Simona Halep walczy z Coco Gauff, kowal Maya ogłusza Bencica na Canadian Open

Rumunka Simona Halep odpadła w ostatnim meczu grupowym z Coco Gauff, a Brazylijka Beatriz Haddad-Maia zdenerwowała się w trzech setach, gdy obie zakwalifikowały się do półfinału Canadian Open w piątek. Dwukrotny mistrz Halep odniósł nerwowe zwycięstwo 6-4 7-6 (2) w piątek i po raz piąty awansował do ćwierćfinału.

Były numer jeden na świecie, który był o seta i prowadził 4-1 w drugim secie, patrzył na drogę do łatwego przejścia do ćwierćfinału. Ale Gauff poszedł do przodu i pospieszył, aby zmusić drugi set do tiebreaka, zanim 15. rozstawiony i dziesiąty rozstawiony Halep zakończył dogrywkę, aby utrzymać swoją dominację nad Amerykanką.

W czterech potyczkach w karierze, w tym w trzech w tym roku, Gave nie zdołał jeszcze pokonać Halepa, który zmierzy się z inną amerykańską Jessicą Pegulą z siódmego rozstawienia – zwycięzcą 6:3, 6:3 nad kazachstańską Julią Putintsevą.

„Jestem naprawdę zadowolony ze sposobu, w jaki pozostałem tam silny psychicznie” – powiedział Halep po osiągnięciu 29. półfinału turnieju WTA 1000 – bardziej niż jakikolwiek inny gracz.

„Walczyłem o każdy punkt, który był naprawdę ważny, ponieważ robi to samo. Mentalnie jestem silny, nawet jeśli walczyłem trochę w drugim secie”.

Przeczytaj także: „Gdybym była mężczyzną” – Serena Williams twierdzi, że seksizm odegrał główną rolę w jej apelu o emeryturę

Halep zdecydowanie miała problemy w drugim, ponieważ dwukrotnie służyła w meczu z wynikiem 5-4, 6-5 tylko po to, by za każdym razem przełamywać. Jednak dwukrotna zwycięzca Wielkiego Szlema skupiła się w dogrywce, aby zapobiec awansowi rywali na trzecie miejsce i zdobyła 36. zwycięstwo w tym sezonie za Egą Świątek (48) i Ons Jabeur (37).

30-latek również miał problemy z zagrywką, popełniając osiem podwójnych błędów, jednocześnie dając wiele okazji Gauffowi, finalistowi French Open, z 12 przerwami. Haddad Maya pokonał 12-tą rozstawioną Belindę Bencic ze Szwajcarii 2-6, 6-3, 6-3 i został pierwszym Brazylijczykiem, który awansował do półfinału WTA 1000.

READ  Bathurst ma nadzieję, że 1000 Grega Murphy jest w strzępach z powodu Wielkiej Lawiny w Pukekohe

Przeczytaj także: US Open: Duży wzrost udziału Novaka Djokovica po tym, jak USA potwierdziły zmiany w standardach COVID

26-latka, która w poprzedniej rundzie oszołomiła numer jeden na świecie Igę Świątek, potrzebowała 2 godzin i 11 minut na pokonanie mistrzyni z 2015 roku, Bencica. 4 6-4 w niedzielę Chińczyk Zheng Chenwen w ostatnim meczu ćwierćfinałowym.