitować Supersamochody z Albert Park

Fox Sports jest właścicielem głównego kontraktu na transmisję Grand Prix Australii

Relacja z mistrzostw Repco Supercars z przyszłorocznego Grand Prix Australii Formuły 1 będzie transmitowana w sieci 10 w kwietniu.

Supersamochody i Formuła 1 są nadawane w konkurencyjnych bezpłatnych sieciach, co rodzi pytania o to, jak wydarzenie będzie prowadzone pod względem praw telewizyjnych.

Wyścigi o Grand Prix Australii, takie jak Bathurst 1000 i Melbourne Cup, są objęte przepisami antysyfonowymi, które stanowią, że są transmitowane w sieci FTA.

Obie kategorie są transmitowane głównie w Fox Sports, a wydarzenia F1 są zwykle pokazywane w 60-minutowym pakiecie premium w poniedziałek wieczorem po wydarzeniu na 10 Bold.

Tymczasem w tym roku Supercars podjęło nową, pięcioletnią umowę z Fox Sports o wartości 200 milionów dolarów, w ramach której Seven Network zaprezentował transmisję z umowy o wolnym handlu.

„Główny kontrakt jest zawarty między Formułą 1 i Fox Sports, a więc mają obowiązek, w związku z przepisami antykradzieżowymi, transmitować nasze wydarzenie za darmo” – wyjaśnił Speedcafe.com Andrew Westacott, dyrektor generalny australijskiego Grand Prix Corporation.

„Teraz pozostawiam interakcję między tymi sieciami i wszystkim sieciom i Fox Sports.

„Gwarantuję, że Supercars będzie trasą mistrzowską i będzie transmitowana jako część kanału Channel 10 dla fanów niekodowanych, co jest niezwykle ważną częścią imprezy”.

Oczekuje się, że jako wydarzenie mistrzostw, relacja będzie produkowana przez Supercars Media, co oznacza, że ​​komentarz dostarczy archetypowy talent na antenie Neila Cromptona i Marka Skeffeya.

Albert Park stał się częścią płatnego sezonu Supercars dopiero od 2018 r., co sprawia, że ​​przyszłoroczne wydarzenie po raz pierwszy będzie transmitowane w sieci innej niż jego zwykła siedziba w FTZ.

Przyszłoroczny GP Australii będzie mógł pochwalić się zmienionym układem, a biznes zobaczy, że oficjalnie zmniejszono go z 16 do 14 zakrętów po tym, jak szykana na Lakeside Drive została skutecznie pokonana.

READ  Marzenie o tytuł mistrza świata podsyci wewnętrzną energię boksera Connemary Thomasa O'Toole

Odcinki toru również zostały poszerzone, aby zachęcić do zmiany linii przez zakręt, a także zmienić kształt wielu zakrętów – w szczególności zakręty 6 i 13..

Speedcafe.com ujawniło w październiku, że supersamochody znajdą się na szczycie dolnej karty podczas wydarzenia w Albert Park, która jest w końcowej fazie finalizowania swojego programu wsparcia.

Wygląda na to, że będzie to trzecia runda turnieju, który rozpocznie się w Newcastle w dniach 4-6 marca przed spodziewaną krótką podróżą do Simmons Plains w ostatni weekend miesiąca przed lądowaniem w Melbourne.

Tymczasem kampania F1 2022 rozpocznie się od dwóch wydarzeń na Bliskim Wschodzie; Najpierw z Grand Prix Bahrajnu, a potem Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top