Siły Zbrojne RP wymieniają Konfederację Przemysłu do obrazowania nanosatelitów

Siły Zbrojne RP wymieniają Konfederację Przemysłu do obrazowania nanosatelitów

W ramach niedawno uruchomionego programu Polish Imaging Satellite (PIAST) konsorcjum lokalnych astronautów zbuduje i wystrzeli do 2024 roku trzy satelity Nano obsługiwane przez siły zbrojne kraju.

WARSZAWA, Polska – W ramach niedawno uruchomionego programu Polskie Satelity Obrazujące (PIAST), konsorcjum lokalnych astronautów zbuduje i wystrzeli do 2024 r. trzy satelity Nano obsługiwane przez Siły Zbrojne kraju.

W ramach konsorcjum czołowemu, prywatnemu astronaucie w Polsce zlecono opracowanie trzech nanosatelitów we współpracy z polską Wojskową Politechniką (WAT), kierownikiem projektu Kryotech Instruments. Dzięki PIAST galaktyka obserwacji Ziemi ma trafić do Sił Zbrojnych RP.

Powiedział Krzekors Prona, prezes zarządu Cryotech Instruments KosmiczneWiadomości Te trzy nanosatelity bazują na podstawowej jakości hypersot firmy, która początkowo została opracowana na rynek mikrosatelitarny, z myślą o statkach kosmicznych o wadze od 10 do 120 kilogramów.

Wprowadza nowe standardowe środki bezpieczeństwa

„Rozpoczęliśmy przebudowę tej strony w 2017 roku i obecnie ma ona od sześciu do siedmiu gotowości technologicznej. HyperSat wprowadza szereg rozwiązań bezpieczeństwa, które są oparte na standardzie SpaceVPX. Powiedział.

Cryotech Instruments rozpoczął prace nad projektem PIAST w czerwcu, a więcej szczegółów na temat szczegółów technicznych inicjatywy ma zostać opublikowanych jesienią tego roku, gdy federacja zakończy przegląd definicji zadań.

„Po zakończeniu badań i wyznaczeniu przez Akademię Techniczną Wojskową orbity dla PIAST, proces kontraktowania usług wystrzeliwania tych nanosatelitów może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Start najprawdopodobniej nastąpi w drugiej połowie 2024 roku. – powiedział Prona.

Trzy satelity, każdy o wadze 10 kilogramów, były pierwszymi satelitami obsługiwanymi przez polską armię.

Projekt wyceniany jest na ponad 70 mln polskich automatów (18 mln USD), z czego ok. 40 proc. sfinansuje Cryotech Instruments za swój udział. Finansowanie projektu PIAST zapewnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, organizacja rządowa, która finansuje szereg projektów badawczo-rozwojowych w Polsce ze środków Unii Europejskiej i polskiego budżetu.

READ  Belgia pokonała Polskę 6 rund

„System operacyjny Hypersat zapewnia pełną współpracę z chemicznymi układami napędowymi i silnikami jonowymi stosowanymi w nanosatelitach PIAST, a także z Eagle Eye używanym w naszym drugim projekcie satelitarnym” – powiedział.

EagleEye Microsoft ma zostać wprowadzony na rynek w 2023 roku i prowadzi rozmowy z potencjalnymi dostawcami usług związanych z uruchomieniem.

Oprócz Cryotech Instruments i VAT w programie PIAST biorą udział także wiodąca w Polsce państwowa agencja obronna, Polska Rada Obrony, Centrum Badań Kosmicznych PAN, prywatna firma lotnicza Scanway oraz Sukashivich. Sieć badawcza – linie lotnicze.

Plany ekspansji zagranicznej

Tymczasem Cryotech Instruments stara się wzmocnić swoją obecność na arenie międzynarodowej, realizując kilka projektów europejskich, powiedział Prona.

„Prowadzimy rozmowy z wieloma partnerami zagranicznymi i już współpracujemy z czołowymi światowymi astronautami, takimi jak Airbus, Thales, Maker czy Ice przy różnych projektach. Współpracujemy z Europejską Agencją Kosmiczną nad pionierską misją satelity Probo-3 i Misja Eksploratora Księżyców na Jowiszu IC”. Powiedział.

Jednocześnie firma planuje zostać pierwszą polską spółką lotniczą notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prona mówi, że Crotech Instruments zamierza wejść na giełdę w indeksie Newconnect w październiku.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *